godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1306.

Aktualności

 • Podsumowanie powiatowych eko działań 2022-12-01

  Podsumowanie powiatowych eko działań

  25 listopada w Starostwie Powiatowym w Miechowie gościli Monitorzy Projektów LIFE w Komisji Europejskiej - Stanisław Tworek i Zbigniew Karaczun oraz przedstawiciele Koordynatora Projektu LIFE - Justyna Mazurkiewicz - Kierownik Projektu LIFE EKOMALOPOLSKA oraz Tomasz Feldman - Koordynator Finansowy. Od 2021 roku Powiat Miechowski jest jednym z partnerów i realizatorów Projektu

 • Spada liczba gospodarstw, a rośnie ich średnia powierzchnia. Prawie 47,5 mln dopłat dla rolników Powiatu Miechowskiego 2022-11-25

  Spada liczba gospodarstw, a rośnie ich średnia powierzchnia. Prawie 47,5 mln dopłat dla rolników Powiatu Miechowskiego

  Sytuacja na wsi i w rolnictwie w Powiecie Miechowskim była przewodnim tematem sesji powiatowej, która odbyła się 24 listopada. Przedstawiając garść danych opisujących specyfikę gospodarki rolnej w Małopolsce i na Miechowszczyźnie, do tematyki wprowadziła Joanna Struzik, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Rynku Pracy Starostwa.

 • Powiat Miechowski remontuje i przekazuje miastu ulice 2022-11-23

  Powiat Miechowski remontuje i przekazuje miastu ulice

  1 stycznia 2023 roku Powiat Miechowski przekazuje samorządowi Gminy i Miasta Miechów ulice w granicach miasta, które dotychczas miały status powiatowych. Są to: Partyzantów, Warszawska, Powstańców, Podzamcze, Piłsudskiego, Sobieskiego-Słowackiego.

 • Pierwsza tężnia solankowa w Powiecie Miechowskim stanęła przy DPS „Warszawska” w Miechowie 2022-11-18

  Pierwsza tężnia solankowa w Powiecie Miechowskim stanęła przy DPS „Warszawska” w Miechowie

  W piątek 18 listopada Zarząd Powiatu Miechowskiego - Wicestarosta Paweł Osikowski, Piotr Grządziel, Rafał Pawlik, Wojciech Domagała, uczestniczył w odbiorze pierwszej tężni solankowej na Miechowszczyźnie, która powstała dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie.

 • Alkomaty od Powiatu Miechowskiego dla KPP Miechów 2022-11-18

  Alkomaty od Powiatu Miechowskiego dla KPP Miechów

  Powiat Miechowski w pełni sfinansował zakup dwóch alkomatów dla Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Urządzenia, które z komendantem insp. Andrzejem Kotem w czwartek 17 listopada przetestował Starosta Miechowski Jacek Kobyłka, kosztowały w sumie 2500 zł.

 • Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie w pełniej gotowości do zimy 2022-11-17

  Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie w pełniej gotowości do zimy

  Od 1 listopada 2022 r. Baza Materiałowo - Sprzętowa oraz siedziba Drogowej Służby Interwencyjnej Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie znajduję się przy ulicy Piłsudskiego 76 w Miechowie i jest już przygotowana do zbliżającej się zimy. Pięć pługopiaskarek, trzy wirniki, ponad półtora tysiąca ton gotowej mieszanki soli drogowej i piasku oraz koparko-ładowarka

 • Powiatowe Siatkarskie Święto Niepodległości 2022-11-17

  Powiatowe Siatkarskie Święto Niepodległości

  W niedzielę 13 listopada Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Gryf” w Miechowie wraz z samorządem Powiatu Miechowskiego zorganizował Turniej Miast w Piłce Siatkowej. Rozgrywki odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Miechowskiego w ramach obchodów 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 • Niepodległościowy powiatowy turniej piłkarski Żaków w Kozłowie 2022-11-16

  Niepodległościowy powiatowy turniej piłkarski Żaków w Kozłowie

  W niedziele przedpołudnie 13 listopada z okazji Święta Niepodległości został rozegrany w Kozłowie Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii „Żaków”. Organizatorem zmagań była działająca od niespełna dwóch miesięcy Akademia Piłkarska Champions Kozłów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kozłowie oraz Starostwem Powiatowym w Miechowie i Urzędem Gminy w Kozłowie, które ufundowały medale i puchary dla uczestników

 • Życzenia i gratulacje Powiatu Miechowskiego z okazji 60-lecia KŁ „Jastrząb” 2022-11-15

  Życzenia i gratulacje Powiatu Miechowskiego z okazji 60-lecia KŁ „Jastrząb”

  W sobotę 12 listopada Koło Łowieckie „Jastrząb” z Krakowa obchodziło na ziemi miechowskiej 60-lecie istnienia. Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu w imieniu Starosty Miechowskiego, Zarządu i Rady Powiatu złożył radny Paweł Janicki, Przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia.

 • W Miechowie-Charsznicy odsłonięto Pomnik Ofiar Niemieckich Zbrodni 2022-11-14

  W Miechowie-Charsznicy odsłonięto Pomnik Ofiar Niemieckich Zbrodni

  W piątek 11 listopada w Miechowie-Charsznicy uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości Zapoczątkowała je Msza św. odprawiona w kościele pw MBR w Miechowie-Charsznicy. Nastepnie miał miejsce uroczysty przemarsz pod Pomnik Ofiar Niemieckich Zbrodni 1939 roku, gdzie nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie.

do góry