godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Branżowe Centrum Umiejętności w branży telekomunikacyjnej w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie

Branżowe Centrum Umiejętności w branży telekomunikacyjnej w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie

24 Lipca 2025
Branżowe Centrum Umiejętności w branży telekomunikacyjnej w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie
Projekt „Branżowe Centrum Umiejętności” jest realizowany w ramach konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej dofinansowanego w wysokości 9 884 414,69 zł ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności”.
Branżowe Centrum Umiejętności w Branży Telekomunikacyjnej w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie będzie nową jednostką systemu oświaty (zaawansowaną technologicznie placówką kształcenia, szkolenia i egzaminowania), o zasięgu ogólnopolskim, wykraczającą poza dotychczasowe tradycyjne modele kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego.
Liderem przedsięwzięcia jest Powiat Miechowski, który pełni funkcję organu prowadzącego dla Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.
Partnerem branżowym w tym projekcie jest Stowarzyszenie Budowniczych Telekomunikacji (SBT), które działa na terenie całej Polski i jest uznanym podmiotem w dziedzinie telekomunikacji. SBT zrzesza osoby związane z tym zawodem lub pokrewnymi profesjami, a jego pozycja w środowisku telekomunikacyjnym jest znacząca.
Dodatkowym partnerem branżowym w projekcie jest Stowarzyszenie Humaneo, które zrzesza osoby wykonujące określone zawody lub zawody pokrewne. Humaneo koncentruje się na działaniach wspierających rozwój społeczeństwa teleinformatycznego, szczególnie w zakresie sieci komputerowych.
Głównym celem przedsięwzięcia jest utworzenie zaplecza infrastrukturalnego Centrum oraz wsparcie w przygotowaniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży telekomunikacyjnej poprzez zapewnienie przestrzeni dla innowacyjnej i trwałej współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach kształcenia zawodowego, a także wdrożenie koncepcji doskonałości zawodowej w polskim systemie kształcenia zawodowego tym samym rozwijając i wykorzystując wiedzę oraz umiejętności zawodowe (branżowe).
W ramach tego projektu zaplanowano przeszkolenie 500 uczestników, w tym 100 uczniów, 350 osób dorosłych oraz 50 nauczycieli kształcenia zawodowego.
Piotr Włodarczyk
do góry