godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1225.

Aktualności

 • Miechowska Noc Muzeów z migawkami z PRL-u 2022-05-24

  Miechowska Noc Muzeów z migawkami z PRL-u

  21 maja 2022 r. miała miejsce miechowska odsłona ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja miała znaczenie szczególne. Po dwuletniej, pandemicznej przerwie cieszyła jeszcze większym powodzeniem niż zwykle. Przybyli tłumnie nie tylko spragnieni wrażeń sympatycy Muzeum, ale też osoby, które przybyły tu po raz pierwszy, zachęcone tematyką prezentowaną podczas tego wieczoru.

 • Powiatowy Dzień Strażaka 2022 2022-05-16

  Powiatowy Dzień Strażaka 2022

  Sobotnie popołudnie 14 maja 2022 r. w Miechowie upłynęło pod znakiem Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowano nie tak jak zazwyczaj, czyli przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, ale w nowej scenerii zrewitalizowanego Parku Miejskiego. Wręczono medale, awanse, były też gratulacje i życzenia dla strażaków służących na Miechowszczyźnie.

 • Ekoporozumienie samorządów Powiatu Miechowskiego 2022-05-12

  Ekoporozumienie samorządów Powiatu Miechowskiego

  Od stycznia do końca kwietnia 2022 roku Starosta Miechowski Jacek Kobyłka oraz Włodarze wszystkich 7 gmin z terenu Powiatu Miechowskiego zawarli porozumienia o współpracy w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Od 2021 roku Powiat Miechowski realizuje 10-letni projekt zintegrowany LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA "Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego"

 • Geodezyjne e-usługi w Powiecie Miechowskim 2022-05-09

  Geodezyjne e-usługi w Powiecie Miechowskim

  Na terenie gmin: Miechów-obszar wiejski, Gołcza, Książ Wielki, Charsznica, Słaboszów oraz Racławice-obręb Racławice, trwają prace w ramach zadania „Digitalizacja, weryfikacja, poprawa jakości ewidencyjnej oraz modernizacja bazy danych EGiB”.

 • Miechowski „Ekonomik” zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów 2022-05-05

  Miechowski „Ekonomik” zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów

  W środę 4 maja rozpoczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. Przed najważniejszym sprawdzianem u progu dorosłości, w piątek 29 kwietnia absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie pożegnała społeczność szkolna, dyrekcja, kadra oraz Zarząd Powiatu - Starosta Jacek Kobyłka, Piotr Grządziel i Rafał Pawlik.

 • Polonezem na Rynku w Miechowie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2022-05-04

  Polonezem na Rynku w Miechowie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Po dwóch latach pandemii powiatowo-miejskie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja mogły mieć w końcu pełny wymiar. 231. rocznica tego historycznego wydarzenia w Miechowie została uczczona niezwykle barwnie i uroczyście. Ceremoniał na Rynku po raz pierwszy uświetnił polonez w wykonaniu Zespołu Tańca „Miechowianie” z Zespołu Szkół Nr 1.

 • Wiosenny rekonesans powiatowych dróg 2022-05-02

  Wiosenny rekonesans powiatowych dróg

  W czwartek 28 kwietnia w ramach posiedzenia wspólnego komisji, radni Rady Powiatu Miechowskiego wybrali się na objazd dróg powiatowych, by dokonać rekonesansu zmodernizowanych w ostatnim czasie odcinków, a także zrewidować potrzeby remontów kolejnych.

 • 25-lecie działalności placówek Caritas w Miechowie 2022-04-29

  25-lecie działalności placówek Caritas w Miechowie

  25-lat minęło od powołania w Miechowie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas Kieleckiej. Obchody jubileuszowe odbyły się 27 kwietnia. Uroczystości z udziałem m.in. władz Powiatu Miechowskiego, rozpoczęła Msza św. dziękczynna w Bazylice Grobu Bożego pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Kalety, w koncelebrze m.in. z dyr. Caritas Kielce - ks. dr Stanisławem Słowikiem, ks. proboszczem Franciszkiem Siarkiem oraz

 • Finisaż wystawy malarstwa Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego w Muzeum Ziemi Miechowskiej 2022-04-27

  Finisaż wystawy malarstwa Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego w Muzeum Ziemi Miechowskiej

  W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Miechowskiej odbył się finisaż wystawy: Znany - nieznany. Malarstwo Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego z kolekcji Jerzego Tabaki. Trwająca od 22 stycznia wystawa malarstwa dwóch nieżyjących już malarzy, związanych z Ziemią Miechowską przez ostatnie trzy miesiące przyciągnęła wielu mieszkańców nie tylko Miechowa i okolic

 • Miechowski Ekonomik otwiera się na przyszłych absolwentów szkół podstawowych 2022-04-21

  Miechowski Ekonomik otwiera się na przyszłych absolwentów szkół podstawowych

  Najlepszy start, dobra przyszłość! Pod takim hasłem 21 kwietnia Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie otworzył swoje podwoje dla ósmoklasistów ze szkół podstawowych, nie tylko z Powiatu Miechowskiego, by przedstawić im szeroką ofertę edukacyjną i zachęcić do podjęcia nauki w popularnym „Ekonomiku”.

do góry