godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 4 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 4

18 Stycznia 2019

Po spotkaniu z dyrektorami naszych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w sprawie przygotowań organizacyjnych tych placówek do przyjęcia dwukrotnie większej liczby pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym, wiemy już z dużą pewnością, że uda się uniknąć nauki na dwie zmiany. A to bardzo ważna informacja zwłaszcza dla dojeżdżającej do Miechowa młodzieży. Natomiast po mojej wizycie w Starostwie Olkuskim gdzie analizowałem system elektronicznej obsługi mieszkańców w wydziale komunikacji (kolejka wg pobranych bloczków i możliwość płatności kartą), jestem przekonany co do potrzeby wprowadzenia takiego systemu także u nas. Tym bardziej, iż Marszałek Małopolski zapowiada wsparcie finansowe dla „elektronicznego wspomagania administracji samorządowej”.
Jako przedstawiciel naszego powiatu w Związku Powiatów Polskich byłem na jego walnym zjeździe w Warszawie uczestnicząc w obradach i wyborze władz na nową kadencję. Ponadto w minionym tygodniu odwiedziłem wójtów dwóch kolejnych gmin (teraz Kozłowa i Słaboszowa) ustalając z nimi priorytetowe zadania w zakresie remontów i budowy dróg powiatowych. Ostatnie spotkanie z tego cyklu odbędę w poniedziałek w Książu Wielkim oraz będę powtórnie rozmawiał z burmistrzem Miechowa na temat dróg prowadzących przez miasto.
Do Starostwa wystąpiły z propozycją współpracy władze rejonu (powiatu) iwacewickiego, leżącego na Białorusi w graniczącym z Polską obwodzie (województwie) brzeskim. Nieopodal miasta Iwacewicze leży wieś Mereczowszczyzna gdzie 4 lutego 1746 roku urodził się Tadeusz Kościuszko. Właśnie w 273. rocznicę jego urodzin uda się tam nasza delegacja by podpisać porozumienie o partnerstwie obu powiatów, które łączy pamięć o wielkim Rodaku.

Jacek Kobyłka

do góry