Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Płatności telefonem


Ułatwiamy obsługę klienta – przystąpiliśmy do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i KIR S.A.

W wyniku współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR) w Starostwie Powiatowym w Miechowie została uruchomiona usługa WebPOS Paybynet. Klienci naszego Urzędu, będący użytkownikami aplikacji PeoPay Banku Pekao S.A. oraz korzystający z Blika w Banku PKO BP, mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności telefonem, w tym samym miejscu, w którym złożyli wniosek - bez konieczności stania w kolejce do okienka kasowego. Jako pierwsi z takiej funkcjonalności mogą skorzystać osoby, załatwiający sprawy w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg w naszym Powiecie.

WebPOS Paybynet to internetowy odpowiednik terminala płatniczego. Usługa umożliwia znaczne uproszczenie realizowanego dotychczas procesu wnoszenia opłat. Urzędnik, który przyjmuje od klienta wniosek, po zalogowaniu się do systemu wpisuje kwotę opłaty administracyjnej i zatwierdza płatność. Następnie, klient potwierdza transakcję za pomocą aplikacji banku na swoim smartfonie.

Proces wnoszenia opłat jest prosty i intuicyjny. Co istotne, znacznie zwiększa się komfort i wygodę obsługi klienta, który już nie musi przechodzić do punktu kasowego, aby później wrócić z potwierdzeniem zapłaty. Dzięki WebPOS Paybynet i natychmiastowemu potwierdzeniu realizacji płatności przez Interesanta, możemy od razu przystąpić do realizacji usługi administracyjnej, co ma znaczenie dla optymalizacji czasu pracy naszego urzędu. Już wkrótce do usługi WebPOS Paybynet mają dołączyć kolejne Banki.

Logo Paybynet