godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 960.

Aktualności

 • Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji miechowskiego Starostwa 2020-01-17

  Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji miechowskiego Starostwa

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom petentów i idąc z duchem technologicznym czasu, w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Miechowie uruchomiono terminale płatnicze.

 • Noworoczne spotkanie strażaków 2020-01-10

  Noworoczne spotkanie strażaków

  W czwartek 9 stycznia 2020 r. po raz pierwszy w nowym roku zebrał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Miechowie. W spotkaniu noworocznym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wziął udział starosta miechowski Jacek Kobyłka, proboszcz Parafii Grobu Bożego ks. Franciszek Siarek, komendanci KP PSP Miechów mł. bryg. Michał Majda i st. kpt. Mariusz Idzik, poprzedni komendant Grzegorz Kosiński, burmistrz i

 • Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uhonorowany Medalem za Długoletnią Służbę 2020-01-07

  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uhonorowany Medalem za Długoletnią Służbę

  Postanowieniem z dnia 15 października 2019 r., Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Miechowie Zbigniewa Bałazy srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Odznaczenie to jest przyznawane jako nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

 • Tropami Jaksy - konkurs dla szkół ponadpodstawowych 2019-12-27

  Tropami Jaksy - konkurs dla szkół ponadpodstawowych

  17 grudnia w Starostwie Powiatowym w Miechowie rozstrzygnięto konkurs historyczny „Tropami Jaksy”. Jego celem była popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy historycznej na temat Jaksy Gryfity, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniowskich oraz pogłębienie wiedzy o historii regionalnej na tle historii Polski.

 • Rada Powiatu Miechowskiego uchwaliła budżet na 2020 rok 2019-12-20

  Rada Powiatu Miechowskiego uchwaliła budżet na 2020 rok

  W czwartek 19 grudnia po raz ostatni w starym 2019 roku zebrała się Rada Powiatu. Porządek obrad był dość bogaty, ale jego najważniejszą częścią było uchwalenie budżetu na 2020 rok.

 • Warsztaty świąteczne dla KGW powiatu miechowskiego 2019-12-20

  Warsztaty świąteczne dla KGW powiatu miechowskiego

  Święta to czas magiczny. Jednak nim zasiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas mnóstwo obowiązków - sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy. Małopolska Izba Rolnicza w Miechowie przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach postanowiła nieco umilić paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu miechowskiego ten przedświąteczny czas. 16 grudnia 2019 roku na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego

 • Po raz V kolęda poleciała w świat 2019-12-19

  Po raz V kolęda poleciała w świat

  Już po raz V Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach oraz Stowarzyszenie Blask Nadziei zorganizowali przegląd „Leć kolędo w świat”. Tegoroczną edycję objęła patronatem Pierwsza Dama - Agata Kornhuser-Duda.

 • O wapnowaniu gleb w miechowskim starostwie 2019-12-17

  O wapnowaniu gleb w miechowskim starostwie

  Pełna sala rolników zainteresowanych wapnowaniem gleb w ramach ogólnopolskiego programu ich regeneracji, zebrała się w piątek 13 grudnia na szkoleniu w Starostwie Powiatowym w Miechowie organizowanym przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Okręgową Stację Chemiczno - Rolniczą w Kielcach. Szkolenie dotyczyło ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.

 • Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019” 2019-12-16

  Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019”

  Po raz III z rzędu, Marta Banach, główny księgowy Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Miechowie, została zwycięzcą prestiżowego branżowego konkursu - Księgowy Budżetu. Organizatorem zmagań jest warszawskie wydawnictwo „Infor” wydające różnorakie specjalistyczne periodyki o tematyce finansów oraz m.in. „Gazetę Prawną”.

 • Biskup kielecki Jan Piotrowski z wizytą duszpasterską w Miechowie 2019-12-13

  Biskup kielecki Jan Piotrowski z wizytą duszpasterską w Miechowie

  W czwartek 12 grudnia do Miechowa przybył Biskup Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski. Swą wizytą duszpasterską pokrzepił mieszkańców oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie oraz pacjentów i personel medyczno-administracyjny Szpitala św. Anny w Miechowie.

do góry