godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 20 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 20

10 Maja 2019

Matury w szkołach podległych Starostwu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wprawdzie także w Miechowie były fałszywe alarmy o podłożeniu ładunków wybuchowych w salach egzaminacyjnych ale zaczęto je plombować, a policja wzmocniła patrole w okolicach placówek oświatowych. Mimo przejmującego zimna wielu naszych mieszkańców uczestniczyło w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto to, obchodzone razem z Burmistrzem Miechowa, pokazało że warto wspólnie organizować tak ważne, państwowe uroczystości.
Zarówno w minionym jak i w przyszłym tygodniu dominującym tematem moich działań były inwestycje drogowe. Zbliżający się termin uruchomienia trasy S7 wymaga bowiem przebudowy dróg powiatowych łączących się z węzłami w Książu Małym oraz w Bukowskiej Woli. Dlatego powracamy do modernizacji połączenia Bukowskiej Woli z Działoszycami oraz dodajemy do zaplanowanych inwestycji fragment szosy z Książa Małego do Boczkowic. Szczegóły będę uzgadniał podczas roboczych spotkań w Krakowie: w Urzędzie Marszałkowskim i w Urzędzie Wojewódzkim. Natomiast przyjadą do nas przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego by rozmawiać na temat strefy przemysłowej w Gminie Książ Wielki.
Oprócz rozwoju infrastruktury drogowej wciąż prowadzę starania nie tyle o utrzymanie, co o rozwój Szpitala Powiatowego, w czym wielkie zasługi pokłada jego Dyrektor. Także uczestniczę w licznych uroczystościach. Przykładowo tylko w ten piątek (10 maja) będę i na 225 Rocznicy Bitwy pod Racławicami, i na Powiatowym Święcie Strażaków w Miechowie.

Jacek Kobyłka

do góry