godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 942.

Aktualności

 • Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej 2019-11-12

  Święcice i Miechowszczyzna we wspomnieniach i utworach literackich Zofii Starowieyskiej-Morstinowej

  O tym jak wyglądała Miechowszczyzna i toczące się na niej międzywojenne życie ziemiańskie, można się było przekonać w niedzielny wieczór 10 listopada w „Jabłoniowym Sadzie” w Grzymałowie, gdzie odbyła się kolejna odsłona „Nocy i Dni Ziemi Miechowskiej”, której organizatorami od zarania są - Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Ireneusz i Marta Trybulcowie.

 • Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika” 2019-11-12

  Patriotyczne Święto miechowskiego „Ekonomika”

  8 listopada Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie obchodził Święto Szkoły połączone z obchodami Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Bazylice Grobu Bożego, w której ks. proboszcz Franciszek Siarek modlił się o dar bożego błogosławieństwa dla społeczności popularnie zwanego „Ekonomika”.

 • Przygotowanie powiatu miechowskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych 2019-11-12

  Przygotowanie powiatu miechowskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych

  5 listopada w miechowskim starostwie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie rozpoczął starosta Jacek Kobyłka prosząc zebranych o ocenę zagrożeń oraz przygotowanie służb do funkcjonowania w warunkach zimowych.

 • Jak przyrządzić jagnięcinę? Pokaz kulinarny RDOŚ 2019-11-05

  Jak przyrządzić jagnięcinę? Pokaz kulinarny RDOŚ

  Hodowla owiec a tym samym potrawy z tego delikatnego, zdrowego mięsa o znakomitych walorach smakowych, nie są zbyt popularne na Miechowszczyźnie. By promować nasz rodzimy gatunek owcy olkuskiej i przy tej okazji chronić tzw. murawy kserotermiczne ze stanowiskami storczyków uznanych za siedliska priorytetowe, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie realizuje projekt POIS.02.04.00-00.0180/16-00 pn. „Ochrona zagrożonych

 • Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie 2019-11-04

  Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie

  Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Marta i Ireneusz Trybulcowie zapraszają w niedzielę 10 listopada o godz. 17.00 do Dworu w Jabłoniowym Sadzie w Grzymałowie na spotkanie z cyklu NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ. Będzie ono poświęcone pisarce i publicystce ZOFII STAROWIEYSKIEJ-MORSTINOWEJ, która w okresie międzywojennym mieszkała w dworze w Święcicach, a po wojnie przebywała w Krakowie, gdzie związana była z miesięcznikiem

 • Ukraińska delegacja w powiecie miechowskim 2019-10-31

  Ukraińska delegacja w powiecie miechowskim

  W ostatnich dniach października w powiecie miechowskim przebywała delegacja z ukraińskiej gromady (gminy) Jezierna w obwodzie tarnopolskim. Inicjatorem wizyty są władze gminy Racławice, które chcą nawiązać partnerską współpracę z samorządem Jeziernej.

 • Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Miechowskim 2019-10-24

  Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Miechowskim

  Stopa bezrobocia w Powiecie Miechowskim na koniec sierpnia 2019 roku była na poziomie 4,1%, a liczba bezrobotnych na koniec września wynosiła 866 osób. Te i inne dane statystyczne dotyczące runku pracy na Miechowszczyźnie oraz działania podjęte przez Powiatowy Urząd Pracy w celu złagodzenia skutków bezrobocia w 2018 oraz do końca września bieżącego roku, przedstawiła w środę 23 października na sesji powiatowej - dyr. Anna

 • Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR 2019-10-24

  Z podziękowaniami dla Heleny Kruszec za 20 lat kierowania PCPR

  Sesję Rady Powiatu odbywająca się 23 października 2019 r. rozpoczęły podziękowania dla Heleny Kruszec, kierownik Powiatowego Centrum Rodziny w Miechowie, która po 20-latach pełnienia tej funkcji odeszła na zasłużoną emeryturę.

 • Święto Patrona Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie - św. Jana Pawła II 2019-10-18

  Święto Patrona Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie - św. Jana Pawła II

  „Jesteście nadzieją świata”… - Te znamienne słowa, wypowiedziane do młodzieży przez świętego Jana Pawła II, przyświecały obchodom Dnia Patrona Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie niosącemu imię wybitnego Papieża Polaka. Uroczystość, która odbyła się w środę 16 października 2019 r., tradycyjnie zbiegła się ze świętowaniem Dnia Edukacji Narodowej.

 • Dzień Nauczyciela w Zagorzycach 2019-10-17

  Dzień Nauczyciela w Zagorzycach

  Prawdziwe, szczere, radosne, wypowiedziane i wyśpiewane z niesamowitym zaangażowaniem, były życzenia, które uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolnego w Zagorzycach złożyli w środę 16 października 2019 r. swoim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

do góry