godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl

Wpis nr 12 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 12

15 Marca 2019

Najwięcej czasu poświęciłem w ostatnich dniach problemom Szpitala Powiatowego w Miechowie. Wraz z jego dyrektorem skutecznie zabiegaliśmy u Wojewody Krakowskiego o pomoc przy modernizacji oddziału zakaźnego. Natomiast w małopolskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia uzyskaliśmy zgodę na uruchomienie u nas oddziału ortopedii, lecz niestety nie udało się to w przypadku okulistyki, o co też zabiegamy. W piątek, 15 marca, będę uczestniczył w dwudniowej naradzie na temat sytuacji szpitali powiatowych w Małopolsce, którą zorganizowano w Osieku pod Oświęcimiem.
Głównym wydarzeniem mijającego tygodnia była robocza wizyta Zarządu Województwa Małopolskiego w Miechowie. Zaprezentowałem przybyłym wicemarszałkom i dyrektorom departamentów Urzędu Marszałkowskiego główne problemy naszego powiatu. Następnie, zadając konkretne pytania, uszczegółowili je wójtowie i burmistrz Miechowa. Chodziło im przede wszystkim o dofinansowanie istotnych dla rolniczego regionu programów, w tym budowy dróg dojazdowych do pól. O drogach rozmawiałem też z Wojewodą podczas jego wizyty, bo ostatnio przebywali u nas najważniejsi urzędnicy z Krakowa. Zaapelowałem o wprowadzenie trybu uproszczonego w nowym programie przebudowy dróg lokalnych gdyż znacznie to ułatwi samorządom realizację najpilniejszych inwestycji w tym zakresie.
Odbyła się zapowiedziana narada dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjów. Przedyskutowano zasady naboru uczniów, które muszą być klarowne z racji kandydowania do klas pierwszych podwójnej liczby absolwentów. I informacja ostatnia: na ogłoszony konkurs na stanowisko rzecznika prasowego Starostwa (ma on także obsługiwać Zarząd Powiatu oraz zajmować się promocją) wpłynęły cztery zgłoszenia. Komisja konkursowa ogłosi wynik w nadchodzącym tygodniu.

Jacek Kobyłka

 

do góry