godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 22 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 22

24 Maja 2019

Właśnie mija pół roku odkąd sprawuję funkcję Starosty Miechowskiego. Przeglądnąłem z tej okazji 21 dotychczasowych wpisów do mojego „Dziennika”. Okazało się, że najwięcej uwagi poświęciłem sprawom dróg powiatowych oraz naszemu szpitalowi. Na drugim miejscu były problemy oświaty i szkół, a na trzecim nieustanne starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych na trwające lub planowane inwestycje. Jednocześnie brałem czynny udział w życiu publicznym, a przede wszystkim konsultowałem się z samorządami wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu miechowskiego.
Co łączy te nasze gminy? Oczywiście współpraca samorządów dla poprawy warunków życia mieszkańców. Natomiast Starostwo musi w pierwszym rzędzie zabezpieczyć połączenia drogowe stanowiące prawdziwy „układ nerwowy” powiatu, właściwą opiekę zdrowotną oraz właściwy poziom edukacji ponadpodstawowej. Sprawom dróg była zresztą poświęcona niemal w całości ostatnia sesja Rady Powiatu.
I skoro jestem przy wydarzeniach bieżących to muszę dodać, że przeprowadziliśmy ważne rozmowy z Krakowskim Parkiem Technologicznym na temat utworzenia strefy przemysłowej przy węźle „Książ” na trasie szybkiego ruchu S7. Mamy tam kilkadziesiąt hektarów terenu, dla którego chcemy wspólnie z Gminą Książ Wielki stworzyć koncepcję urbanistyczną, by potem zainwestować w przyszłość. Tak, w przyszłość, bo ta strefa da i zatrudnienie mieszkańcom, i wpływy do budżetu pozwalające na podniesienie poziomu życia.
Ktoś ostatnio zapytał co podczas tych pierwszym sześciu miesięcy mojego funkcjonowania jako starosty najbardziej mnie zaskoczyło na minus, a co na plus? Otóż niezwykle mnie ucieszyło ciepłe, życzliwe przyjęcie przez pracowników Starostwa. Natomiast wzburzyło odkrycie, iż trzeba będzie zwrócić już na starcie kadencji kilkumilionową nadpłatę subwencji oświatowej pobraną przez poprzedników. Ale odkryłem też co mnie w najwyższym stopniu inspiruje do codziennej, zaangażowanej pracy. Jest to odpowiedzialność wobec mieszkańców, którzy mają prawo oczekiwać, iż będzie jeszcze lepiej niż było i jest.

Jacek Kobyłka

 

do góry