godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1042.

Aktualności

 • Na boisku LO powstaje plac sportowo-rekreacyjny z urządzeniami street workout 2020-10-21

  Na boisku LO powstaje plac sportowo-rekreacyjny z urządzeniami street workout

  Na boisku Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie rozpoczęły się pierwsze prace montażowe w ramach realizacji zadania „Plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia typu street workout”.

 • Życzenia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020-10-13

  Życzenia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej z racji trudnej sytuacji epidemiologicznej na Miechowszczyźnie będą miały niestety wymiar nad wyraz skromny. Tym razem w Starostwie Powiatowym nie będzie okolicznościowego spotkania z dyrektorami i nauczycielami szkół oraz jednostek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski.

 • Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim 2020-10-12

  Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim

  Sytuacja epidemiologiczna na Miechowszczyźnie staje się bardzo poważna. Niestety odnotowaliśmy poważne ogniska zakażeń w domach pomocy społecznej, a także w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jak wiemy, również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

 • W Swojczanach powstaje nowy most 2020-10-07

  W Swojczanach powstaje nowy most

  W Swojczanach w Gminie Charsznica, Powiat Miechowski realizuje inwestycję polegającą na rozbiórce istniejącego mostu M-12 w ciągu drogi powiatowej nr 1186 K Jelcza - Podmiejska Wola oraz budowie nowego obiektu inżynierskiego w tej samej lokalizacji, wraz z przebudową dojazdów i systemu odwodnienia w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1138 K.

 • Na „Dychę” pobiegli dla miechowskiego Hospicjum 2020-10-05

  Na „Dychę” pobiegli dla miechowskiego Hospicjum

  100 osób w stanęło na starcie niedzielnego (4 października) miechowskiego biegu „Charytatywna Dycha”. Temu wydarzeniu, które zgromadziło wiele pokoleń miłośników biegania i aktywnego tryby życia, przyświecał szczytny cel jakim jest wsparcie Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej. Fundatorami nagród pieniężnych i pucharów dla najlepszych były samorządy

 • Wystartował Jesienny Festiwal Sportu i Zdrowia 2020-10-01

  Wystartował Jesienny Festiwal Sportu i Zdrowia

  Mimo niesprzyjającej pogody, rzęsistego deszczu i dokuczliwego już chłodu, 1 października z boiska Szkoły Podstawowej Nr 1 wystartowała grupa 79. uczestników I Miechowskiego Marszu Tafisa, który zainaugurował Jesienny Festiwal Sportu i Zdrowia.

 • Rośnie bezrobocie w dobie pandemii. Znaczący krok w celu utworzenia strefy gospodarczej 2020-09-25

  Rośnie bezrobocie w dobie pandemii. Znaczący krok w celu utworzenia strefy gospodarczej

  Od początku 2020 roku bezrobocie w Powiecie Miechowskim wzrosło. W styczniu stopa bezrobocia wynosiła 3,8%, a już na koniec lipca była na poziomie  5%. Wpływ na to miała ogólnopolska blokada gospodarki i związana z tym niepewność na rynku pracy ze względu na wystąpienie pandemii koronawirusa.

 • I Powiatowe Sympozjum Murawowe na Wyżynie Miechowskiej 2020-09-24

  I Powiatowe Sympozjum Murawowe na Wyżynie Miechowskiej

  W środę 23 września w niedawno otwartym Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Pstroszycach II odbyło się I Powiatowe Sympozjum Murawowe na Wyżynie Miechowskiej. O wyjątkowym bogactwie, nie tylko na skalę polską, muraw kserotermicznych w Obszarach Natura 2000 na Miechowszczyźnie opowiadały przedstawicielki organizatora sympozjum - Izabela Banaszewska oraz Anna Trojecka - Brzezińska

 • „Pola Nadziei” zakwitną po raz osiemnasty 2020-09-22

  „Pola Nadziei” zakwitną po raz osiemnasty

  Już po raz XVIII Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie 22 września zainaugurowało „Pola Nadziei”. Inauguracja akcji była nieco inna niż wcześniejsze, nie tylko ze względu na reżim epidemiologiczny. Koordynatorem dzieła, któremu oddała kawałek swojego życia, nie jest już Ewa Wojciechowicz, radna Rady Powiatu, której siostry albertynki i współpracownicy serdecznie podziękowali za 10-letnią pracę. 

 • Żegnaj Druhu Przewodniczący... 2020-09-18

  Żegnaj Druhu Przewodniczący...

  Zarząd, Rada Powiatu, kierownictwo i pracownicy Starostwa Powiatowego w Miechowie z głębokim żalem przyjęli wiadomość o odejściu Stanisława Makoli, Przewodniczącego Rady Gminy Gołcza - społecznika, samorządowca, druha strażaka i życzliwego człowieka, oddanego sprawom swej Małej, gołczańskiej i powiatowej Ojczyzny.

do góry