godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 82.

Aktualności

 • 2021-09-13

  Czy szkoły pozostaną otwarte?

  Jak sygnalizują mi dyrektorzy naszych szkół ponadpodstawowych, w klasach z każdym dniem ubywa uczniów. I to bynajmniej nie z powodu epidemii grypy, jak to sobie chcą tłumaczyć niektórzy rodzice…

 • 2021-08-26

  Zaproszenie na Dożynki

  Aby uszanować ważną dla nas tradycję Święta Plonów, czyli podziękowania Rolnikom za ich trud, a Stwórcy za urodzaj - nasze samorządy organizują w najbliższą niedzielę wspólne Dożynki, które rozpocznie uroczysta msza w miechowskiej Bazylice o godz. 13.

 • 2021-07-12

  Powiatowy plac budowy

  Powiat Miechowski jest obecnie wielkim placem budowy nie tylko z powodu powstającej w ekspresowym tempie trasy szybkiego ruchu S7, lecz także inwestycji własnych na naszych drogach. Wymienię tylko trzy najważniejsze: odcinek Bukowska Wola - Działoszyce (do Janowic), odcinek Racławice - Wrocimowice (w Racławicach w stronę Kopca Kościuszki gdzie poprowadzi także chodnik) oraz ulica Podzamcze w Miechowie

 • 2021-06-15

  Bliżej do normalności

  Już sam widok młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na ulicach Miechowa, ten uczniowski gwar i ta radość, najlepiej świadczy o tym, że powoli wracamy do normalności. Mieszkańcy naszego Powiatu zostali już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi w ponad 70 proc., co oznacza, że niebawem osiągniemy odporność populacyjną na tę zdradliwą chorobę. Osiągniemy, o ile w większym stopniu zaszczepią się seniorzy (zwłaszcza ci 60+).

 • 2021-05-10

  Kształt odbudowy

  Ktoś zapytał mnie ostatnio jakie miałbym życzenia, które powinny się w pierwszej kolejności spełnić jeśli powiat miechowski otrzyma odpowiednie fundusze z Krajowego Programu Odbudowy.

 • 2021-04-13

  Droga do rezonansu

  W sytuacja trwającej pandemii wywołanej przez coronawirusa-19, wszyscy zaczęliśmy bardziej troszczyć się o własne zdrowie rozumiejąc, iż nie ma nic ważniejszego na świecie. Sam tego doświadczyłem najpierw ulegając epidemii, a potem przechodząc długotrwałą rehabilitację, także w sanatorium, by powoli powrócić do pełnej sprawności.

 • 2021-02-19

  Umowa na zagospodarowanie strefy

  Właśnie podpisałem umowę na architektoniczno-urbanistyczny projekt zagospodarowania strefy przemysłowej powstającej na należących do starostwa terenach w Gminie Książ Wielki, leżących przy węźle komunikacyjnym „Książ” na budowanej drodze szybkiego ruchu S7.

 • 2021-02-11

  To, co najważniejsze

  Podkreślam zawsze, że obok zapewnienia sprawnego i kompetentnego systemu opieki zdrowotnej w naszym Szpitalu oraz umożliwienia młodzieży kształcenia się na konkurencyjnym poziomie w miejscowych szkołach ponadpodstawowych - równie ważna jest rozbudowa i modernizacja sieci dróg.

 • 2021-01-27

  Pożegnania

  Pożegnałem na zawsze mojego znakomitego współpracownika oraz Przyjaciela Czesława Mardausa, zasłużonego dla rozwoju naszego Powiatu kierownika wydziału Rolnictwa, Inwestycji i Ochrony Środowiska w Starostwie.

 • 2020-12-31

  Budżet, podziękowania i postanowienia

  Rada Powiatu Miechowskiego jednomyślnie uchwaliła projekt budżetu na rok 2021.

do góry