godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl

Wpis nr 2 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 2

4 Stycznia 2019

Zgodnie z zapowiedzią wizytowałem drogi powiatowe (najpierw w Gminie Miechów). Te, które wymagają pilnych remontów. W najbliższym czasie odwiedzę pozostałe gminy Powiatu by razem z ich gospodarzami dokonać podobnych przeglądów, a następnie wspólnie ustalić listę zadań priorytetowych oraz poszukać możliwych dofinansowań z funduszy zewnętrznych. Nasz budżet jest bowiem nie tylko ograniczony ale i dodatkowo ciążą na nim przejęte, wielomilionowe zadłużenia, które już musieliśmy zacząć spłacać jak w przypadku nienależnie pobranej subwencji oświatowej przez SOSW w Zagorzycach.
Równolegle trwają ruchy kadrowe. Rozpoczęto przygotowania do ogłoszenia konkursu na dyrektora Szpitala Powiatowego gdyż obecnemu kończy się kadencja. Ponadto mianowałem Beatę Kwiecińską na stanowisko p.o. naczelnika wydziału oświaty Starostwa. W oświacie jest szczególnie wiele do zrobienia, ponieważ w tym roku o przyjęcie do naszych szkół będą się starać aż dwa roczniki młodzieży - ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi absolwenci ośmioklasowych szkół podstawowych.
Planuję zorganizować na ten temat kilka roboczych spotkań z dyrektorami naszych szkół aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko dla stworzenia odpowiednich warunków nauki dla wszystkich chętnych. A z rzeczy bardziej przyziemnych, chociaż także ważnych, to poleciłem rozpoznanie i wdrożenie przyjaznego klientom systemu uiszczania opłat w wydziale komunikacji. Mam nadzieję, że wkrótce osoby rejestrujące samochód już nie będą musiały biegać do kasy tylko wszystko załatwią na miejscu posługując się kartą.

Jacek Kobyłka

 

do góry