godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

32 miliony w dwa lata | Starostwo Powiatowe w Miechowie

32 miliony w dwa lata

6 Października 2021

Jak ostatnio podliczyłem, w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy aż 32 mln zł na powiatowe inwestycje, głównie polepszając sieć dróg, rozwijając bazę oświatową oraz doposażając nasz Szpital. Tu przykładowo, wkrótce rozstrzygnie się przetarg na ultranowoczesne urządzenie do rezonansu magnetycznego, a cały koszt zakupu (5 mln zł) pokryją fundusze zewnętrzne.
Aktualnie w miechowskim Szpitalu przebywa 9 pacjentów z covid-19. Ich stan jest poważny i życzę im szybkiego powrotu do zdrowia. Trzeba jednak dodać, że żaden z nich nie był zaszczepiony przeciwko tej podstępnej chorobie. Ogólnie, sytuacja epidemiczna w naszym powiecie nie jest wprawdzie alarmująca,, lecz wymaga stałego monitorowania. Apele o szczepienie się kierujemy zwłaszcza do młodzieży szkolnej, bo tylko tak można będzie uniknąć ponownego zamknięcia placówek oświatowych i wprowadzenia nauki zdalnej. Obecnie absencja wśród uczniów jest duża ale szczęśliwie nie wzrasta.
Myśląc o zdobywaniu dodatkowych funduszy na inwestycje w latach następnych, preferujemy - jak to zawsze podkreślam - przyszłościowe zadanie uruchomienia strefy gospodarczej przy węźle Książ na sprawnie budowanym, krakowskim odcinku drogi szybkiego ruchu S7. Właśnie oddano do użytku jej fragment ze Szczepanowic do Widomej, a ten biegnący od granicy Małopolski do Bukowskiej Woli jest realizowany z wyprzedzeniem. Wracając do naszej strefy… już powstaje plan funkcjonalno-użytkowy tego ambitnego przedsięwzięcia, a jednocześnie wydzielono trzy główne płaszczyzny działania: budowę dróg, doprowadzenie mediów i pozyskanie dodatkowych terenów.

Jacek Kobyłka

do góry