godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Terminale w Starostwie | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Terminale w Starostwie

13 Grudnia 2019

Wprawdzie już można uiszczać urzędowe należności kartą w głównym budynku Starostwa, lecz takiej możliwości wciąż jeszcze nie ma w wydziale komunikacji, co jest szczególnie uciążliwe dla naszych mieszkańców. Wkrótce to się zmieni bo już na początku roku 2020 także tam zapłacimy kartą bez potrzeby wychodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego banku, i co najważniejsze bez prowizji.
Teraz istotna wiadomość dla nauczycieli naszych szkół, otóż Powiat w pełni zabezpieczył ich wzrastający fundusz płac zwiększając dopłatę do subwencji oświatowej z miliona zł w roku bieżącym do 1,5 mln zł w roku przyszłym. Dołożymy również pieniędzy do naszego Szpitala aby zamknąć jego tegoroczny bilans. Na ten cel zarezerwowano 600 tys. zł.
Chociaż scalanie gruntów prowadzone w Gminie Charsznica dotyczy wyłącznie jej mieszkańców, to jednak warto zauważyć, że ten bardzo skomplikowany formalnie i społecznie proces zakończył się z sukcesem w sołectwie Chodów. Właściciele działek już mają uregulowane wszelkie sprawy ewidencyjne i przystąpiono do etapu drugiego, czyli porządkowania stanu dróg oraz rowów. A jednocześnie rozpoczęto scalanie gruntów w kolejnych sołectwach: Marcinkowice i Pogwizdów.
Jacek Kobyłka

do góry