godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka - powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka - powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych

4 Marca 2021
Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka - powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Miechowie i Małopolskiego Kuratorium Oświaty organizuje II Powiatowe Sympozjum Murawowe, któremu towarzyszy konkurs pod hasłem „Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka”.
Kwestie organizacyjne konkursu z przedstawicielami RDOŚ 3 marca w Starostwie Powiatowym w Miechowie omówili - Wicestarosta Paweł Osikowski i Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek.

Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego zasadniczą ideą jest nie tylko poszerzanie wiedzy, ale przede wszystkim wzbudzanie zainteresowań i pogłębianie wrażliwości na piękno natury w najbliższym otoczeniu oraz rozwijanie kreatywności i talentów dzieci i młodzieży.

Zmagania podzielono na 3 kategorie wiekowe. Najmłodsi z klas I-III mogą się wykazać talentem plastycznym tworząc pracę pt. „Storczyki Wyżyny Miechowskiej”. "Przyrodę w polskiej poezji" recytować będą uczniowie klas IV-V. Zaś najstarsi z klas VI-VIII mają za zadanie napisać pisemną pracę na temat: „Czy przyszłość miechowskich muraw zależy także ode mnie i moich najbliższych?”

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 21 czerwca 2021 r. w Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Pstroszycach Drugich w trakcie II Powiatowego Sympozjum Murawowego. Szczegółowe wytyczne i informacje na temat konkursu można uzyskać w poniższym regulaminie, który można pobrać.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Regulamin konkursu Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka.pdf 148.29KB Plik: Regulamin konkursu Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka.pdf

do góry