godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Podziękowanie za udział w wyborach

Podziękowanie za udział w wyborach | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Podziękowanie za udział w wyborach

16 Lipca 2020

Dziękuję mieszkańcom Powiatu Miechowskiego, którzy licznie wzięli udział w obu turach wyborów prezydenckich. Frekwencja wynosząca u nas 66,07 proc. była tylko nieco niższa od średniej ogólnopolskiej (68,18 proc.). I skoro to ważne w skali kraju wydarzenie jest już za nami, możemy tym pilniej kontynuować prace nad rozwiązywaniem problemów lokalnych oraz kształtowaniem przyszłości regionu.
Ta lepsza przyszłość jest niewątpliwie związana z funkcjonowaniem planowanej strefy aktywności gospodarczej na terenach położonych w Gminie Książ Wielki przy węźle „Książ” na powstającej drodze szybkiego ruchu S7. Nasze wspólne projekty (samorządów: województwa, powiatu i gminy) przybierają coraz realniejsze kształty. Najbliższe wyjazdowe posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w Rzeszowie, gdzie na przykładzie tamtej strefy aktywności poznamy konkretne rozwiązania prowadzące do sukcesu, czyli przyciągnięcia inwestorów.
Najprawdopodobniej już niedługo uda się nam załatwić ważny problem w Gminie Charsznica, w której wieś Uniejów przecina kolejowa linia szerokotorowa zwana potocznie hutniczo-siarkową. I od początku jej budowy, czyli od kilkudziesięciu lat, ludzie są zmuszeni korzystać z prowizorycznego przejazdu przez tory. Rozpoczęte rozmowy z zarządcą linii dają nadzieję na postawienie w tym miejscu wiaduktu, co wreszcie znacznie ułatwi codzienne życie mieszkańcom.

Jacek Kobyłka

do góry