Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Starostowie dożynek powiatowych

10-07-2017
Starostowie dożynek powiatowych
Tegoroczne XVII Dożynki Powiatu Miechowskiego są przygotowywane przy współpracy z Gminą Kozłów. Odbędą się u schyłku wakacji, w niedzielę 27 sierpnia przy Gminnym Zespole Szkół w Kozłowie. Obowiązki powiatowych starostów dożynkowych będą pełnili: Marta Oczkowicz z Boczkowic w gm. Książ Wielki i Kazimierz Wącławski z Bogdanowa w gm. Kozłów.

Starosta reprezentuje współorganizatora imprezy Gminę Kozłów, zaś starościna przyszłorocznego partnera Powiatu Miechowskiego przy organizacji dożynek w 2018r.
Para starostów dożynkowych spotkała się ze starostą Marianem Gamratem, gospodarzem powiatowego święta plonów. Rozmawiano o programie imprezy i roli starostów w obrzędowej części święta. To właśnie p. Marta i p. Kazimierz złożą w kościele w Kozłowie do poświęcenia bochen dożynkowy – symbol tegorocznego trudu rolników ziemi miechowskiej, a następnie wręczą go staroście do sprawiedliwego podziału pomiędzy uczestników dożynek.
Marta Oczkowicz z mężem Pawłem prowadzi 20 ha gospodarstwo (zboże, ziemniaki, hodowla bydła opasowego). Ma dwóch synów. Działa aktywnie w KGW w Książu Małym. Przez lata z mężem występowała w zespole folklorystycznym ,,Książowiacy”. Znana jest z bardzo dobrych wypieków cukierniczych. Czytelnictwo to jej sposób na spędzanie wolnego czasu. Natomiast Kazimierz Wącławski z żoną Anetą prowadzi 30 ha gospodarstwo (zboże, ziemniaki, hodowla tuczników w cyklu zamkniętym). Ma jednego syna. Tegoroczni starostwie dożynek powiatowych w Kozłowie będą pełnili obrzędowe obowiązki po raz pierwszy.

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa