Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 7

Na Białorusi delegacja z Miechowa oddała pokłon pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w 273. rocznicę urodzin bohatera wielu narodów. Na uroczystości, która odbyła się 4 lutego pod jego rodzinnym dworkiem w miejscowości Mereczowszczyzna, zjawili się oprócz gospodarzy także ambasadorowie Polski i Ukrainy. Nas również traktowano z najwyższymi honorami, co było widoczne zwłaszcza podczas podpisywania porozumienia o partnerstwie rejonu iwacewickiego z powiatem miechowskim.

Delegacja Powiatu Miechwskiego pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Białorusi w 273. rocznicę

Mimo przejmującego zimna zrealizowaliśmy cały bogaty program przygotowany dla nas przez gospodarzy czyli władze rejonu iwacewickiego leżącego w graniczącym z Polską obwodzie (województwie) brzeskim. Odwiedziliśmy między innymi miejscowe szkoły interesując się systemem edukacji na Białorusi oraz funkcjonujące w Iwacewiczach zakłady przemysłu drzewnego wyposażone w ultranowoczesne maszyny. Zaskoczyła nas panująca wszędzie czystość oraz porządek.

Do Miechowa wracaliśmy pośpiesznie na zaplanowane w środę 6 lutego spotkanie z Wojewodą Małopolskim, które jednak w ostatniej chwili odwołano. Jego nowy termin zostanie ustalony niebawem. Na miejscu ucieszyłem się przede wszystkim panującym u nas ciepłem.
I przystąpiłem do załatwiania wielu czekających na mnie w Starostwie spraw bieżących.

Starosta obwodu iwacewickiego i starosta miechowski w obecności konsula RP Delegacja powiatu miechowskiego i gospodarze obwodu iwacewickiego w Białorusi

Jacek Kobyłka