godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Rozmyślania nad budżetem

Rozmyślania nad budżetem | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Rozmyślania nad budżetem

15 Listopada 2019

Ostatnie dni minęły, a najbliższe dni także miną, pod znakiem pracy nad projektem budżetu na rok 2020. Jeśli po uchwaleniu przez Radę Powiatu zamknie się on kwotą 90 mln zł, to będzie wyższy o 10 mln zł od budżetu tegorocznego. Priorytetem są nadal inwestycje, na które zaproponujemy przeznaczyć 11 mln zł, głównie na modernizację dróg. Ważna jest również oświata i ochrona zdrowia oraz opieka społeczna.
Największy problem stworzyło podniesienie limitu najniższego wynagrodzenia do 2,6 tys. zł, gdyż przy zatrudnianiu ponad tysiąca pracowników przez Starostwo, w tym wielu na niskich pensjach, trzeba teraz dołożyć znaczne sumy do funduszu płac. Spowoduje to jednocześnie tzw. spłaszczenie wynagrodzenia, bo przykładowo sprzątaczka z wysługą lat zarobi porównywalą kwotę do początkującej, wykwalifikowanej pielęgniarki czy młodego nauczyciela.
Z innych, ważnych spraw, zabiegamy o pozyskanie nowego wozu bojowego, niezbędnego dla Powiatowej Straży Pożarnej w Miechowie. W tym celu udaję się z delegacją na negocjacje do Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, by dopłata z naszej strony do wartego milion zł specjalistycznego auta była możliwie niska, czyli mniejsza od aktualnej propozycji wynoszącej 550 tys. zł.
Jacek Kobyłka

do góry