godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 88.

Aktualności

 • 2020-06-26

  Kto głosuje ten się liczy

  Zachęcam wszystkich dotąd nieprzekonanych do uczestnictwa w niedzielnych wyborach Prezydenta RP i oddania swojego głosu na wytypowanego przez siebie kandydata. Bo tylko ten kto głosuje liczy się w budowaniu przyszłości Polski, czyli także jej części jaką stanowi nasza miechowska „Mała Ojczyzna”.

 • 2020-06-03

  Wykonawca S7 wydzierżawi nasz pałac

  Główny wykonawca drogi szybkiego ruchu S7 na odcinku od granicy woj. świętokrzyskiego do węzła w Bukowskiej Woli, firma INTERCOR z Zawiercia, przystała na propozycję by obrać za siedzibę na czas budowy pałac w Rzędowicach.

 • 2020-05-19

  Komisja rewizyjna za absolutorium

  Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Miechowskiego jednogłośnie uchwaliła na ostatnim posiedzeniu wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za wykonanie budżetu w roku 2019. To bardzo ważna decyzja dla mnie jako starosty gdyż oznacza pozytywną ocenę naszych działań w zakresie gospodarowania środkami finansowymi.

 • 2020-05-06

  Przybywa osób zakażonych koronawirusem

  W naszym Powiecie stwierdzono już sześć przypadków zakażenia koronawirusem: trzy u mieszkańców Gminy Charsznica, dwa w Gminie Książ Wielki i jeden w Miechowie. Na kwarantannie przebywają łącznie 82 osoby, w tym 50 po powrocie z zagranicy natomiast 32 na mocy decyzji inspektora sanitarnego.

 • 2020-04-20

  Dajemy radę w walce z epidemią

  Jak dotąd, zakażenie koronawirusem stwierdzono tylko u jednej osoby z powiatu miechowskiego. Dlatego, mimo panującej epidemii, sytuację w naszym powiecie ocenia się jako dobrą. Wszystko dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańców oraz dużemu zaangażowaniu opieki zdrowotnej i służb: sanepidu, policji, a zwłaszcza straży pożarnej. Wszystkim im - oraz samorządom gminnym - pragnę tu serdecznie podziękować.

 • 2020-03-24

  Czas kwarantanny

  Aktualnie decyzję administracyjną nakazującą odbycie kwarantanny z powodu zagrożenia koronawirusem otrzymało 41 mieszkańców naszego powiatu, a dalszych 61 objęto nadzorem epidemicznym. Zdecydowana większość osób na kwarantannie odbywa ją w domu, a tylko cztery umieszczono w przystosowanej do tego celu bursie szkolnej w Miechowie.

 • 2020-03-10

  Przygotowania do zagrożenia koronawirusem

  Powołałem Sztab Antykryzysowy, który koordynuje w naszym powiecie działania związane z zagrożeniem epidemią choroby wywoływanej koronawirusem. W jego skład wchodzi oprócz pracowników starostwa, kierownictwo szpitala oraz sanepidu.

 • 2020-02-21

  Dopłaty do szpitala, szkół i opieki społecznej

  Podczas niedawnego spotkania w Senacie RP, gdzie uczestniczyliśmy w posiedzeniu komisji samorządu terytorialnego, dowiedzieliśmy się, iż obowiązujące prawo, które nakazuje wyrównywanie rocznego deficytu szpitali przez starostwa, choć oficjalnie uznane za niekonstytucyjne, nie zostanie jeszcze w tym roku zmienione.

 • 2020-01-31

  Ustalenia w sprawie dróg

  Na spotkaniu w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodniliśmy, iż na uczęszczanym zwłaszcza przez młodzież przejściu dla pieszych przez trasę E7 przy ul. Konopnickiej w Miechowie powstanie wysepka spowalniająca ruch aut. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa tym bardziej, iż zostanie tam jeszcze zainstalowane dodatkowe oświetlenie. Wydzieli się również pas do skrętu w lewo na skrzyżowaniu

 • 2020-01-20

  Inwestorzy, inwestycje i ułatwienia

  Dwóch przedsiębiorców z Małopolski zainteresowało się ostatnio terenami inwestycyjnymi w naszym powiecie. Pierwszy szukał miejsca na założenie dużej plantacji jagody kamczackiej, lecz tutejsze gleby okazały się zbyt dobre na uprawę tej akurat rośliny. Druga inicjatywa pozostaje aktualna, gdyż dotyczy zamiaru budowy przy powstającej drodze ekspresowej S7 stacji obsługi samochodów wraz z salonem sprzedaży aut.

do góry