godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty

Dziennik Starosty | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Znaleziono wiadomości: 63.

Aktualności

 • 2020-03-24

  Czas kwarantanny

  Aktualnie decyzję administracyjną nakazującą odbycie kwarantanny z powodu zagrożenia koronawirusem otrzymało 41 mieszkańców naszego powiatu, a dalszych 61 objęto nadzorem epidemicznym. Zdecydowana większość osób na kwarantannie odbywa ją w domu, a tylko cztery umieszczono w przystosowanej do tego celu bursie szkolnej w Miechowie.

 • 2020-03-10

  Przygotowania do zagrożenia koronawirusem

  Powołałem Sztab Antykryzysowy, który koordynuje w naszym powiecie działania związane z zagrożeniem epidemią choroby wywoływanej koronawirusem. W jego skład wchodzi oprócz pracowników starostwa, kierownictwo szpitala oraz sanepidu.

 • 2020-02-21

  Dopłaty do szpitala, szkół i opieki społecznej

  Podczas niedawnego spotkania w Senacie RP, gdzie uczestniczyliśmy w posiedzeniu komisji samorządu terytorialnego, dowiedzieliśmy się, iż obowiązujące prawo, które nakazuje wyrównywanie rocznego deficytu szpitali przez starostwa, choć oficjalnie uznane za niekonstytucyjne, nie zostanie jeszcze w tym roku zmienione.

 • 2020-01-31

  Ustalenia w sprawie dróg

  Na spotkaniu w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodniliśmy, iż na uczęszczanym zwłaszcza przez młodzież przejściu dla pieszych przez trasę E7 przy ul. Konopnickiej w Miechowie powstanie wysepka spowalniająca ruch aut. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa tym bardziej, iż zostanie tam jeszcze zainstalowane dodatkowe oświetlenie. Wydzieli się również pas do skrętu w lewo na skrzyżowaniu

 • 2020-01-20

  Inwestorzy, inwestycje i ułatwienia

  Dwóch przedsiębiorców z Małopolski zainteresowało się ostatnio terenami inwestycyjnymi w naszym powiecie. Pierwszy szukał miejsca na założenie dużej plantacji jagody kamczackiej, lecz tutejsze gleby okazały się zbyt dobre na uprawę tej akurat rośliny. Druga inicjatywa pozostaje aktualna, gdyż dotyczy zamiaru budowy przy powstającej drodze ekspresowej S7 stacji obsługi samochodów wraz z salonem sprzedaży aut.

 • 2019-12-31

  Podsumowanie roku 2019

  Porównując zakres obowiązków oraz obszar działalności Starosty Miechowskiego, którym jestem od ponad roku, do obowiązków i działalności dyrektora Gimnazjum w Książu Wielkim, którym byłem kilkanaście lat, widzę tylko jeden, ale za to bardzo ważny wspólny mianownik. Jest nim czynnik ludzki, czyli zaangażowani oraz pełni inicjatywy współpracownicy. I to właśnie im chciałbym w pierwszej kolejności podziękować za

 • 2019-12-20

  Życzenia na Boże Narodzenie

  Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.

 • 2019-12-13

  Terminale w Starostwie

  Wprawdzie już można uiszczać urzędowe należności kartą w głównym budynku Starostwa, lecz takiej możliwości wciąż jeszcze nie ma w wydziale komunikacji, co jest szczególnie uciążliwe dla naszych mieszkańców. Wkrótce to się zmieni bo już na początku roku 2020 także tam zapłacimy kartą bez potrzeby wychodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego banku, i co najważniejsze bez prowizji.

 • 2019-11-22

  Jasny ogląd spraw

  Koniec listopada oznacza intensywne prace nad sporządzaniem rocznych rozliczeń oraz planów finansowych na przyszłość. Jest tu co koordynować, gdyż projektowane obecnie wydatki naszego Powiatu sięgną aż 90,1 mln zł. Z tego najwięcej zamierzamy przeznaczyć na oświatę (ok. 28 mln zł) i na inwestycje (27 mln zł).

 • 2019-11-15

  Rozmyślania nad budżetem

  Ostatnie dni minęły, a najbliższe dni także miną, pod znakiem pracy nad projektem budżetu na rok 2020. Jeśli po uchwaleniu przez Radę Powiatu zamknie się on kwotą 90 mln zł, to będzie wyższy o 10 mln zł od budżetu tegorocznego.

do góry