godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 7 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 7

8 Lutego 2019

Na Białorusi delegacja z Miechowa oddała pokłon pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w 273. rocznicę urodzin bohatera wielu narodów.

Delegacja na BiałorusiNa uroczystości, która odbyła się 4 lutego pod jego rodzinnym dworkiem w miejscowości Mereczowszczyzna, zjawili się oprócz gospodarzy także ambasadorowie Polski i Ukrainy. Nas również traktowano z najwyższymi honorami, co było widoczne zwłaszcza podczas podpisywania porozumienia o partnerstwie rejonu iwacewickiego z powiatem miechowskim.
Mimo przejmującego zimna zrealizowaliśmy cały bogaty program przygotowany dla nas przez gospodarzy czyli władze rejonu iwacewickiego leżącego w graniczącym z Polską obwodzie (województwie) brzeskim. Odwiedziliśmy między innymi miejscowe szkoły interesując się systemem edukacji na Białorusi oraz funkcjonujące w Iwacewiczach zakłady przemysłu drzewnego wyposażone w ultranowoczesne maszyny. Zaskoczyła nas panująca wszędzie czystość oraz porządek.
Do Miechowa wracaliśmy pośpiesznie na zaplanowane w środę 6 lutego spotkanie z Wojewodą Małopolskim, które jednak w ostatniej chwili odwołano. Jego nowy termin zostanie ustalony niebawem. Na miejscu ucieszyłem się przede wszystkim panującym u nas ciepłem.
I przystąpiłem do załatwiania wielu czekających na mnie w Starostwie spraw bieżących.

Delegacja na Białorusi Delegacja na Białorusi

do góry