godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 88.

Aktualności

 • 2023-03-08

  Refleksje i życzenia

  Początek marca to dobry czas aby spokojnie, z dystansu spojrzeć na miniony rok i wyciągając z tego po raz kolejny wnioski, zweryfikować plany na rok bieżący. I tak potwierdza się słuszność obrania za priorytet inwestycyjny naszej strefy przemysłowej, na którą wydamy z budżetu 30 mln zł z 70 mln zł przeznaczonych na tegoroczne inwestycje.

 • 2023-01-26

  Do czego jestem przekonany

  Dokonując kilkumilionowego montażu finansowego, wspólnym wysiłkiem wielu osób oraz instytucji doprowadziliśmy do zakupu i uruchomienia w miechowskim Szpitalu najnowszej generacji aparatury do rezonansu magnetycznego.

 • 2022-12-22

  Świąteczne przemyślenia

  Myśląc pod koniec roku o naszym Powiecie zauważam, że dotąd najczęściej mówiłem i najwięcej czasu poświęcałem budowie oraz modernizacji dróg. Od ich właściwego stanu zależy bowiem zarówno komfort codziennego życia mieszkańców, jak i atrakcyjność posiadanych terenów inwestycyjnych. Dzięki wielu zabiegom udało się na ten cel uzyskać wiele milionów złotych finansowego wsparcia i dokonać niemało. Ale podobnie

 • 2022-11-17

  Zmiany w Starostwie

  W nadchodzącym roku 2023 nastąpią w naszym Starostwie zmiany istotne dla mieszkańców korzystających z jego urzędowych usług. Po pierwsze, planujemy przenieść Wydział Komunikacji do budynku Zarządu Dróg Powiatowych przy ul. Warszawskiej 11, gdzie jest obszerny parking.

 • 2022-10-04

  Inwestycje w Szpitalu i ciepło w szkołach

  Zdecydowanie poparłem udzielenie naszemu Szpitalowi pożyczki (360 tys. zł) z budżetu Powiatu na wkład własny do wdrożenia kosztem prawie 3 mln zł Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej, przy dofinansowaniu zewnętrznym sięgającym aż 90 proc.

 • 2022-08-23

  Interwencja w sprawie Szpitala

  Interwencja w sprawie Szpitala

 • 2022-07-04

  Pracowity początek wakacji

  Jako długoletniemu nauczycielowi i dyrektorowi placówek oświatowych, koniec roku szkolnego kojarzy mi się siłą rzeczy z wakacjami czyli wypoczynkiem. Tymczasem pełniąc funkcję starosty na nic takiego, przynajmniej teraz, się nie zanosi.

 • 2022-05-17

  Kosztowna wiosna w inwestycjach

  Realizacja naszych ambitnych i jeszcze do niedawna najzupełniej realnych planów inwestycyjnych dotyczących dalszej poprawy stanu dróg powiatowych, niestety oddala się w czasie. Ceny jakie wyliczyli sobie potencjalni wykonawcy tych zadań były średnio o 25 proc. wyższe od funduszy, którymi dysponowaliśmy. Stąd przetargi zostały unieważnione.

 • 2022-04-13

  Życzenia dla nas wszystkich

  Przed zbliżającą się Wielkanocą gościmy w naszym Powiecie już ponad 500 uchodźców wojennych z Ukrainy. Mamy zatem teraz nie 48 tysięcy mieszkańców, a 48 tysięcy i pół. Składam więc świąteczne życzenia pogody ducha wszystkim naszym obywatelom: tym zasiedziałym od pokoleń i tym dopiero przybyłym.

 • 2022-03-04

  Pomoc uchodźcom z Ukrainy

  Starostwo bez zwłoki zaangażowało się w pomoc uciekinierom z Ukrainy, wciąż dzielnie walczącej i barbarzyńsko niszczonej przez Rosjan. W Zespole Szkół nr 2 utworzono Powiatowy Magazyn Darów gdzie trafia wszystko co ofiarnie dostarczają nasi mieszkańcy, i co dotąd przekazywaliśmy samorządowi Przemyśla.

do góry