godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1344.

Aktualności

 • Minister Andrzej Adamczyk odznaczony za zasługi dla ziemi miechowskiej 2023-03-27

  Minister Andrzej Adamczyk odznaczony za zasługi dla ziemi miechowskiej

  Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, jak sam o sobie mówi i odzwierciedleniem tych słów są realizowane w szerokim zakresie inwestycje drogowe na Miechowszczyźnie, jest przyjacielem Powiatu Miechowskiego. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, firmowany przez Ministra, pozwala samorządom odmieniać drogową rzeczywistość w całej Polsce.

 • W Kozłowie upamiętnili rodziny zamordowane za pomoc Żydom 2023-03-24

  W Kozłowie upamiętnili rodziny zamordowane za pomoc Żydom

  23 marca na Cmentarzu Parafialnym w Kozłowie poświęcono dwa groby, w których spoczywają członkowie rodzin wymordowanych przez Niemców za pomoc Żydom. Uroczystość z udziałem m.in. Wicemarszałka Senatu Marka Pęka, Wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza, Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki

 • Woda (nie) tylko z kranu? 2023-03-22

  Woda (nie) tylko z kranu?

  Przywykliśmy do łatwego dostępu do czystej, świeżej wody - po prostu odkręcamy kran i płynie, idziemy do sklepu i butelkowana stoi na półkach - możemy po nią sięgnąć i kupić za niewielkie pieniądze. Tymczasem w bardzo wielu miejscach na naszym globie woda jest produktem deficytowym. Wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem.

 • Jak efektywnie i oszczędnie używać wodę w ogrodzie 2023-03-20

  Jak efektywnie i oszczędnie używać wodę w ogrodzie

  Z poprzedniej infografiki dowiedzieliśmy się jak przy odrobinie kreatywności, prostymi sposobami i dysponując niewielkimi nakładami finansowymi możemy zaoszczędzić wodę w domu. Dom nie jest jedynym miejscem, w którym zużywamy wodę, a więc też nie jedynym, w którym możemy spróbować ją zaoszczędzić.

 • Fundusze z „Polskiego Ładu odmieniają powiatową rzeczywistość 2023-03-16

  Fundusze z „Polskiego Ładu odmieniają powiatową rzeczywistość

  Z Rządowego Programu „Polski Ład” Powiat Miechowski realizuje sztandarowe, strategiczne inwestycje dla mieszkańców. Sala gimnastyczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zagorzycach gotowa jest już w 63%. Jej otwarcie zaplanowano podczas inauguracji roku szkolnego 2023/24. Z impetem rozpoczęły się również roboty przy budowie wiaduktu w Uniejowie Rędzinach

 • Oszczędzaj wodę! Jak każdy z nas może zaoszczędzić wodę pitną dla klimatu? 2023-03-16

  Oszczędzaj wodę! Jak każdy z nas może zaoszczędzić wodę pitną dla klimatu?

  Na świecie przeważają wody słone i stanowią aż 97% wszystkich wód znajdujących się na naszej planecie. Woda słodka to zaledwie 3% zasobów wodnych Ziemi i jest zgromadzona w wodach powierzchniowych i podziemnych, z tego tylko 1% jest zdatny do picia. Zależność od klimatu, ograniczona ilość wody pitnej i wzrastające zanieczyszczenie wód zagrażają dostępności wody w przyszłości.

 • Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań 2023-03-13

  Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej znów zgromadziła tłum spragnionych artystycznych doznań

  Po pandemicznej trzyletniej przerwie, mieszkańcy Powiatu Miechowskiego mogli znów obcować z wysoką kulturą. Ponad pół tysiąca widzów spragnionych wrażeń artystycznych, okraszonych dozą wysublimowanego humoru, zebrał kolejny koncert z cyklu „Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej”, choć może tytuł niezbyt współgrał z aurą panującą za oknem.

 • E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Miechowskiego 2023-03-10

  E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Miechowskiego

  Od 2017 roku realizowany jest projekt „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Miechowskiego”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Głównym jego celem, jest uruchomienie geodezyjnych e-usług. Polegają one na dostępie do baz danych i rejestrów publicznych prowadzonych przez Starostę Miechowskiego.

 • Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań! 2023-03-08

  Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań!

  Wszystkim Paniom z okazji ich Święta, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pokoju w tych trudnych czasach, wszelkiej pomyślności, spełnienia planów i marzeń. Drogie Panie! Życzymy, aby nie tylko 8 marca, ale przez wszystkie pozostałe dni w roku, towarzyszyły Wam nieustający optymizm, poczucie spokoju, stabilizacji oraz wsparcie Waszych najbliższych.

 • Projekty MON dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Złożono wniosek na wirtualną strzelnicę w ZS Nr 2 w Miechowie 2023-03-06

  Projekty MON dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Złożono wniosek na wirtualną strzelnicę w ZS Nr 2 w Miechowie

  We wtorek 28 lutego w gabinecie Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki, wraz z członkiem Zarządu Piotrem Grządzielem spotkali się dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski. Leonard Mazur, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu przedstawił projekty przysposobienia obronnego MON skierowane dla młodzieży.

do góry