Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 16

Najważniejszą obecnie sprawa jest trwający strajk nauczycieli. Nie przystąpiły do niego dwa nasze Zespoły Szkół, ale przystąpili pedagodzy z Liceum Ogólnokształcącego. Rozwieszone na jego gmachu transparenty informujące o proteście, widzę z okna mojego gabinetu. I jako nauczyciel o wieloletnim stażu w pełni rozumiem powody tego strajku, bo oświata nie może być dłużej traktowana po macoszemu i reformowana bez poważnych konsultacji.

Wraz z wicestarostą Pawłem Osikowskim byłem na spotkaniu w Rotary Klub Kraków Wyspiański, który jak wspominałem w poprzednim wpisie, zorganizował aukcję prac studentów ASP przeznaczając uzyskany z niej dochód na wsparcie edukacji wychowanków Domu Dziecka w Miechowie. Uzbierano ponad 6 tys. zł i warto dodać, że dwa obrazy wylicytował osobiście i zakupił za własne pieniądze mój zastępca. Uczestniczyłem także w posiedzeniu kapituły Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Dwa złote medale przyznaliśmy jednogłośnie: pierwszy pośmiertnie dla biskupa Tadeusza Pieronka, drugi dla Apoloniusza Tajnera - byłego trenera skoczków narciarskich.

Już przygotowujemy się do obchodów Święta Strażaków, którego będziemy współorganizatorami wraz z Powiatową Komendą PSP i Powiatowym Zarządem Związku OSP RP. Zaplanowane uroczystości odbędą się 10 maja w Miechowie i w Bukowskiej Woli. Przygotowaliśmy również program pobytu delegacji z partnerskiego powiatu (rejonu) iwacewickiego na Białorusi. Delegacja tamtejszych władz przyjedzie do nas tuż po świętach Wielkanocnych. Natomiast w nadchodzącym tygodniu będę uczestniczył w wyjazdowych posiedzeniach komisji problemowych Rady Powiatu, jakie zlustrują te nasze drogi gdzie inwestycje trwają lub będą rozpoczynane.

Jacek Kobyłka.