godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Młodzież na ulicach Miechowa

Młodzież na ulicach Miechowa | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Młodzież na ulicach Miechowa

8 Września 2020

Na ulicach Miechowa wreszcie pojawiła się młodzież uczęszczająca do naszych placówek. Zespół Szkół nr 2 ma nowe boisko oraz wymienioną kotłownię. W ZS nr 1 prowadzony jest remont drugiego budynku, a na boisku przy LO zostanie zamontowany ogólnodostępny zestaw przyrządów do treningów plenerowych. Czynna jest także bursa szkolna.
Planowo przebiegają prowadzone inwestycje: budowa drogi Boczkowice - Książ Mały, drogi w Pstroszycach oraz chodnika na ul. Sportowej w Charsznicy. Jedynie wstrzymano prace przy nowej obwodnicy Książa Wielkiego gdyż podczas robót ziemnych odkryto ślady prastarego osadnictwa, które muszą teraz przebadać archeolodzy. Z tego powodu wykonanie zadania opóźni się co najmniej o pół roku.
Z pomocy rządowej na złagodzenie skutków epidemii koronawirusa w inwestycjach i gospodarce, już otrzymaliśmy oraz zagospodarowaliśmy 3,2 mln zł. Do drugiego rozdania tych środków planujemy zgłosić kilka nowych zadań (m.in. dofinansowanie zakupu dla naszego Szpitala aparatury do rezonansu magnetycznego, budowę sali gimnastycznej w SOSW w Zagorzycach, czy dróg z Bukowskiej Woli do Słaboszowa oraz z Zygmuntowa do przysiółka Opacz pod Książem Wielkim. To ostatnie zadanie związane jest z planem utworzenia w tej gminie, na gruntach należących także do powiatu, Miechowskiego Parku Technologicznego.

Jacek Kobyłka

do góry