godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 947.

Aktualności

 • Most w Przesławicach odnowiony 2019-10-07

  Most w Przesławicach odnowiony

  W czwartek 3 października 2019 r. w Przesławicach, po kompleksowym remoncie, dokonano odbioru technicznego mostu leżącego w ciągu drogi powiatowej Celiny Przesławickie - Przesławice - Kalina Rędziny.

 • Siedemnasty raz posadzili żonkile dla miechowskiego Hospicjum 2019-10-04

  Siedemnasty raz posadzili żonkile dla miechowskiego Hospicjum

  Już po raz 17-ty Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie zainaugurowało akcję Pola Nadziei. Jej koordynatorem od 10. lat jest Ewa Wojciechowicz, radna powiatu miechowskiego.

 • Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej 2019-10-03

  Ziemia Miechowska w Walce o Wolność - VII edycja konkursu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  W środę 2 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie rozstrzygnięto VII edycję konkursu wiedzy historycznej „Ziemia Miechowska w Walce o Wolność” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego Jacka Kobyłki.

 • Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego 2019-09-30

  Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego

  Starostowie Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski oraz włodarze i przedstawiciele gmin powiatu miechowskiego w piątek 27 września 2019 podpisali deklarację współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w zakresie rozwoju zawodowego Małopolan poprzez realizację projektów WUP - „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce”.

 • Oświatowa sesja Rady Powiatu 2019-09-30

  Oświatowa sesja Rady Powiatu

  Przewodniczący zaproponował również zamontowanie czujnika przy boisku LO badającego jakość powietrza wraz z elektroniczną tablicą informującą o jego stanie. Krzysztof Świerczek wspomniał, iż obecnie w Miechowie jest 5 takich czujników. Brakuje kolejnego w miejscu, gdzie uczniowie szkół średnich, a po zajęciach lekcyjnych - mieszkańcy, dbają o swoją kondycję fizyczną uprawiając różne dyscypliny, w tym bieganie.

 • Strefa Aktywizacji i Rehabilitacji przy DPS ul. Warszawska otwarta 2019-09-30

  Strefa Aktywizacji i Rehabilitacji przy DPS ul. Warszawska otwarta

  W środę 25 września 2019 r. przy Domy Pomocy Społecznej ul. Warszawska w Miechowie otwarto „Strefę Aktywizacji i Rehabilitacji dla Mężczyzn Niepełnosprawnych Intelektualnie”. Uroczystość zainaugurowała Msza św. odprawiona w kaplicy DPS przez ks. kapelana Stanisława Latosińskiego i ks. proboszcza Franciszka Siarka.

 • Rodząca się w gminie Książ Wielki strefa szansą na ożywienie gospodarcze powiatu miechowskiego 2019-09-27

  Rodząca się w gminie Książ Wielki strefa szansą na ożywienie gospodarcze powiatu miechowskiego

  W środę 25 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miechowie miało miejsce wydarzenie, które ma się stać fundamentem do odmiany stricte rolniczego charakteru Miechowszczyzny. Starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka i przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek wraz z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką, Prezesem Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciechem Przybylskim, jego

 • Młodzież w Zagorzycach ma nowe boisko 2019-09-27

  Młodzież w Zagorzycach ma nowe boisko

  W środę 25 września 2019 r. w Zagorzycach uroczyście otwarto boisko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Prócz głównych beneficjentów nowego obiektu - czyli szczęśliwej młodzieży, która będzie mogła w godnych i bezpiecznych warunkach uprawiać sporty, rozwijać tężyznę fizyczną i przy tym rehabilitować się, w inauguracji boiska wzięli udział:

 • V Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia 2019-09-26

  V Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia

  „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Prawdziwość tego obiegowego przysłowia można było sprawdzić w środę 25 września 2019 r. w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, gdzie Szpital św. Anny w Miechowie zorganizował V Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia.

 • X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze 2019-09-24

  X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

  W niedzielę 22 września 2019 roku o godz. 10.00 na terenie obiektu sportowego w Kozłowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Miechowskiego

do góry