godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1258.

Aktualności

 • Święto Wojska Polskiego 2022 2022-08-17

  Święto Wojska Polskiego 2022

  15 sierpnia 2022 r. w Miechowie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego, które zainaugurowała Msza Święta sprawowana w Bazylice Grobu Bożego. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawiono z udziałem pocztów sztandarowych - lokalnych instytucji i stowarzyszeń oraz mieszkańców.

 • Powiatowe dożynkowe świętowanie w Książu Wielkim 2022-08-16

  Powiatowe dożynkowe świętowanie w Książu Wielkim

  W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. tłumy wypełniły stadion SKS „Jastrzębiec” w Książu Wielkim na XXI Dożynkach Powiatu Miechowskiego. Dopisała nie tylko frekwencja widzów i gości pragnących podziękować rolnikom Miechowszczyzny za ich codzienny trud, ale i znakomita pogoda, choć niemal do ostatniej chwili wisiała dosłownie na włosku.

 • Zagłosuj na Zamek na Mirowie w konkursie „Nasz zabytek” 2022-08-12

  Zagłosuj na Zamek na Mirowie w konkursie „Nasz zabytek”

  Władze Powiatu Miechowskiego zapraszają i gorąco zachęcają do aktywnego udziału w konkursie „Nasz Zabytek” organizowanym przez Fundację Most the Most i Bank Gospodarstwa Krajowego. W ten sposób możemy odnowić perłę renesansu Miechowszczyzny - Zamek na Mirowie w Książu Wielkim.

 • Starostowie Dożynek Powiatowych 2022 w Książu Wielkim 2022-08-09

  Starostowie Dożynek Powiatowych 2022 w Książu Wielkim

  Już w niedzielę 14 sierpnia w Książu Wielkim odbędą się Dożynki Powiatu Miechowskiego. We wtorek 9 sierpnia z gospodarzami dożynek - Starostą Jackiem Kobyłką i Wójtem Markiem Szopą w sprawach organizacyjnych spotkali się dożynkowi starostowie - Sławomir Byczek i Marta Mirowska.

 • 57. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej w Miechowie 2022-08-08

  57. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej w Miechowie

  Jak co roku, 7 sierpnia Miechów gościł uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Piechurów oraz kawalerzystów na czele z komendantem Dionizym Krawczyńskim w Rynku witali włodarze samorządów, gospodarze uroczystości - Burmistrz Dariusz Marczewski i Wicestarosta Paweł Osikowski oraz Minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz honorowy komendant Marszu.

 • Dożynki Powiatowe 2022 już 14 sierpnia w Książu Wielkim 2022-08-05

  Dożynki Powiatowe 2022 już 14 sierpnia w Książu Wielkim

  Po przerwie spowodowanej pandemią, władze samorządu Powiatu Miechowskiego mają okazję i zaszczyt w pełnym wymiarze podziękować rolnikom Miechowszczyzny za ich codzienny i niełatwy, ale jakże ważny szczególnie w dzisiejszym niepewnym czasie, trud włożony w zabezpieczenie żywnościowe naszego regionu i kraju. Powiatowe Święto Plonów odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia w Książu Wielkim.

 • Recykling w mojej szafie - eko warsztaty KGW w Antolce 2022-08-01

  Recykling w mojej szafie - eko warsztaty KGW w Antolce

  W niedzielę 31 lipca 2022 roku w świetlicy w Antolce odbyły się warsztaty "Recykling w mojej szafie" zorganizowane przez powiatowego doradcę ds. klimatu i środowiska - Marzenę Wiejak, z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce.

 • Piknik Ekologiczny w Słaboszowie udanym początkiem kampanii edukacyjno-informacyjnej Powiatu Miechowskiego "Bądź w klimacie - segreguj!!" 2022-07-21

  Piknik Ekologiczny w Słaboszowie udanym początkiem kampanii edukacyjno-informacyjnej Powiatu Miechowskiego "Bądź w klimacie - segreguj!!"

  W niedzielę 17 lipca 2022 roku na boisku sportowym w Słaboszowie odbył się Piknik Ekologiczny pod hasłem "Eko Ojczyzna w Słaboszowie - zamieszkaj i czuj się dobrze" zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Śladowie przy wsparciu Gminy Słaboszów. Wydarzeniem towarzyszącym eko pikniku była akcja Starostwa Powiatowego w Miechowie realizowana w ramach działań projektu LIFE-IP EKO MAŁOPOLSKA dla KLIMATU kampanii

 • Ruszyły przebudowy dróg powiatowych z udziałem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022-07-21

  Ruszyły przebudowy dróg powiatowych z udziałem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

  W dniu 18 lipca 2022 r. w miejscowości Rogów odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod przebudowę drogi powiatowej w ramach inwestycji dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu wzięli udział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Krzysztof Świerczek, Starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka, Wójt Gminy Kozłów Jan Zbigniew Basa, dyrektor ZDP w Miechowie

 • Będzie wiadukt w Uniejowie Rędziny. Kolejne fundusze z Polskiego Ładu dla Powiatu Miechowskiego 2022-07-14

  Będzie wiadukt w Uniejowie Rędziny. Kolejne fundusze z Polskiego Ładu dla Powiatu Miechowskiego

  Powiat Miechowski pozyskał kolejne fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem w ramach 3 edycji, skierowanej do samorządów tzw. popegeerowskich, otrzymał 8 mln zł na zapowiadaną i długo wyczekiwaną inwestycję - budowę wiaduktu nad linią LHS w Uniejowie Rędziny.

do góry