Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 15

Po rozmowach w Urzędzie Marszałkowskim zdecydowaliśmy się nie rezygnować z największej inwestycji drogowej w naszym powiecie, jaką jest modernizacja trasy Miechów - Bukowska Wola - Słaboszów - granica województwa (długość 19 km, koszt 17 mln zł). Wystąpimy z wnioskim o jej przesunięcie w czasie o dwa lata.

W mijającym tygodniu uczestniczyłem w uroczystym mianowaniu st. kpt. Michała Majdy na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Byłem także na otwartym dla mieszkańców naszego powiatu koncercie "Wiosna w operetce", który współorganizowało Starostwo. Natomiast w tę sobotę jadę na spotkanie Rotary Klub Kraków Wyspiański gdyż cały dochód z przeprowadzonej tam aukcji prac studentów ASP przeznaczy się na wsparcie edukacji wychowanków Domu Dziecka w Miechowie.

Jak wspominałem w poprzednim "Wpisie", uczestniczyłem w odbywającym się w Warszawie dwudniowym konwencie Związku Powiatów Polskich. Połączono go z protestem dyrektorów szpitali (gdzie nie zabrakło również Mirosława Dróżdża) z powodu braku rozwiązań systemowych redukujących zadłużenie. Ze swojej strony, nie czekając na rozstrzygnięcia ministerialne, staramy się naszemu szpitalowi pomagać. W tym celu na ostatnim Zarządzie Powiatu podjęliśmy decyzje o uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości otaczających główne budynki szpitalne i zbędnych dla jego funkcjonowania.  Ich sprzedaż może bowiem zasilić budżet tej tak ważnej dla mieszkańców placówki.

Z uwagą śledzę negocjacje pomiędzy rządem a związkami zawodowymi nauczycieli. W razie ich fiaska może bowiem dojść do  strajku w miechowskim Liceum Ogólnokształcącym gdyż w referendum za tą formą protestu opowiedziała się większość pracowników.

Jacek Kobyłka