godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 35.

Aktualności

 • 2019-11-22

  Jasny ogląd spraw

  Koniec listopada oznacza intensywne prace nad sporządzaniem rocznych rozliczeń oraz planów finansowych na przyszłość. Jest tu co koordynować, gdyż projektowane obecnie wydatki naszego Powiatu sięgną aż 90,1 mln zł. Z tego najwięcej zamierzamy przeznaczyć na oświatę (ok. 28 mln zł) i na inwestycje (27 mln zł).

 • 2019-11-15

  Rozmyślania nad budżetem

  Ostatnie dni minęły, a najbliższe dni także miną, pod znakiem pracy nad projektem budżetu na rok 2020. Jeśli po uchwaleniu przez Radę Powiatu zamknie się on kwotą 90 mln zł, to będzie wyższy o 10 mln zł od budżetu tegorocznego.

 • 2019-11-08

  Sprawy wielkie i małe

  Ostatnio dzieje się tak dużo w naszym Powiecie, iż dosłownie brakuje godzin na sen. Oczywiście wśród spraw wielkich są sprawy małe, lecz to wcale nie oznacza, że mniej ważne. Przykładowo, obchodzimy właśnie 200-lecie kasaty miechowskiego zakonu Bożogrobców i z tej okazji uczestniczę w całodniowej konferencji naukowej. A jednocześnie, zupełnie niezależnie od obchodów wspomnianej rocznicy, typujemy w Starostwie kolejną

 • 2019-10-25

  Inwestycje drogowe naszym priorytetem

  W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych (szkód popowodziowych) wykonano pięć zadań (trzy w Gminie Słaboszów oraz po jednym w Gminie Gołcza i Gminie Racławice) na łączną kwotę 780 tys. zł, przy 80 proc. dofinansowaniu z budżetu państwa. Natomiast całkowicie z własnych środków Starostwa wyremontowano most w Przesławicach (koszt: 730,1 tys. zł) oraz naprawiono most w Wierzbicy (koszt: 107,5 tys. zł).

 • 2019-10-11

  Polska jaką wybierzemy

  Tuż przed wyborami do Sejmu i Senatu RP pragnę podzielić się kilkoma osobistymi refleksjami. Krótko, albowiem dosyć ostatnio słyszeliśmy z różnych stron wielosłowia przedwyborczych obietnic. Obietnic, które mają niewiele wspólnego z ludową mądrością wyrażającą się najpełniej w znanym powiedzeniu, że "bliższa ciału koszula"...

 • 2019-09-20

  Oświata, zdrowie i przyszłość

  Wraz z dwoma rocznikami uczniów klas pierwszych w naszych szkołach przybyło w nich nie tylko problemów organizacyjnych (zwłaszcza dotyczących dojazdów uczniów), lecz także finansowych. Dotację celową na oświatę dla Powiatu Miechowskiego zwiększono wprawdzie po przeprowadzonej reformie o ok. 400 tys. zł niemniej okazuje się, iż konieczne wydatki (łącznie z podwyżkami dla nauczycieli) wzrosną o przynajmniej milion zł, co

 • 2019-08-23

  Dożynki, szkoły i e-urząd

  Przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończono wszystkie trzy inwestycje prowadzone ostatnio przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych.

 • 2019-07-19

  Drogi tematem numer jeden

  Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu w piątek, 19 lipca, omówiliśmy aż kilkanaście spraw podejmując szereg decyzji. Dotyczyły one głównie dróg bo jak się okazuje, to najważniejszy wyznacznik poprawy warunków życia naszych mieszkańców.

 • 2019-07-12

  Nauka bez drugiej zmiany

  Zakończono prace nad sporządzaniem arkuszy organizacyjnych dla naszych szkół. Było to zadanie niełatwe przy tegorocznym podwójnym naborze uczniów - po gimnazjum i po klasie ósmej.

 • 2019-07-05

  Rezonans magnetyczny w Miechowie

  Już dopięliśmy starania o zakupienie i zainstalowanie w Szpitalu Powiatowym w Miechowie niezwykle potrzebnego we współczesnej diagnostyce lekarskiej urządzenia jakim jest aparatura do badań rezonansem magnetycznym. To bardzo ważna wiadomość przede wszystkim dla naszych mieszkańców, którzy niebawem będą mogli korzystać z takich badań na miejscu.

do góry