godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1273.

Aktualności

 • Dźwięki natury Krystyny Olchawa na 50-lecie pracy twórczej artystki 2022-07-04

  Dźwięki natury Krystyny Olchawa na 50-lecie pracy twórczej artystki

  W piątek 1 lipca w Galerii BWA „U Jaksy” w Miechowie wernisażem zatytułowanym „Dźwięki natury”, Krystyna Olchawa, poprzednia dyr. galerii, obchodziła 50-lecie pracy twórczej. W tym wydarzeniu towarzyszyli jej przyjaciele, rodzina, artyści, miłośnicy sztuki oraz samorządowcy, w tym włodarze Powiatu Miechowskiego

 • Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach 2022-07-01

  Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach

  30 czerwca odebrany został I etap budowy sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zagorzycach. Postępy na budowie oceniali starostowie Powiatu Miechowskiego - Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, w towarzystwie przedstawicieli wykonawcy - Zakładu Remontowo - Budowlanego Zygmunt Murdza, nadzorujących inwestycję oraz dyrektora szkoły - Wojciecha Pengiela.

 • Wprowadzono ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających do centrum Miechowa 2022-06-30

  Wprowadzono ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających do centrum Miechowa

  8 czerwca 2022 r. została wprowadzona zatwierdzona stała organizacja ruchu mająca na celu ograniczenie wjazdu pojazdów ciężkich do centrum Miechowa. Zadanie zostało zrealizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych z funduszu Powiatu Miechowskiego, po uprzednich konsultacjach z zarządcami wszystkich dróg.

 • Spędzili 18 250 wspólnych dni i nocy… Złote Gody w Charsznicy 2022-06-29

  Spędzili 18 250 wspólnych dni i nocy… Złote Gody w Charsznicy

  14 par małżeńskich, które pół wieku temu, złączone węzłem małżeńskim wyruszyły na nową drogę życia, dotrzymując przysięgi małżeńskiej, w środę 29 czerwca w Charsznicy obchodziło Złote Gody, przeżywając wspólnie ponad 18 tys. 250 dni i nocy. Życzenia i gratulacje Jubilatom złożył Starosta Miechowski Jacek Kobyłka oraz lokalni włodarze samorządu.

 • Powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe w Leśnictwie Trąby 2022-06-27

  Powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe w Leśnictwie Trąby

  24 czerwca 2022 r. w Cisiej Woli rozegrano ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek ratowniczych Powiatu Miechowskiego. Scenariusz manewrów zakładał, iż o godz. 10:00 doszło do wybuchu w budynku leśniczówki na terenie Leśnictwa Trąby w Cisiej Woli. Pilarz, który w pobliżu budynku leśniczówki prowadził ścinkę drzewa w wyniku wybuchu stracił koncentrację i został przyciśnięty przez drzewo.

 • Ponad 7 tysięcy drzewek dla mieszkańców Powiatu Miechowskiego rozdanych w ramach I Małopolskich Dni Klimatu 2022-06-27

  Ponad 7 tysięcy drzewek dla mieszkańców Powiatu Miechowskiego rozdanych w ramach I Małopolskich Dni Klimatu

  W ramach realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA Starostwo Powiatowe w Miechowie przy wsparciu wszystkich 7 gmin z terenu naszego powiatu, Szkół Podstawowych z Książa Małego, Pogwizdowa i Dziaduszyc oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościejowie i Domu Aktywnego Seniora w Marchocicach od 21 kwietnia do 12 maja 2022 roku przeprowadziło kampanię informacyjno-edukacyjną

 • „Był sztos”… Zakończenie roku szkolnego w miechowskim LO 2022-06-24

  „Był sztos”… Zakończenie roku szkolnego w miechowskim LO

  Po raz 106. w swojej historii Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki świętowało zakończenie roku szkolnego. 24 czerwca prawie 400 uczniów odebrało nie tylko świadectwa, w tym 86 z wyróżnieniem w postaci tzw. paska, z czego 33 ze średnią 5.0 i więcej, ale też dyplomy, medale i puchary za działalność na rzecz liceum, najlepsze miejsca zdobyte w szkolnych konkursach i rozgrywkach sportowych.

 • Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Miechowskiego już po raz czwarty w bieżącej kadencji 2022-06-23

  Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Miechowskiego już po raz czwarty w bieżącej kadencji

  Już po raz czwarty w bieżącej kadencji Zarząd Powiatu Miechowskiego uzyskał jednogłośnie wotum zaufania i absolutorium od Rady Powiatu.

 • Zmiany klimatu w owadzim świecie - warsztaty z powiatowym ekodoradcą 2022-06-22

  Zmiany klimatu w owadzim świecie - warsztaty z powiatowym ekodoradcą

  W ramach działań projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA uczniowie kl. 0-III Szkoły Podstawowej w Małym Książu pod okiem powiatowego doradcy ds. klimatu i środowiska - Marzeny Wiejak oraz swoich szkolnych opiekunów 3 czerwca komponowali „hotele” dla owadów.

 • Strażacka młodzież zmierzyła się w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych 2022-06-14

  Strażacka młodzież zmierzyła się w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

  W niedzielę 12 czerwca na boisku sportowym przy remizie OSP Bukowskiej Woli odbyły się I Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Miechowskiego. W zmaganiach wystartowało aż 7 drużyn dziewcząt i 11 chłopców.

do góry