Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 13

Podczas spotkania samorządów powiatowych Małopolski w sprawie prowadzonych przez nie szpitali ustaliliśmy, iż o problemach finansowych tych instytucji – tak ważnych dla mieszkańców - należy mówić jednym, zgodnym głosem. Dlatego zawnioskujemy o przyjęcie wspólnego stanowiska w tej kwestii na posiedzeniu Związku Powiatów Polskich. Sprawy naszego Szpitala będą też omawiane na sesji Rady Powiatu w najbliższy czwartek.

Rozstrzygnięto konkurs na obsadę stanowiska rzecznika prasowego Starostwa, do którego przystąpiło czworo kandydatów. Komisja wybrała ostatecznie Krzysztofa Capigę, dziennikarza prowadzącego od lat regionalny portal internetowy. W miniony wtorek byłem na wzruszającej uroczystości w Charsznicy gdzie kilkanaście par świętowało Jubileusz półwiecza pożycia małżeńskiego.

Mamy już pierwszą firmę, która chce zainwestować na terenie przylegającym do węzła „Książ” na powstającej trasie szybkiego ruchu S7. Jak poinformowali mnie przedstawiciele sieci handlowej „Dino”, planują wybudować tam swoje centrum logistyczne na obszarze 15 hektarów.

Jacek Kobyłka