godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 82.

Aktualności

 • 2022-07-04

  Pracowity początek wakacji

  Jako długoletniemu nauczycielowi i dyrektorowi placówek oświatowych, koniec roku szkolnego kojarzy mi się siłą rzeczy z wakacjami czyli wypoczynkiem. Tymczasem pełniąc funkcję starosty na nic takiego, przynajmniej teraz, się nie zanosi.

 • 2022-05-17

  Kosztowna wiosna w inwestycjach

  Realizacja naszych ambitnych i jeszcze do niedawna najzupełniej realnych planów inwestycyjnych dotyczących dalszej poprawy stanu dróg powiatowych, niestety oddala się w czasie. Ceny jakie wyliczyli sobie potencjalni wykonawcy tych zadań były średnio o 25 proc. wyższe od funduszy, którymi dysponowaliśmy. Stąd przetargi zostały unieważnione.

 • 2022-04-13

  Życzenia dla nas wszystkich

  Przed zbliżającą się Wielkanocą gościmy w naszym Powiecie już ponad 500 uchodźców wojennych z Ukrainy. Mamy zatem teraz nie 48 tysięcy mieszkańców, a 48 tysięcy i pół. Składam więc świąteczne życzenia pogody ducha wszystkim naszym obywatelom: tym zasiedziałym od pokoleń i tym dopiero przybyłym.

 • 2022-03-04

  Pomoc uchodźcom z Ukrainy

  Starostwo bez zwłoki zaangażowało się w pomoc uciekinierom z Ukrainy, wciąż dzielnie walczącej i barbarzyńsko niszczonej przez Rosjan. W Zespole Szkół nr 2 utworzono Powiatowy Magazyn Darów gdzie trafia wszystko co ofiarnie dostarczają nasi mieszkańcy, i co dotąd przekazywaliśmy samorządowi Przemyśla.

 • 2022-02-10

  Drogowe priorytety

  Zabiegamy o rządowe dofinansowanie do kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Za te priorytetowe uznaliśmy tym razem pięć zadań, opiewających na łączną kwotę ok. 34 mln zł. Na miejscu pierwszym jest modernizacja połączenia Miechowa z Komorowem (a w perspektywie także dalej do Biskupic).

 • 2022-01-18

  Możemy wszystko zrobić lepiej

  Wraz z Markiem Szopą, wójtem Gminy Książ Wielki i jego zastępcą Grzegorzem Janusem oraz Joanną Struzik, naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego w naszym Starostwie, udałem się w czwartek, 13 stycznia, po raz kolejny do Rzeszowa by poznać więcej szczegółów funkcjonowania tamtejszego Parku Naukowo-Technologicznego, który założyło i prowadzi ze znakomitymi wynikami finansowymi miejscowe starostwo powiatowe.

 • 2021-12-22

  Życzenia Świąteczne i Noworoczne

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2022, życzę Mieszkańcom Powiatu Miechowskiego przede wszystkim dobrego zdrowia, w tym zwłaszcza omijania szerokim łukiem każdej wersji wirusa covid-19, w czym najbardziej pomaga zaszczepienie się, a najlepiej trzema dawkami.

 • 2021-12-06

  Covid 19 nie omija szkół

  W Miechowskim Liceum Ogólnokształcącym aż połowa klas przebywa na kwarantannie, czyli połowa młodzieży uczy się w domu. W Zespole Szkół nr 2 naukę przez Internet prowadzi się w co trzeciej klasie, natomiast w ZS nr 1 - jak dotąd - tylko w jednej klasie. W naszym Szpitalu na 72 miejsca dla chorych na covid-19, zajętych jest aktualnie 57 łóżek. Pięcioro tych pacjentów leży pod respiratorami. Szczęśliwie po zaszczepieniu

 • 2021-11-08

  Szczepienia w Święto Niepodległości

  Sprawami oświaty na poziomie ponadpodstawowym zajęła się na ostatniej sesji Rada Powiatu. Podsumowując wyniki edukacyjne stwierdzono, że nie jest źle. Dodam więc, że to prawda, lecz z drugiej strony nie jest aż tak dobrze, aby nie mogło być lepiej.

 • 2021-10-06

  32 miliony w dwa lata

  Jak ostatnio podliczyłem, w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy aż 32 mln zł na powiatowe inwestycje, głównie polepszając sieć dróg, rozwijając bazę oświatową oraz doposażając nasz Szpital.

do góry