godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 53.

Aktualności

 • 2019-11-08

  Sprawy wielkie i małe

  Ostatnio dzieje się tak dużo w naszym Powiecie, iż dosłownie brakuje godzin na sen. Oczywiście wśród spraw wielkich są sprawy małe, lecz to wcale nie oznacza, że mniej ważne. Przykładowo, obchodzimy właśnie 200-lecie kasaty miechowskiego zakonu Bożogrobców i z tej okazji uczestniczę w całodniowej konferencji naukowej. A jednocześnie, zupełnie niezależnie od obchodów wspomnianej rocznicy, typujemy w Starostwie kolejną

 • 2019-10-25

  Inwestycje drogowe naszym priorytetem

  W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych (szkód popowodziowych) wykonano pięć zadań (trzy w Gminie Słaboszów oraz po jednym w Gminie Gołcza i Gminie Racławice) na łączną kwotę 780 tys. zł, przy 80 proc. dofinansowaniu z budżetu państwa. Natomiast całkowicie z własnych środków Starostwa wyremontowano most w Przesławicach (koszt: 730,1 tys. zł) oraz naprawiono most w Wierzbicy (koszt: 107,5 tys. zł).

 • 2019-10-11

  Polska jaką wybierzemy

  Tuż przed wyborami do Sejmu i Senatu RP pragnę podzielić się kilkoma osobistymi refleksjami. Krótko, albowiem dosyć ostatnio słyszeliśmy z różnych stron wielosłowia przedwyborczych obietnic. Obietnic, które mają niewiele wspólnego z ludową mądrością wyrażającą się najpełniej w znanym powiedzeniu, że "bliższa ciału koszula"...

 • 2019-09-20

  Oświata, zdrowie i przyszłość

  Wraz z dwoma rocznikami uczniów klas pierwszych w naszych szkołach przybyło w nich nie tylko problemów organizacyjnych (zwłaszcza dotyczących dojazdów uczniów), lecz także finansowych. Dotację celową na oświatę dla Powiatu Miechowskiego zwiększono wprawdzie po przeprowadzonej reformie o ok. 400 tys. zł niemniej okazuje się, iż konieczne wydatki (łącznie z podwyżkami dla nauczycieli) wzrosną o przynajmniej milion zł, co

 • 2019-08-23

  Dożynki, szkoły i e-urząd

  Przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończono wszystkie trzy inwestycje prowadzone ostatnio przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych.

 • 2019-07-19

  Drogi tematem numer jeden

  Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu w piątek, 19 lipca, omówiliśmy aż kilkanaście spraw podejmując szereg decyzji. Dotyczyły one głównie dróg bo jak się okazuje, to najważniejszy wyznacznik poprawy warunków życia naszych mieszkańców.

 • 2019-07-12

  Nauka bez drugiej zmiany

  Zakończono prace nad sporządzaniem arkuszy organizacyjnych dla naszych szkół. Było to zadanie niełatwe przy tegorocznym podwójnym naborze uczniów - po gimnazjum i po klasie ósmej.

 • 2019-07-05

  Rezonans magnetyczny w Miechowie

  Już dopięliśmy starania o zakupienie i zainstalowanie w Szpitalu Powiatowym w Miechowie niezwykle potrzebnego we współczesnej diagnostyce lekarskiej urządzenia jakim jest aparatura do badań rezonansem magnetycznym. To bardzo ważna wiadomość przede wszystkim dla naszych mieszkańców, którzy niebawem będą mogli korzystać z takich badań na miejscu.

 • 2019-06-28

  Zadania po absolutorium

  Jednogłośne udzielenie Zarządowi Powiatu przez Radę Powiatu zarówno wotum zaufania jak i absolutorium za wykonanie budżetu roku 2018 stanowi dobry punkt wyjścia do realizacji zadań, które czekają nas w najbliższym i dalszym czasie. To przede wszystkim rozbudowa i modernizacja sieci dróg o co najczęściej wnioskują samorządy gmin oraz indywidualnie mieszkańcy, a następnie zapewnienie odpowiednich warunków funkcjonowania naszych

 • 2019-06-07

  Wpis nr 24

  W związku z planami modernizacji drogi powiatowej przebiegającej przez Pstroszyce i poprzecinanej wiaduktami linii kolejowych, przed przystąpieniem do fazy projektowania tej inwestycji odbyliśmy rozmowy w krakowskiej Dyrekcji PKP. Ustaliliśmy tam zasady prowadzenia prac przy obiektach kolejowych, by objęły one także przylegające do nich fragmenty drogi.

do góry