godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Podsumowanie roku 2019 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Podsumowanie roku 2019

31 Grudnia 2019

Porównując zakres obowiązków oraz obszar działalności Starosty Miechowskiego, którym jestem od ponad roku, do obowiązków i działalności dyrektora Gimnazjum w Książu Wielkim, którym byłem kilkanaście lat, widzę tylko jeden, ale za to bardzo ważny wspólny mianownik. Jest nim czynnik ludzki, czyli zaangażowani oraz pełni inicjatywy współpracownicy. I to właśnie im chciałbym w pierwszej kolejności podziękować za zrealizowane zadania, jakich było niemało. Zacznę od tych dla mieszkańców najważniejszych, czyli budowy, modernizacji oraz utrzymania naszych dróg. Wszystkie wykonane na drogach powiatowych roboty zamykają się w mijającym roku kwotą prawie 9,5 mln zł, co mówi samo za siebie.
Dzięki wielkiej pomocy oraz zrozumieniu nauczycieli, poradziliśmy sobie ze skutkami wprowadzonej reformy oświatowej tak organizując funkcjonowanie naszych szkół, by mimo liczniejszych klas pierwszych, w żadnej placówce nauka nie odbywała się na dwie zmiany. Również mimo wielu problemów, tym razem natury głównie finansowej, wspomagamy ciągłe modernizowanie naszego szpitala oraz jego wyposażanie w nowoczesną aparaturę medyczną, by zagwarantować mieszkańcom odpowiedni poziom opieki zdrowotnej.
Wspomnę jeszcze o dwóch inwestycjach, pod którymi podpisałem się osobiście aby wreszcie ruszyły z miejsca, bo dotąd je odkładano jako mniej ważne. Tymczasem nowe pomieszczenia dla oddziału rehabilitacji w Domu Opieki Społecznej przy ul. Warszawskiej były jego podopiecznym niezwykle potrzebne. Podobnie potrzebne było boisko przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach, gdyż jego uczniowie dreptali dotąd po ubitym klepisku.
Z jednej rzeczy jestem natomiast niezadowolony. Mianowicie, że dotąd nie udało się wdrożyć elektronicznego systemu obsługi klientów w Starostwie, w tym zwłaszcza w wydziale komunikacji. Wciąż czekamy bowiem na uzyskanie dofinansowania w ramach programu Cyfrowa Małopolska. I mam nadzieję, że to rychło nastąpi. Dołączam więc to życzenie do życzeń wszelkiej pomyślności w roku 2020, jakie składam naszym mieszkańcom, naszym radnym oraz moim współpracownikom.
Jacek Kobyłka

do góry