godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1410.

Aktualności

 • Sala gimnastyczna w Zagorzycach uroczyście otwarta 2023-09-26

  Sala gimnastyczna w Zagorzycach uroczyście otwarta

  Radość uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zagorzycach przepełniała uroczyste otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej, któremu przyświecało wymowne hasło - „Marzenia się spełniają”. Zgodnie z pomysłem Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka, data otwarcia tj. 25 września odtąd rokrocznie będzie świętem szkoły.

 • Liczba podmiotów gospodarczych rośnie. O bezrobociu na sesji Rady Powiatu 2023-09-26

  Liczba podmiotów gospodarczych rośnie. O bezrobociu na sesji Rady Powiatu

  Pierwsza po wakacjach sesja Rady Powiatu Miechowskiego poświęcona była tematyce bezrobocia. 25 września informację o rodzimym rynku pracy i działaniach podjętych przez Powiatowy Urząd Pracy w Miechowie w celu złagodzenia skutków bezrobocia w 2022 roku i do sierpnia 2023 roku, przedstawił dyr. PUP - Tomasz Mucha.

 • Małopolscy terytorialsi przysięgali w Miechowie 2023-09-25

  Małopolscy terytorialsi przysięgali w Miechowie

  W sobotę 23 września 2023 r. na boisku przy LO im. T. Kościuszki w Miechowie odbyła się przysięga żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 5 Batalionu Dowodzenia z podkrakowskiej Rząski. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz władz samorządowych, współorganizatorów wydarzenia - Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy i Miasta Miechów.

 • Powiatowe wsparcie dla młodych do 30 roku życia 2023-09-22

  Powiatowe wsparcie dla młodych do 30 roku życia

  W piątek 22 września 2023 r. Powiatowy Urząd Pracy w Miechowie oficjalnie otworzył „PUNKT dla Młodych” (do 30 roku życia), w ramach pilotażowego projektu pod nazwą „Czas na Młodych - punkty doradztwa dla młodzieży”.

 • Remont odcinka drogi powiatowej w Pstroszycach I i Siedliskach na ukończeniu 2023-09-22

  Remont odcinka drogi powiatowej w Pstroszycach I i Siedliskach na ukończeniu

  Mimo iż termin umowny jest do 27 listopada br., to na ukończeniu jest remont drogi powiatowej w Pstroszycach I i Siedliskach (1,3 km), w 80% finansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zaawansowanie prac i układanie nawierzchni asfaltowej 21 września weryfikowali włodarze Powiatu Miechowskiego

 • Młodzież ze Szweinfurtu u miechowskich starostów 2023-09-22

  Młodzież ze Szweinfurtu u miechowskich starostów

  W czwartek 21 września starostowie Powiatu Miechowskiego gościli uczniów z niemieckiego Schweinfurtu, partnerskiej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Wymiana pomiędzy LO a Olimpia Morata Gymnasium Schweinfurt trwa już od 28 lat.

 • Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w Miechowie 2023-09-19

  Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w Miechowie

  W sobotę 23 września 2023 r. o godzinie 12:00 na boisku przy LO im. T. Kościuszki, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 5 Batalionu Dowodzenia z podkrakowskiej Rząski. Współorganizatorami wydarzenia są: Powiat Miechowski oraz Gmina i Miasto Miechów.

 • Emocjonujące powiatowe zawody strażackie w Kozłowie 2023-09-18

  Emocjonujące powiatowe zawody strażackie w Kozłowie

  21. drużyn OSP w niedzielę wystartowało w XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w niedzielę 17 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Kozłowie. W ogólnej klasyfikacji, w najlepsze okazały się drużyny: żeńska - z Bukowskiej Woli i męska - z Podlesic.

 • Dożynkowo-kapuściane święta w Powiecie Miechowskim 2023-09-11

  Dożynkowo-kapuściane święta w Powiecie Miechowskim

  Drugi weekend września na Miechowszczyźnie upłynął pod znakiem rolniczych świąt z udziałem władz Powiatu Miechowskiego. W Książu Wielkim odbyły się Dożynki Miejsko-Gminne, a w Kapuścianej Stolicy Polski - XXVII Charsznickie Dni Kapusty, które od 2023 roku otrzymały rangę Małopolskich Dni Kapusty.

 • Odcinek S7 Moczydło-Miechów otwarty 2023-09-06

  Odcinek S7 Moczydło-Miechów otwarty

  Prezydent RP Andrzej Duda i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk we wtorek 5 września 2023 r. otwarli długo wyczekiwany odcinek drogi ekspresowej Moczydło-Miechów, przebiegający przez ziemię miechowską. W tym historycznym wydarzeniu wzięli również udział m.in. włodarze Powiatu Miechowskiego, ze Starostą Jackiem Kobyłką, Przewodniczącym Rady Krzysztofem Świerczkiem i radnym Pawłem Janickim, a także burmistrzowie Książa

do góry