godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 88.

Aktualności

 • 2024-03-27

  Podziękowania i życzenia

  Kiedy patrzę wstecz na moją upływającą kadencję Starosty, przeglądam w myślach dziesiątki najważniejszych, zrealizowanych w tym czasie inwestycji i bez przesady setki towarzyszących im, często trudnych decyzji, bez podjęcia których nic z tego by nie wyszło.

 • 2024-01-29

  Trzecia droga… samorządowa

  Patrząc na dokonania samorządu powiatowego mijającej kadencji, czuję satysfakcję z materialnego i społecznego wymiaru zrealizowanych przez nas zadań

 • 2023-12-20

  Świąteczne życzenia dla Mieszkańców

  Patrząc na mijający rok nie sposób nie odczuwać satysfakcji. Miechowski samorząd powiatowy zrealizował bowiem kolejny, duży pakiet inwestycji służący naszym Mieszkańcom.

 • 2023-11-16

  O przyszłości myślę bez obaw

  Szeroki udział Mieszkańców naszego Powiatu w wyborach parlamentarnych wymaga z mojej strony nie tylko wyrażenia słów uznania, ale również podziękowań za współtworzenie w demokratycznym procesie takiego kształtu Rzeczypospolitej, o jakim marzy większość jej obywateli. Ponadto zmiany, które już nadeszły, i które nadejdą, będą miały także wielki wpływ na wiosenne wybory samorządowe w nadchodzącym roku 2024.

 • 2023-10-11

  Wybory dotyczą każdego z nas

  Wszystkim, którzy jeszcze się wahają czy iść głosować na wybory chciałbym powiedzieć, iż te obecne wybory parlamentarne różnią się tylko formalnie od mających dopiero nadejść wyborów samorządowych.

 • 2023-10-10

  Uznanie dla strażaków

  Jestem przekonany, że strażacy należą do tych służb mundurowych, które cieszą się najwyższym społecznym poważaniem. I zasłużenie, gdyż są zawsze tam gdzie tego wymaga bezpieczeństwo mieszkańców lub ich dobytku.

 • 2023-08-21

  Z optymizmem na koniec wakacji

  Coraz bliżej do rozpoczęcia nauki w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez nasz Powiat. Nabór do klas pierwszych przeszedł znakomicie, gdyż we wszystkich placówkach mamy komplety lub nadkomplety uczniów oraz - co równie ważne - w pełni zabezpieczoną kadrę pedagogiczną

 • 2023-06-16

  Miejsc w szkołach ponadpodstawowych nie zabraknie

  Jak słychać w wielu mediach, szkoły ponadpodstawowe mają mieć w nadchodzącym roku szkolnym poważne problemy z przyjęciem wszystkich chętnych ośmioklasistów.

 • 2023-05-23

  Dylematy i samorządność

  Mimo, że widziałem już wiele, także podczas tej mojej kadencji na stanowisku starosty, wciąż zaskakują mnie wydarzenie jakich przewidzieć nie sposób.

 • 2023-04-03

  Umiarkowany optymizm

  W budowaniu optymizmu niezawodna jest jedynie wiosna, chociaż jej początek w tym roku płata figle przynosząc raz ciepłą, a raz zimną, ponurą pogodę. Zaczynam od tej zmienności natury, bo podobnie zmienna jest koniunktura w załatwianiu spraw ważnych, co się najczęściej sprowadza do pozyskiwania na ich realizację pieniędzy.

do góry