godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1452.

Aktualności

 • Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023 2023-08-16

  Święto Wojska Polskiego - Miechów 2023

  Bezchmurna i upalna pogoda towarzyszyła powiatowo-miejskim obchodom Święta Wojska Polskiego. Miechowski Rynek zgromadził poczty sztandarowe samorządów - Powiatu Miechowskiego oraz Gminy i Miasta Miechów, służb mundurowych, szkół i instytucji.

 • Głębokie wyrazy współczucia... 2023-08-11

  Głębokie wyrazy współczucia...

  Starosta Miechowski Jacek Kobyłka, Zarząd Powiatu Miechowskiego, Przewodniczący Krzysztof Świerczek i Rada Powiatu Miechowskiego oraz kadra kierownicza z pracownikami Starostwa Powiatowego w Miechowie, składają byłemu Staroście Marianowi Gamratowi głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy, której pogrzeb odbył się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 14.00, w Kościele im. Najświętszej Marii Panny w Kalinie Wielkiej.

 • Deszczowe powitanie w Miechowie uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej 2023-08-08

  Deszczowe powitanie w Miechowie uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

  Po raz 58. (43. po II wojnie światowej) Miechów był przystankiem dla Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Z racji rzęsistych opadów deszczu, 7 sierpnia na Rynku spośród 350. uczestników marszu stawili się jedynie oficerowie oraz wydzielony pododdział I Dywizji Piechoty Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • Umowa na dofinansowanie budowy „łącznika” ZS Nr 1 podpisana 2023-08-04

  Umowa na dofinansowanie budowy „łącznika” ZS Nr 1 podpisana

  W piątek 4 sierpnia 2023 r. włodarze Powiatu Miechowskiego podpisali z Wiceministrem Sportu Jackiem Osuchem umowę na dofinansowanie z programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2022” budowy tzw. łącznika w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie.

 • Budowa sali gimnastycznej w Zagorzycach na finiszu 2023-08-02

  Budowa sali gimnastycznej w Zagorzycach na finiszu

  Budowa sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zagorzycach jest na finiszu. Trwają prace wykończeniowe. Obiekt jest sukcesywnie wyposażany. W nowy rok szkolny 2023/2024 uczniowie i kadra pedagogiczna placówki wejdą z nowoczesnym obiektem, który pozwoli na godne realizowanie zajęć nie tylko z wychowania fizycznego, ale też rozmaitych specjalistycznych - rewalidacyjnych i relaksacyjnych.

 • Kapliczka w Trzonowie odzyska dawny blask 2023-08-01

  Kapliczka w Trzonowie odzyska dawny blask

  Dzięki pozyskanej przez Powiat Miechowski dotacji od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w wysokości 20 tys. zł, znacznie nadszarpnięta zębem czasu zabytkowa kapliczka Najświętszej Marii Panny w Trzonowie (Gmina Książ Wielki), datowana na 1909 rok, zostanie poddana gruntownej konserwacji.

 • Wiadukt w Uniejowie Rędziny szykowany pod ułożenie asfaltu 2023-07-28

  Wiadukt w Uniejowie Rędziny szykowany pod ułożenie asfaltu

  Budowa wiaduktu nad linią LHS w Uniejowie Rędziny, postępuje w najlepsze. Choć zgodnie z umową, termin realizacji zadania określony jest do 24 grudnia br., to zgodnie z deklaracją wykonawcy - firmy Nowak Mosty, jest realna szansa, by wiadukt był gotowy już pod koniec września.

 • Kolejne rządowe środki dla Powiatu Miechowskiego na poprawę stanu dróg 2023-07-24

  Kolejne rządowe środki dla Powiatu Miechowskiego na poprawę stanu dróg

  Powiat Miechowski pozyskał kolejne środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tym razem na remont dwóch odcinków drogi powiatowej w Pstroszycach I i Siedliskach na łącznej długości niespełna 1,3 km. Otrzymane dofinansowanie z RFRD wynosi 1 mln 358 tys. zł i stanowi 80% wartości inwestycji szacowanej kosztorysowo na kwotę 1 697 500 zł.

 • Powiatowe Święto Policji w blasku Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie 2023-07-20

  Powiatowe Święto Policji w blasku Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie

  Tegoroczne Święto Policji w Miechowie w środę 19 lipca odbyło się w innej scenerii niż dotychczas. 27 awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenie w 104. rocznicę powołania formacji, wręczone zostały nie jak zazwyczaj przy Komedzie Powiatowej, ale na placu przy Muzeum Ziemi Miechowskiej i Bazyliki Grobu Bożego.

 • Rusza budowa infrastruktury strefy gospodarczej Powiatu Miechowskiego 2023-07-04

  Rusza budowa infrastruktury strefy gospodarczej Powiatu Miechowskiego

  4 lipca 2023 r. to historyczne wydarzenie dla Powiatu Miechowskiego. W sali konferencyjnej starostwa została podpisana umowa z wykonawcami wyłonionymi w II postępowaniu przetargowym na wykonanie infrastruktury w Parku Technologicznym w Książu Wielkim. Realizacja tego zadania, które stanowi kamień milowy w rozwoju ziemi miechowskiej, możliwa jest dzięki pozyskanym środkom (30 mln) zł

do góry