godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Bieżące prace i inwestycje drogowe w pełni

Bieżące prace i inwestycje drogowe w pełni

30 Lipca 2019
Bieżące prace i inwestycje drogowe w pełni

Sezon wakacyjny to czas wytężonej pracy dla Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie. Wciąż trwają pracę nad likwidacją namulisk powstałych na drogach powiatowych w wyniku intensywnych opadów deszczu. Postępom prac w poniedziałek 29 lipca przyglądał się wicestarosta Paweł Osikowski z dyr. ZDP Romanem Suchoniem.

Tego dnia drogowcy z Zarządu usuwali namuliska na drodze powiatowej w Falniowie w gminie Miechów. Pomagał im w tym wydatnie sprzęt którym dysponują. Znakomicie się sprawdza zakupiony w bieżącym roku uniwersalny pojazd specjalistyczny Mercedes Unimog. Samochód ten służy nie tylko do koszenia rowów i poboczy. Jak widać na zdjęciach, sprawdza się także w odwózce ziemi zbieranej przez koparko-ładowarkę. „Unimog” będzie również wykorzystywany zimą do odśnieżania.

Oprócz bieżącego utrzymania dróg, realizowane są ich przebudowy. Zaawansowany stan mają prace w ramach zadania finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego tj. „Zwiększenie dostępności komunikacyjnej północnej części Powiatu Miechowskiego do projektowanej drogi ekspresowej S7 w węźle „Książ” poprzez:

  • budowę nowego odcinka drogi powiatowej nr 1217K Książ Wielki - Książ Mały - Moczydło, na odcinku od drogi krajowej nr do drogi powiatowej nr 1217K w m. Wielka Wieś, dł. ok. 1,815 km,
  • przebudowę drogi powiatowej nr 1217K Książ Wielki - Książ Mały - Moczydło, na odcinku Wielka Wieś - Książ Mały - Moczydło, dł. ok. 7,733 km.”

Powyższe zadanie to ma się zakończyć 8 września 2020 roku.

Rozpoczęły się również roboty na drodze powiatowej w Przybysławicach w gminie Kozłów na dł 4,703 km. Zadanie to realizowane jest przez powiat miechowski z udziałem samorządu kozłowskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry