godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Rozwaga stała się koniecznością

Rozwaga stała się koniecznością | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Rozwaga stała się koniecznością

12 Października 2020

W sytuacji gdy także w Powiecie Miechowskim mamy kilka ognisk zarażeń koronawirusem - apelowanie o rozwagę to już zbyt mało. Rozwaga bowiem, dla naszego dobra, stała się koniecznością i powinna nam teraz towarzyszyć na każdym kroku obligując do noszenia maseczek, ograniczania wyjść oraz towarzyskich kontaktów. Jak wiadomo, w Małopolsce są problemy ze znalezieniem miejsc w szpitalach dla osób zarażonych kovid-19. Dotyczy to także Miechowa gdyż chorego mieszkańca Gołczy musiano ostatnio zawieźć aż do Mielca. Ponadto w naszym Szpitalu kilkanaście pielęgniarek przebywa na kwarantannie i brakuje tam personelu medycznego.
Masowe zarażenia wybuchły między innymi w dwóch obiektach zamkniętych: miechowskim Hospicjum oraz w domu opieki „Betania”. I niestety objęły osoby starsze, mające dodatkowo inne schorzenia. Natomiast pierwsze, duże ognisko powstało po imprezie towarzyskiej we wsi Mostek (Gmina Gołcza) gdzie emeryci postanowili świętować zakończenie lata. I stamtąd przynieśli do swoich domów, w których z reguły mieszkają rodziny wielopokoleniowe, zarażającego wszystkich wirusa.
Szczęśliwie szkoły podległe samorządowi powiatowemu funkcjonują jak dotąd bez większych przeszkód. Także wydziały Starostwa załatwiają nieprzerwanie sprawy mieszkańców. Oczywiście w placówkach tych zastosowano wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa i konsekwentnie się ich przestrzega. Polecam to uwadze wszystkich jeszcze nieprzekonanych, a jednocześnie dziękuję za rozwagę tym naszym mieszkańcom, którzy od początku nie narażają innych oraz samych siebie, stosując się do wprowadzonych zaleceń i ograniczeń.

Jacek Kobyłka

do góry