godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Rezonans magnetyczny w Miechowie

Rezonans magnetyczny w Miechowie | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Rezonans magnetyczny w Miechowie

5 Lipca 2019

Już dopięliśmy starania o zakupienie i zainstalowanie w Szpitalu Powiatowym w Miechowie niezwykle potrzebnego we współczesnej diagnostyce lekarskiej urządzenia jakim jest aparatura do badań rezonansem magnetycznym. To bardzo ważna wiadomość przede wszystkim dla naszych mieszkańców, którzy niebawem będą mogli korzystać z takich badań na miejscu. Zakup tego kosztownego urządzenia (za ok. 5 mln zł) współfinansuje w 80 proc. Wojewoda Małopolski. Natomiast z Marszałkiem Małopolski wynegocjowaliśmy dofinansowanie do adaptacji pomieszczeń gdzie aparatura zostanie zainstalowana. Jednocześnie w Szpitalu trwają dalsze prace modernizacyjne dzięki uzyskaniu na ich przeprowadzenie kilkumilionowej dotacji z UE.
Coraz konkretniejszy staje się projekt utworzenia (częściowo na gruntach Starostwa) strefy aktywności gospodarczej przy węźle "Książ" na budowanej trasie szybkiego ruchu S7. Współdziałanie w tym celu z Gminą Książ Wielki oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym przynosi efekty w postaci precyzyjnego określenia zadań do wykonania (głównie chodzi o przygotowanie do sprzedaży uzbrojonych w media wielkopowierzchniowych działek), by sprostać wymaganiom inwestorów, których już nie brakuje. Aby nadać naszym działaniom ramy formalne, podejmiemy odpowiednie decyzje na najbliższym (10 lipca) Zarządzie Powiatu. Oprócz wyjazdu studyjnego do Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej i do podobnej strefy w Niepołomicach, w mijającym tygodniu odbyliśmy w Miechowie spotkanie samorządowców z Marszałkiem Małopolski, na którym omawiano strategię rozwoju województwa. Jak się okazało, możemy liczyć na daleko idącą pomoc w kwestii realizacji naszej strefy przemysłowej.
Jeszcze brakuje szczegółowych i ostatecznych danych co do naboru do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, lecz wiadomo, że przyjęto ogółem ponad 850 uczniów, w tym wszystkich zgłoszonych z naszego Powiatu. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się miechowskie Liceum Ogólnokształcące gdzie trzeba otworzyć aż dziewięć klas pierwszych. Natomiast chętnych do szkoły zasadniczej wystarczyło zaledwie na utworzenie dwóch klas.

Jacek Kobyłka

do góry