Budowa sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach - Polski Ład - edycja 1/2021

na zdjęciu widocze są barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej

Zadanie inwestycyjne pod nazwą: Budowa sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach

Celem inwestycji jest poszerzenie i uatrakcyjnienie ogólnodostępnej bazy sportowej dla uczniów i okolicznych mieszkańców, która niewątpliwie w dużym stopniu poszeży ofertę dla ludzi dbających o swoje zdrowie i ciało.
Sala gimnastyczna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach umożliwi uczniom i okolicznym mieszkańcom tworzenie warunków sprzyjających ich zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i społecznemu.

Inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej o wymiarach 17x28 m oraz części przeznaczonej do prowadzenia zajęć specjalistycznych, rewalidacyjnych i rekreacyjnych (siłownia/fizjoterapia, sala do gry w ping ponga, sala do gimnastyki korekcyjnej, sala terapii SI), części zaplecza sanitarno-szatniowego oraz łącznika z istniejącą szkołą.

Budynek wyposażony w przyłącza, instalacje wewnętrzne oraz urządzenia sportowe. Budynek będzie ogrzewany za pomocą wysokosprawnej, kondensacyjnej kotłowni gazowej. Do ogrzewania ciepłej wody użytkowej będą służyć kolektory słoneczne, a ścieki odprowadzane będą do własnej, biologicznej oczyszczalni.

Dofinasowanie:

  • Rządowy Fundusz Polski Ład: 4 009 414,32 zł
  • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 4 180 000,00 zł
  • Rezerwa Wojewody Małopolskiego: 200 000,00 zł

Całkowita wartość inwestycji: 9 278 016,08 zł

Rządowy Fundusz Polski Ład - edycja 1/2021: Program Inwestycji Strategicznych