godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 903.

Aktualności

 • Senior na drodze - powiatowa odsłona ogólnopolskiej akcji 2019-07-22

  Senior na drodze - powiatowa odsłona ogólnopolskiej akcji

  Na polskich drogach w 2018 roku zginęły aż 2862 osoby. W 40% tych zdarzeń udział brały osoby po 60-tym roku życia, często jako ofiary, ale też i sprawcy. W tym okresie w powiecie miechowskim wystąpiło 25 zdarzeń z udziałem seniorów, w których zginęło 8 osób, a 33 zostały ranne. Tylko w I półroczu bieżącego roku, w naszym powiecie mieliśmy 6 wypadków śmiertelnych, w których śmierć poniosło 7 osób, z których 5 to

 • Rekordowa rekrutacja do szkół średnich powiatu miechowskiego 2019-07-18

  Rekordowa rekrutacja do szkół średnich powiatu miechowskiego

  Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich, których organem prowadzącym jest samorząd powiatu miechowskiego, jest rekordowa z uwagi na reformę edukacji. Przypomnijmy, iż o przyjęcie ubiegali się zarówno absolwenci szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych.

 • 100 lat OSP Wielkanoc 2019-07-15

  100 lat OSP Wielkanoc

  100 lat to za mało… Chciałoby się zaśpiewać przy okazji jubileuszu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkanocy w gminie Gołcza, która w niedzielę 14 lipca 2019 obchodziła stulecie istnienia. Na tę uroczystość zjechali przedstawiciele władz różnych szczebli w osobach: wiceministra sportu i turystyki - Jacka Osucha, wicemarszałka Sejmu - Ryszarda Terleckiego, wicemarszałka Senatu - Marka Pęka, poseł Elżbiety Dudy,

 • Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Małopolski z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka 2019-07-12

  Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Małopolski z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka

  W czwartek 11 lipca w Starostwie Powiatowym w Miechowie zebrali się na Konwencie Przewodniczący Rad Powiatów Małopolski. Jego gospodarzem był Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Krzysztof Świerczek, będący jednocześnie wiceprzewodniczącym Konwentu. Wspierali go przedstawiciele władz naszego powiatu - starostowie Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Jan Biesaga i Stanisław Krawiec oraz radna Ewa

 • Rusza przebudowa boiska w Zagorzycach 2019-07-09

  Rusza przebudowa boiska w Zagorzycach

  W wtorek 9 lipca powiat miechowski reprezentowany przez starostów - Jacka Kobyłkę i Pawła Osikowskiego podpisał umowę na zadanie pod nazwą: Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy SOSW w Zagorzycach realizowana w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa - MIRS”.

 • O strategi Małopolski w miechowskim Starostwie 2019-07-05

  O strategi Małopolski w miechowskim Starostwie

  Mówiąc i myśląc o rozwoju Małopolski, w ramach tzw. zrównoważonego rozwoju, władze wojewódzkie nie pomijają północnej części regionu. W środę 3 lipca w Starostwie Powiatowym w Miechowie wicemarszałek Łukasz Smółka wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego konsultowali Strategię Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2021-2027.

 • Władze powiatu miechowskiego chcą przyciągnąć inwestorów 2019-07-04

  Władze powiatu miechowskiego chcą przyciągnąć inwestorów

  Budowa trasy krajowej S-7 jest niebywałą szansą rozwoju dla powiatu miechowskiego. Dlatego też władze powiatu podjęły strategiczne starania w celu stworzenia specjalnej strefy gospodarczej w oparciu o własne grunty, prawie 90 ha, w gminie Książ Wielki. W tym miejscu ma powstać węzeł drogowy łączący ten i okoliczne tereny z nową „Siódemką”. W tych działaniach powiat wspiera wójt gminy Książ Wielki - Marek Szopa.

 • Radni powiatu na budowie Centrum Aktywizacji i Rehabilitacji 2019-07-03

  Radni powiatu na budowie Centrum Aktywizacji i Rehabilitacji

  We wtorek 2 lipca radni powiatowi zebrali się przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie, by osobiście zapoznać się z postępem prac rozbudowy DPS o „Strefę Aktywizacji i Rehabilitacji dla Mężczyzn Niepełnosprawnych Intelektualnie”.

 • Zarząd Powiatu Miechowskiego z wotum zaufania i absolutorium 2019-07-01

  Zarząd Powiatu Miechowskiego z wotum zaufania i absolutorium

  Wiodącym tematem sesji Rady Powiatu, która odbyła się w czwartek 27 czerwca 2019 r., było wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu. Zanim jednak radni przystąpili do debaty i głosowania nad zasadniczymi punktami obrad, zrealizowali inne punkty porządku.

 • Nowa strona internetowa z geoportalem powiatu miechowskiego 2019-06-27

  Nowa strona internetowa z geoportalem powiatu miechowskiego

  Od wtorku 25 czerwca 2019 roku funkcjonuje nowy serwis internetowy Powiatu Miechowskiego zbudowany w oparciu o budowę strony dla Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Miechowie w ramach projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Miechowskiego. Zadanie to zrealizowane zostało z udziałem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

do góry