Powiat MiechowskiPowiat Miechowski
Powiat Miechowski

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Zarządzanie Kryzysowe Mapa strony

Wpis nr 8

Moje wyjazdy na oficjalne spotkania do Krakowa pozwalają także na spotkania nieoficjalne. W miniony poniedziałek podczas Jubileuszu 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia, jaki świętowano w Teatrze im. J. Słowackiego, ustaliłem z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem nowy termin jego przyjazdu do Miechowa. Będzie u nas na roboczej naradzie 7 marca. Natomiast na przełomie lutego i marca zorganizujemy w Starostwie spotkanie samorządów powiatu miechowskiego z marszałkiem Małopolski Witoldem Kozłowskim.

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Miechowie. Wygrał go dotychczasowy kierownik tej placówki – Mirosław Dróżdż. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę w sprawie składu Rady Społecznej naszego Szpitala. Radni - oprócz przegłosowania zmian w budżecie jakie już wcześniej sygnalizowałem (przekazanie pieniędzy na rozbudowę DPS przy ul. Warszawskiej oraz modernizację boiska ZSP nr 2) - zaakceptowali wniosek o przekazaniu prowadzenia Bursy Szkolnej w Miechowie podmiotowi prywatnemu.

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, będę uczestniczył w obchodach 156. rocznicy Bitwy Miechowskiej. Wraz z burmistrzem Miechowa Dariuszem Marczewskim zapraszam serdecznie naszych mieszkańców na tę uroczystość, którą rozpocznie o godz. 14.50 zbiórka pocztów sztandarowych przy kościele św. Barbary, a o godz. 16.10 odbędzie się apel pamięci i złożenie kwiatów przy pomniku z Orłem na Rynku.

Jacek Kobyłka