godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 72.

Aktualności

 • 2020-12-23

  Pozytywne konkrety i świąteczne życzenia

  Warto w obecnym, trudnym dla wszystkich czasie, przynajmniej przed świętami Bożego Narodzenia wskazać na pozytywne konkrety, świadczące o odpowiedzialności oraz zaangażowaniu pracowników instytucji samorządowych Powiatu Miechowskiego.

 • 2020-10-12

  Rozwaga stała się koniecznością

  W sytuacji gdy także w Powiecie Miechowskim mamy kilka ognisk zarażeń koronawirusem - apelowanie o rozwagę to już zbyt mało. Rozwaga bowiem, dla naszego dobra, stała się koniecznością i powinna nam teraz towarzyszyć na każdym kroku obligując do noszenia maseczek, ograniczania wyjść oraz towarzyskich kontaktów. Jak wiadomo, w Małopolsce są problemy ze znalezieniem miejsc w szpitalach dla osób zarażonych kovid-19. Dotyczy to

 • 2020-09-08

  Młodzież na ulicach Miechowa

  Na ulicach Miechowa wreszcie pojawiła się młodzież uczęszczająca do naszych placówek. Zespół Szkół nr 2 ma nowe boisko oraz wymienioną kotłownię. W ZS nr 1 prowadzony jest remont drugiego budynku, a na boisku przy LO zostanie zamontowany ogólnodostępny zestaw przyrządów do treningów plenerowych. Czynna jest także bursa szkolna.

 • 2020-07-16

  Podziękowanie za udział w wyborach

  Dziękuję mieszkańcom Powiatu Miechowskiego, którzy licznie wzięli udział w obu turach wyborów prezydenckich. Frekwencja wynosząca u nas 66,07 proc. była tylko nieco niższa od średniej ogólnopolskiej (68,18 proc.).

 • 2020-06-26

  Kto głosuje ten się liczy

  Zachęcam wszystkich dotąd nieprzekonanych do uczestnictwa w niedzielnych wyborach Prezydenta RP i oddania swojego głosu na wytypowanego przez siebie kandydata. Bo tylko ten kto głosuje liczy się w budowaniu przyszłości Polski, czyli także jej części jaką stanowi nasza miechowska „Mała Ojczyzna”.

 • 2020-06-03

  Wykonawca S7 wydzierżawi nasz pałac

  Główny wykonawca drogi szybkiego ruchu S7 na odcinku od granicy woj. świętokrzyskiego do węzła w Bukowskiej Woli, firma INTERCOR z Zawiercia, przystała na propozycję by obrać za siedzibę na czas budowy pałac w Rzędowicach.

 • 2020-05-19

  Komisja rewizyjna za absolutorium

  Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Miechowskiego jednogłośnie uchwaliła na ostatnim posiedzeniu wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za wykonanie budżetu w roku 2019. To bardzo ważna decyzja dla mnie jako starosty gdyż oznacza pozytywną ocenę naszych działań w zakresie gospodarowania środkami finansowymi.

 • 2020-05-06

  Przybywa osób zakażonych koronawirusem

  W naszym Powiecie stwierdzono już sześć przypadków zakażenia koronawirusem: trzy u mieszkańców Gminy Charsznica, dwa w Gminie Książ Wielki i jeden w Miechowie. Na kwarantannie przebywają łącznie 82 osoby, w tym 50 po powrocie z zagranicy natomiast 32 na mocy decyzji inspektora sanitarnego.

 • 2020-04-20

  Dajemy radę w walce z epidemią

  Jak dotąd, zakażenie koronawirusem stwierdzono tylko u jednej osoby z powiatu miechowskiego. Dlatego, mimo panującej epidemii, sytuację w naszym powiecie ocenia się jako dobrą. Wszystko dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańców oraz dużemu zaangażowaniu opieki zdrowotnej i służb: sanepidu, policji, a zwłaszcza straży pożarnej. Wszystkim im - oraz samorządom gminnym - pragnę tu serdecznie podziękować.

 • 2020-03-24

  Czas kwarantanny

  Aktualnie decyzję administracyjną nakazującą odbycie kwarantanny z powodu zagrożenia koronawirusem otrzymało 41 mieszkańców naszego powiatu, a dalszych 61 objęto nadzorem epidemicznym. Zdecydowana większość osób na kwarantannie odbywa ją w domu, a tylko cztery umieszczono w przystosowanej do tego celu bursie szkolnej w Miechowie.

do góry