Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 14

Trudności finansowe naszego Szpitala były przedmiotem dyskusji i na ostatnim posiedzeniu jego Rady Społecznej, i na ostatniej sesji Rady Powiatu. Mimo tych problemów placówka nadal się modernizuje i wciąż przybywa tam pacjentów także z Jędrzejowa, Olkusza oraz Proszowic. Zadłużenie szpitali dotyczy całego kraju więc wymaga globalnych rozstrzygnięć. Ten temat podejmie najbliższe posiedzenie Związku Powiatów Polskich, na które wyjeżdżam w przyszłym tygodniu do Warszawy.

Aktualnie prowadzę rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie negocjując warunki dofinansowania innej naszej inwestycji w zamian za rezygnację ze środków już przyznanych na przebudowę drogi powiatowej z Miechowa do Słaboszowa, gdyż obie te gminy wycofały się ze współudziału ze względu na zbyt wysokie koszty.

Co do spraw oświatowych – związki zawodowe nauczycieli z dwóch naszych szkół (LO i ZS nr 2) weszły w spór zbiorowy ze swoimi dyrekcjami. I zmieniając temat: wraz z wiosną Starostwo przekazało  pszczelarzom sadzonki drzew i krzewów miododajnych. Ta akcja jest prowadzona corocznie z funduszy ochrony środowiska.

Jacek Kobyłka