godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl

Wpis nr 16 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 16

12 Kwietnia 2019

Najważniejszą obecnie sprawa jest trwający strajk nauczycieli. Nie przystąpiły do niego dwa nasze Zespoły Szkół, ale przystąpili pedagodzy z Liceum Ogólnokształcącego. Rozwieszone na jego gmachu transparenty informujące o proteście, widzę z okna mojego gabinetu. I jako nauczyciel o wieloletnim stażu w pełni rozumiem powody tego strajku, bo oświata nie może być dłużej traktowana po macoszemu i reformowana bez poważnych konsultacji.
Wraz z wicestarostą Pawłem Osikowskim byłem na spotkaniu w Rotary Klub Kraków Wyspiański, który jak wspominałem w poprzednim wpisie, zorganizował aukcję prac studentów ASP przeznaczając uzyskany z niej dochód na wsparcie edukacji wychowanków Domu Dziecka w Miechowie. Uzbierano ponad 6 tys. zł i warto dodać, że dwa obrazy wylicytował osobiście i zakupił za własne pieniądze mój zastępca. Uczestniczyłem także w posiedzeniu kapituły Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Dwa złote medale przyznaliśmy jednogłośnie: pierwszy pośmiertnie dla biskupa Tadeusza Pieronka, drugi dla Apoloniusza Tajnera - byłego trenera skoczków narciarskich.
Już przygotowujemy się do obchodów Święta Strażaków, którego będziemy współorganizatorami wraz z Powiatową Komendą PSP i Powiatowym Zarządem Związku OSP RP. Zaplanowane uroczystości odbędą się 10 maja w Miechowie i w Bukowskiej Woli. Przygotowaliśmy również program pobytu delegacji z partnerskiego powiatu (rejonu) iwacewickiego na Białorusi. Delegacja tamtejszych władz przyjedzie do nas tuż po świętach Wielkanocnych. Natomiast w nadchodzącym tygodniu będę uczestniczył w wyjazdowych posiedzeniach komisji problemowych Rady Powiatu, jakie zlustrują te nasze drogi gdzie inwestycje trwają lub będą rozpoczynane.

Jacek Kobyłka.

 

do góry