godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 75.

Aktualności

 • 2021-12-06

  Covid 19 nie omija szkół

  W Miechowskim Liceum Ogólnokształcącym aż połowa klas przebywa na kwarantannie, czyli połowa młodzieży uczy się w domu. W Zespole Szkół nr 2 naukę przez Internet prowadzi się w co trzeciej klasie, natomiast w ZS nr 1 - jak dotąd - tylko w jednej klasie. W naszym Szpitalu na 72 miejsca dla chorych na covid-19, zajętych jest aktualnie 57 łóżek. Pięcioro tych pacjentów leży pod respiratorami. Szczęśliwie po zaszczepieniu

 • 2021-11-08

  Szczepienia w Święto Niepodległości

  Sprawami oświaty na poziomie ponadpodstawowym zajęła się na ostatniej sesji Rada Powiatu. Podsumowując wyniki edukacyjne stwierdzono, że nie jest źle. Dodam więc, że to prawda, lecz z drugiej strony nie jest aż tak dobrze, aby nie mogło być lepiej.

 • 2021-10-06

  32 miliony w dwa lata

  Jak ostatnio podliczyłem, w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy aż 32 mln zł na powiatowe inwestycje, głównie polepszając sieć dróg, rozwijając bazę oświatową oraz doposażając nasz Szpital.

 • 2021-09-13

  Czy szkoły pozostaną otwarte?

  Jak sygnalizują mi dyrektorzy naszych szkół ponadpodstawowych, w klasach z każdym dniem ubywa uczniów. I to bynajmniej nie z powodu epidemii grypy, jak to sobie chcą tłumaczyć niektórzy rodzice…

 • 2021-08-26

  Zaproszenie na Dożynki

  Aby uszanować ważną dla nas tradycję Święta Plonów, czyli podziękowania Rolnikom za ich trud, a Stwórcy za urodzaj - nasze samorządy organizują w najbliższą niedzielę wspólne Dożynki, które rozpocznie uroczysta msza w miechowskiej Bazylice o godz. 13.

 • 2021-07-12

  Powiatowy plac budowy

  Powiat Miechowski jest obecnie wielkim placem budowy nie tylko z powodu powstającej w ekspresowym tempie trasy szybkiego ruchu S7, lecz także inwestycji własnych na naszych drogach. Wymienię tylko trzy najważniejsze: odcinek Bukowska Wola - Działoszyce (do Janowic), odcinek Racławice - Wrocimowice (w Racławicach w stronę Kopca Kościuszki gdzie poprowadzi także chodnik) oraz ulica Podzamcze w Miechowie

 • 2021-06-15

  Bliżej do normalności

  Już sam widok młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na ulicach Miechowa, ten uczniowski gwar i ta radość, najlepiej świadczy o tym, że powoli wracamy do normalności. Mieszkańcy naszego Powiatu zostali już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi w ponad 70 proc., co oznacza, że niebawem osiągniemy odporność populacyjną na tę zdradliwą chorobę. Osiągniemy, o ile w większym stopniu zaszczepią się seniorzy (zwłaszcza ci 60+).

 • 2021-05-10

  Kształt odbudowy

  Ktoś zapytał mnie ostatnio jakie miałbym życzenia, które powinny się w pierwszej kolejności spełnić jeśli powiat miechowski otrzyma odpowiednie fundusze z Krajowego Programu Odbudowy.

 • 2021-04-13

  Droga do rezonansu

  W sytuacja trwającej pandemii wywołanej przez coronawirusa-19, wszyscy zaczęliśmy bardziej troszczyć się o własne zdrowie rozumiejąc, iż nie ma nic ważniejszego na świecie. Sam tego doświadczyłem najpierw ulegając epidemii, a potem przechodząc długotrwałą rehabilitację, także w sanatorium, by powoli powrócić do pełnej sprawności.

 • 2021-02-19

  Umowa na zagospodarowanie strefy

  Właśnie podpisałem umowę na architektoniczno-urbanistyczny projekt zagospodarowania strefy przemysłowej powstającej na należących do starostwa terenach w Gminie Książ Wielki, leżących przy węźle komunikacyjnym „Książ” na budowanej drodze szybkiego ruchu S7.

do góry