godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 916.

Aktualności

 • Mała architektura sakralna ziemi miechowskiej 2019-09-11

  Mała architektura sakralna ziemi miechowskiej

  Muzeum ziemi Miechowskiej przy współpracy z miechowskim Stowarzyszeniem Silva Rerum wydało album promujący powiat miechowski pt. „Mała architektura sakralna ziemi miechowskiej” Promocja albumu z udziałem m.in. starosty powiatu miechowskiego - Jacka Kobyłki i członka Zarządu Powiatu - Rafała Pawlika, połączona z wystawą fotogramów, odbyła się w sobotę 7 września 2019 w Domu Generała - w budynku wystawowym Muzeum Ziemi

 • Powiatowe ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie miechowskiego Szpitala 2019-09-09

  Powiatowe ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie miechowskiego Szpitala

  W piątek 06 września 2019 r. o godz. 10.00 podczas prowadzonego remontu w wyniku złego zabezpieczenia prowadzonych prac pożarowo niebezpiecznych powstał pożar na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym w budynku „F” Szpitala św. Anny w Miechowie (II piętro). Rozwijający się pożar spowodował duże zadymienie na oddziale.

 • Boisko przy Zespole Szkół Nr 2 będzie odnowione 2019-09-05

  Boisko przy Zespole Szkół Nr 2 będzie odnowione

  Taką informację, wyczekiwaną od lat przez dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Miechowie, w poniedziałek 2 września na inauguracji roku szkolnego 2019/2020 przekazał przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Świerczek. Powiat miechowski pozyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 588 000 zł

 • „Codzienność pod znakiem swastyki” prezentowana w Muzeum Ziemi Miechowskiej 2019-09-04

  „Codzienność pod znakiem swastyki” prezentowana w Muzeum Ziemi Miechowskiej

  W niedzielę 1 września 2019 r. w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum Ziemi Miechowskiej odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „Codzienność pod znakiem swastyki. Kreiss Miechów 1939-1945”. Czasowa ekspozycja przenosi nas w okres okupacji niemieckiej i ma na celu pokazanie nowej rzeczywistości stworzonej przez Niemców, w której musieli się odnaleźć mieszkańcy ziemi miechowskiej.

 • Inauguracja roku szkolnego w "Ekonomiku" 2019-09-02

  Inauguracja roku szkolnego w "Ekonomiku"

  320. uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie oraz ich starsi koledzy i koleżanki, w poniedziałek 2 września rozpoczęli uroczyście rok szkolny 2019/2020. W inauguracji nauki uczestniczył starosta powiatu miechowskiego Jacek Kobyłka, proboszcz Parafii Grobu Bożego ks. Franciszek Siarek oraz przewodniczące Rady Rodziców - Małgorzata Konieczna i Agnieszka Idzik.

 • Nowe boisko przy SOSW w Zagorzycach 2019-08-30

  Nowe boisko przy SOSW w Zagorzycach

  Od nowego roku szkolnego uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Zagorzycach będą korzystali z nowego boiska sportowego. W piątek 30 sierpnia 2019 r. starosta powiatu miechowskiego Jacek Kobyłka wraz z dyrektorem placówki Wojciechem Pengielem uczestniczyli w odbiorze obiektu realizowanego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa - MIRS”.

 • I Małopolskie Święto Zboża i XIX Dożynki Powiatu Miechowskiego 2019-08-29

  I Małopolskie Święto Zboża i XIX Dożynki Powiatu Miechowskiego

  Kolejne XIX już Dożynki Powiatu Miechowskiego, które w tym roku odbyły się w niedzielę 25 sierpnia w Słaboszowie, miały szczególny charakter, bowiem ich wymiar, ranga i zasięg były szersze niż dotychczas. Po raz pierwszy nie było to tylko święto wyłącznie rolników ziemi miechowskiej, ale też całego regionu. Stało się to za sprawą połączonego z dożynkami I Małopolskiego Święta Zboża.

 • Starostowie I Małopolskiego Święta Zboża i XIX Dożynek Powiatu Miechowskiego 2019-08-22

  Starostowie I Małopolskiego Święta Zboża i XIX Dożynek Powiatu Miechowskiego

  Zboża niemalże zniknęły już z pól nie tylko Miechowszczyzny, ale i Małopolski. Zwiastuje to czas świętowania i dziękczynienia za tegoroczne plony. Tegoroczne XIX Dożynki Powiatu Miechowskiego będą wyjątkowe, bowiem będą one jednocześnie świętem rolników z całego regionu. Po raz pierwszy w historii odbędzie się I Małopolskie Święto Zboża. To wszystko będzie się działo już w niedzielę 25 sierpnia na stadionie w

 • Wicemarszałek Łukasz Smółka z wizytą w powiecie miechowskim 2019-08-21

  Wicemarszałek Łukasz Smółka z wizytą w powiecie miechowskim

  W poniedziałek 19 sierpnia 2019 w powiecie miechowskim gościł Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Łukasz Smółka. Głównym celem wizyty członka Zarządu Województwa była wizytacja miejsc, w których realizowane są inwestycje, na które władze Małopolski przyznały dofinansowanie.

 • Święto Wojska Polskiego w Miechowie 2019-08-16

  Święto Wojska Polskiego w Miechowie

  Przedstawiciele władz powiatu miechowskiego na czele ze starostą Jackiem Kobyłką oraz członkami Zarządu - Wojciechem Domagałą, Piotrem Grządzielem i Rafałem Pawlikiem, uczestniczyli w miejsko-powiatowych obchodach Święta Wojska Polskiego, których współgospodarzem był burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski.

do góry