Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Przekazanie ul. Piłsudskiego do przebudowy

07-04-2017
Przekazanie ul. Piłsudskiego do przebudowy
W siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie 6 kwietnia br. miało miejsce spotkanie, podczas którego przekazano plac budowy i dokumentację techniczną inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1203K – ul. Piłsudskiego w Miechowie” wykonawcy – firmie DROGOMEX z Pruszkowa.

Prace na jednej z głównych ulic Miechowa, na dług. 1,326 km od Rynku do drogi krajowej E7, wykona Oddział firmy z Dąbrowy Górniczej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele głównego wykonawcy drogowego, jak również specjaliści od robót branżowych: kanalizacji i wodociągów oraz gazownictwa. Podobne spotkanie odbędzie się także z udziałem wykonawców od telekomunikacji i energetyki. Powiat Miechowski i Gminę Miechów, które obok Województwa Małopolskiego są współinwestorami, reprezentowali wicestarosta Jerzy Pułka i burmistrz Dariusz Marczewski. Obecni byli również pracownicy miechowskiego ZDP, którzy opracowali profesjonalnie wniosek, czego efektem było przyznane dofinansowanie.    
Spotkanie prowadził dyrektor ZDP Roman Suchoń, który przypomniał podstawowy zakres zaplanowanych prac. Obejmą one przede wszystkim roboty drogowe. Centralna ulica zyska nową nawierzchnię jezdni, chodniki w kilku miejscach (m.in. w sąsiedztwie ul. Taborowicza), 2 zatoki autobusowe w sąsiedztwie cmentarza i długo oczekiwaną zatokę postojową naprzeciwko nekropolii. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, zaś skarpa przy murze cmentarnym zostanie uporządkowana i obsiana roślinnością. Miedzy skarpą a obecną, długą zatoką postojową powstanie chodnik. Najtrudniejszy technicznie będzie odcinek od Rynku do ul. Słowackiego, przy którym jest ciągła zabudowa i zlokalizowanych jest dużo instalacji podziemnych. Chodniki dla pieszych na tym odcinku zyskają granitową, imitującą zabytkową, kostkę. Dyrektor nadmienił, że wbrew pozorom, prace na ul. Piłsudskiego będą wymagały od wykonawców sporo wysiłku i specjalistycznych umiejętności, a utrudnieniem dla nich będzie ruchliwość i lokalizacja arterii. - Będziemy starali się, aby rozpoczynająca się przebudowa była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców, handlowców i kierowców. Wierzymy, że efekt końcowy będzie rekompensatą za czasowe niedogodności – zapewnił wicestarosta. W rozmowie poruszono kwestie związane z koordynacją specjalistycznych prac, ich etapowaniem, zabezpieczeniem i drożnością ulicy na czas przebudowy.
Koszt całościowy przebudowy ul. Piłsudskiego wyniesie 2 mln 988 tys. zł. Dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wyniosło 1 mln 473 tys. zł. Powiat i Gmina Miechów wyłożą po ponad 757 tys. zł. Kompleksowe zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia br. W ocenie uczestników narady nowa inwestycja poprawi funkcjonalność i bezpieczeństwo bardzo ruchliwej miejskiej ulicy, szczególnie w okolicy cmentarza.

Przedstawiciele wykonawcy firmy DROGOMEX Przedstawiciele Inwestora - Powiatu Miechowskiego i Gminy i Miasta Miechów

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy Starostwa