godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1431.

Aktualności

 • Odcinek S7 Moczydło-Miechów otwarty 2023-09-06

  Odcinek S7 Moczydło-Miechów otwarty

  Prezydent RP Andrzej Duda i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk we wtorek 5 września 2023 r. otwarli długo wyczekiwany odcinek drogi ekspresowej Moczydło-Miechów, przebiegający przez ziemię miechowską. W tym historycznym wydarzeniu wzięli również udział m.in. włodarze Powiatu Miechowskiego, ze Starostą Jackiem Kobyłką, Przewodniczącym Rady Krzysztofem Świerczkiem i radnym Pawłem Janickim, a także burmistrzowie Książa

 • Nowy rok szkolny w Zagorzycach z nową salą gimnastyczną 2023-09-05

  Nowy rok szkolny w Zagorzycach z nową salą gimnastyczną

  Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jaksy herbu Gryf w Zagorzycach rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/24 niejako w nowej rzeczywistości, bowiem w końcu będą mogli w nowoczesnych i godziwych warunkach realizować podstawę programową z wychowania fizycznego, a także rehabilitować się i rozwijać na różnych płaszczyznach.

 • W Miechowie po latach znów można wyrobić paszport 2023-09-04

  W Miechowie po latach znów można wyrobić paszport

  W końcu mieszkańcy Powiatu Miechowskiego, którzy chcą wyrobić sobie paszport, nie będą zmuszeni w tym celu wybierać się do Krakowa, Olkusza, czy Bochni. Od poniedziałku 4 września koło Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie (ul. Warszawska 11) został uruchomiony Terenowy Punkt Paszportowy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Powstał on z potrzeby zgłaszanej od lat przez mieszkańców ziemi miechowskiej, dzięki

 • Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego 2023-09-04

  Piknik integracyjny rodzin zastępczych Powiatu Miechowskiego

  Rodziny zastępcze Powiatu Miechowskiego w piątek 1 września spotkały się na pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W „Zajeździe Miechus” czekało wiele atrakcji i specjałów. Starostowie miechowscy Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski wyrażali swój podziw i składali podziękowania dla stanowiących pieczę zastępczą, za ich zaangażowanie i trud.

 • Polsko-chińska delegacja poznała możliwości inwestycyjne w strefie gospodarczej Powiatu Miechowskiego 2023-08-31

  Polsko-chińska delegacja poznała możliwości inwestycyjne w strefie gospodarczej Powiatu Miechowskiego

  Polsko-chińska Delegacja Głównej Izby Gospodarczej „SinoCham” w środę 30 sierpnia wizytowała na ziemi miechowskiej. W zabytkowych murach „Zamku na Mirowie” Starosta Jacek Kobyłka i Burmistrz Książa Wielkiego Marek Szopa przedstawili walory i możliwości inwestowania w tworzonej strefie gospodarczej tj. Parku Technologicznego w Gminie Książ Wielki.

 • Powiatowe Rolnicze Święto w podgołczańskich Przybysławicach 2023-08-28

  Powiatowe Rolnicze Święto w podgołczańskich Przybysławicach

  Pięknie misternie uplecione wieńce, stoiska KGW i rozmaitych instytucji, mniej i bardziej tradycyjne przyśpiewki reprezentacji poszczególnych gmin, występy artystyczne ze znaną i lubianą gwiazdą wieczoru, znakomita atmosfera rolniczego święta oraz pogoda towarzyszyły XXII Dożynkom Powiatu Miechowskiego, które odbyły się w niedzielę 27 sierpnia na boisku sportowym w Przybysławicach. Impreza połączona była z VIII Gołeckim

 • Reprezentacja Blind Footballu w Powiecie Miechowskim 2023-08-23

  Reprezentacja Blind Footballu w Powiecie Miechowskim

  Od 20 do 26 sierpnia Gmina Racławice gości na zgrupowaniu reprezentację Kadry Polski w Blind Footballu, czyli odmiany piłki nożnej dla niewidomych i niedowidzących, przygotowującą się do wrześniowego Pucharu Interkontynentalnego w Indiach. Do piątku 25 sierpnia kadrowiczów można podziwiać na treningach pokazowych, które dzięki uprzejmości władz Gminy Racławice odbywają się na lokalnym „Orliku”.

 • Dożynki Powiatu Miechowskiego już w niedzielę 27 sierpnia w gołczańskich Przybysławicach 2023-08-17

  Dożynki Powiatu Miechowskiego już w niedzielę 27 sierpnia w gołczańskich Przybysławicach

  W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. odbędą się XXII Dożynki Powiatu Miechowskiego połączone z VIII "Gołeckim Żniwograniem". W tym roku święto plonów zorganizowane zostanie na boisku sportowym w Przybysławicach w Gminie Gołcza, która będzie współgospodarzem imprezy.

 • Starostowie dożynkowi u starosty miechowskiego 2023-08-16

  Starostowie dożynkowi u starosty miechowskiego

  Tegoroczne powiatowe święto dożynkowe odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia w Przybysławicach w Gminie Gołcza. W środę 16 sierpnia gospodarz powiatu Jacek Kobyłka gościł starostów dożynkowych - Grzegorza Dudka i Annę Lasota oraz współgospodarza rolniczego święta - Żniwogrania, Wójta Lesława Blachę.

 • Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023 2023-08-16

  Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

  Bezchmurna i upalna pogoda towarzyszyła powiatowo-miejskim obchodom Święta Wojska Polskiego. Miechowski Rynek zgromadził poczty sztandarowe samorządów - Powiatu Miechowskiego oraz Gminy i Miasta Miechów, służb mundurowych, szkół i instytucji.

do góry