godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Komunikaty/Z biblioteką w świat przygód, nauki i wiedzy!

Z biblioteką w świat przygód, nauki i wiedzy! | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Z biblioteką w świat przygód, nauki i wiedzy!

28 Września 2023
Z biblioteką w świat przygód, nauki i wiedzy!

Rozpoczynający się cykl lekcji bibliotecznych w roku szkolnym 2023/2024 skierowany jest zarówno do przedszkoli, jak i do szkół podstawowych i średnich. Najmłodsi będą mogli poznać krótką historię książki, od rękopisów poczynając, a na audiobookach kończąc; dowiedzieć się, jakie są tradycje świąteczne w naszym kraju i poza jego granicami; zapoznać się z zasadami savoir-vivre, a nawet spróbują stać się poetami. Nieco starsi dowiedzą się, jak w natłoku informacji sprawnie korzystać ze słowników i encyklopedii; jak radzić sobie z trudnymi emocjami; rozszyfrują znaczenie polskich przysłów oraz odkryją tajniki historii grodu Jaksy, podążając tropem podań i legend ziemi miechowskiej. Uczniowie szkół średnich zostaną wyposażeni w uniwersalny przewodnik po Powiecie Miechowskim - mapę miejsc, które trzeba zobaczyć oraz sylwetki osób, które warto znać. Dowiedzą się, kim byli Honorowi Obywatele Miechowa i dlaczego Maciej Miechowita jest tak zasłużoną postacią. Będzie również możliwość, by spróbować zrealizować swoje ukryte pasje genealogiczne - stać się rodzinnym detektywem, poszukując przodków oraz odkrywając nieznane karty z ich życia. Dla amatorów świata wirtualnego i rozrywki biblioteka także ma propozycje - cyfrowa biblioteka, czyli praktyczne zajęcia korzystania z elektronicznych zasobów miechowskiej biblioteki oraz „Gryf Michowski” - nauka i rozgrywki w grze planszowej, w której stajemy menadżerem turystycznym w powiecie miechowskim.

To tylko niektóre z propozycji biblioteki. Szczegółową tematykę zajęć oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: www.biblioteka.miechow.pl/lekcje-biblioteczne

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy - bezpośrednio w bibliotece, telefonicznie: 41 230 98 16, wew.3 lub mailowo:

Absurd nie odwiedzić biblioteki!

Pod tym hasłem już w piątek 6 października jest organizowana klimatyczna i magiczna „Noc Bibliotek 2023”. Po raz pierwszy będzie można ujrzeć zupełnie inne oblicze miechowskiej Książnicy. To bowiem nie tylko ekscytujące miejsce poszukiwania wśród zakamarków regałów ulubionej powieści, ale i nie mniej emocjonują przestrzeń wypraw w świat gier - klasycznych, planszowych, ale i tych w wersji retro. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (bez żadnych ograniczeń wiekowych) w godzinach 20.00 - 23.00 do naszej biblioteki na Turniej Gier Multimedialnych!

Pośród wielu czyhających niebezpieczeństw, będzie można rozpocząć przygody wraz
z superszybkim charyzmatycznym jeżem, sterując nim w dynamicznej planszówce „Sonik”, po drodze możemy przemierzyć sawannę z disneyowskim Simbą w grze pamięciowej „Król Lew”, a w finale poćwiczyć szybkość i zręczność w „Pac-Manie”. Znajdą u nas również coś dla siebie kandydaci na…bohaterów. W rozgrywkach będą mogli wcielić się w postać „Mario”, który musi przetrwać ataki sił zła i ocalić księżniczkę Toadstool. Zaoferujemy też i nowszą klasykę, świat przygód otworzy swoje podwoje w : „Little Fighter” „Heroes 4” czy „Need for Speed” Most Wanted”.

Dla poszukiwaczy sensacji również mamy nie lada gratkę. Będą mogli wziąć udział w śledztwie razem z zespołem detektywów w grze: „Kryminalne zagadki. Niefortunny spadek”. By przetrzeć zawiłe szlaki biznesu i finansów polecamy, aby zmierzyć się w „Eurobusiness”. A dla przetestowania naszego refleksu, wiedzy oraz znajomości języka i jego form gramatycznych niezastąpione będą: „Quiz o Polsce” (aż 388 pytań!), „5 sekund” oraz gra słowna „Scriba”.

Gwarantujemy, że emocji nie zabraknie!

Kluczowym punktem „Nocy Bibliotek” będzie turniej „Hearthstone” - to strategiczna gra karciana z dynamiczną rozgrywką od Blizzard Entertainment. Choć wydaje się prosta, potrafi wciągnąć do świetnej zabawy... Zwycięzca turnieju zostanie uhonorowany specjalną nagrodą!
Na nocną podróż z biblioteką pośród gwiazd wstęp wolny:)
Zapisy na turniej w dniu wydarzenia od godz. 2000, w siedzibie biblioteki przy Placu Kościuszki 7
Dodatkowe informacje na stronie: https://www.biblioteka.miechow.pl
Zapraszamy!

informacja o organizowanych lekcjach bibliotecznych dla przedszkoli i klasy 0-3

informacja o organizowanych lekcjach bibliotecznych dla klasy 4-6

do góry