godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 19 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 19

2 Maja 2019

Mimo majowego weekendu oraz ważnych świąt, w których także uczestniczyłem i uczestniczę, pracujemy nad przygotowaniem tzw. arkuszy organizacyjnych szkół podległych samorządowi powiatowemu. To niełatwe zadanie sporządzić je tak, by optymalnie służyły w nowym roku szkolnym zarówno gronu pedagogicznemu jak i uczniom gdyż we wrześniu te placówki będą musiały przyjąć aż po dwa roczniki pierwszoklasistów - absolwentów zamykanych gimnazjów i tych po klasie ósmej.
Ze sprawami szkolnictwa wiązała się także tematyka ostatniej sesji Rady Powiatu. Uchwaliliśmy na niej zmiany w budżecie umożliwiające spłatę dalszych rat nienależnie pobranej przez starostwo w poprzedniej kadencji - subwencji oświatowej.
Zarówno w mojej ocenie, jak i w ocenie naszych gości z partnerskiego powiatu iwacewickiego na Białorusi, ich ubiegłotygodniowa wizyta w Miechowie wypadła bardzo dobrze. Nie ograniczyła się bowiem tylko do oficjalnych spotkań oraz programu turystycznego. Najważniejsze dla wszystkich okazało się spotkanie z dyrektorami naszych szkół i miejscowymi przedsiębiorcami, zorganizowane w Książu Wielkim. Przeprowadzono tam wiele indywidualnych rozmów i wiem, że nawiązano pierwsze, robocze kontakty. Zresztą, co trzeba tu odnotować, obie strony (i nasza i białoruska) znakomicie się do tych rozmów przygotowały.

Jacek Kobyłka

do góry