godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 88.

Aktualności

 • 2022-02-10

  Drogowe priorytety

  Zabiegamy o rządowe dofinansowanie do kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Za te priorytetowe uznaliśmy tym razem pięć zadań, opiewających na łączną kwotę ok. 34 mln zł. Na miejscu pierwszym jest modernizacja połączenia Miechowa z Komorowem (a w perspektywie także dalej do Biskupic).

 • 2022-01-18

  Możemy wszystko zrobić lepiej

  Wraz z Markiem Szopą, wójtem Gminy Książ Wielki i jego zastępcą Grzegorzem Janusem oraz Joanną Struzik, naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego w naszym Starostwie, udałem się w czwartek, 13 stycznia, po raz kolejny do Rzeszowa by poznać więcej szczegółów funkcjonowania tamtejszego Parku Naukowo-Technologicznego, który założyło i prowadzi ze znakomitymi wynikami finansowymi miejscowe starostwo powiatowe.

 • 2021-12-22

  Życzenia Świąteczne i Noworoczne

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2022, życzę Mieszkańcom Powiatu Miechowskiego przede wszystkim dobrego zdrowia, w tym zwłaszcza omijania szerokim łukiem każdej wersji wirusa covid-19, w czym najbardziej pomaga zaszczepienie się, a najlepiej trzema dawkami.

 • 2021-12-06

  Covid 19 nie omija szkół

  W Miechowskim Liceum Ogólnokształcącym aż połowa klas przebywa na kwarantannie, czyli połowa młodzieży uczy się w domu. W Zespole Szkół nr 2 naukę przez Internet prowadzi się w co trzeciej klasie, natomiast w ZS nr 1 - jak dotąd - tylko w jednej klasie. W naszym Szpitalu na 72 miejsca dla chorych na covid-19, zajętych jest aktualnie 57 łóżek. Pięcioro tych pacjentów leży pod respiratorami. Szczęśliwie po zaszczepieniu

 • 2021-11-08

  Szczepienia w Święto Niepodległości

  Sprawami oświaty na poziomie ponadpodstawowym zajęła się na ostatniej sesji Rada Powiatu. Podsumowując wyniki edukacyjne stwierdzono, że nie jest źle. Dodam więc, że to prawda, lecz z drugiej strony nie jest aż tak dobrze, aby nie mogło być lepiej.

 • 2021-10-06

  32 miliony w dwa lata

  Jak ostatnio podliczyłem, w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy aż 32 mln zł na powiatowe inwestycje, głównie polepszając sieć dróg, rozwijając bazę oświatową oraz doposażając nasz Szpital.

 • 2021-09-13

  Czy szkoły pozostaną otwarte?

  Jak sygnalizują mi dyrektorzy naszych szkół ponadpodstawowych, w klasach z każdym dniem ubywa uczniów. I to bynajmniej nie z powodu epidemii grypy, jak to sobie chcą tłumaczyć niektórzy rodzice…

 • 2021-08-26

  Zaproszenie na Dożynki

  Aby uszanować ważną dla nas tradycję Święta Plonów, czyli podziękowania Rolnikom za ich trud, a Stwórcy za urodzaj - nasze samorządy organizują w najbliższą niedzielę wspólne Dożynki, które rozpocznie uroczysta msza w miechowskiej Bazylice o godz. 13.

 • 2021-07-12

  Powiatowy plac budowy

  Powiat Miechowski jest obecnie wielkim placem budowy nie tylko z powodu powstającej w ekspresowym tempie trasy szybkiego ruchu S7, lecz także inwestycji własnych na naszych drogach. Wymienię tylko trzy najważniejsze: odcinek Bukowska Wola - Działoszyce (do Janowic), odcinek Racławice - Wrocimowice (w Racławicach w stronę Kopca Kościuszki gdzie poprowadzi także chodnik) oraz ulica Podzamcze w Miechowie

 • 2021-06-15

  Bliżej do normalności

  Już sam widok młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na ulicach Miechowa, ten uczniowski gwar i ta radość, najlepiej świadczy o tym, że powoli wracamy do normalności. Mieszkańcy naszego Powiatu zostali już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi w ponad 70 proc., co oznacza, że niebawem osiągniemy odporność populacyjną na tę zdradliwą chorobę. Osiągniemy, o ile w większym stopniu zaszczepią się seniorzy (zwłaszcza ci 60+).

do góry