godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl

Wpis nr 6 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 6

1 Lutego 2019

Rada Powiatu jednogłośnie uchwaliła budżet na rok 2019 (dochody - 82,7 mln zł, wydatki - 88,1 mln zł) według projektu przygotowanego przez poprzedni Zarząd Powiatu. Ale na zaplanowanej już w połowie lutego sesji trzeba będzie ten budżet skorygować, by zapewnić finanse na rozbudowę DPS przy ul. Warszawskiej oraz modernizację boiska przy ZSP nr 2.
Dwukrotnie spotykałem się z wójtem i mieszkańcami Gminy Książ Wielki uzgadniając szczegóły techniczne i prawne przebiegu drogi powiatowej nr 1217K na odcinku Moczydło-Krzeszówka-Książ Mały. Zostanie on przebudowany w roku bieżącym, stanowiąc fragment połączenia węzła „Książ” na przyszłej trasie szybkiego ruchu S7 z obwodnicą Książa Wielkiego. Sprawom dofinansowania inwestycji drogowych ze środków zewnętrznych była poświęcona narada u Marszałka Małopolski, w której uczestniczyłem. Potwierdzono tam, że nasze projekty uzyskają 80 proc. dotacji.
W sobotę nasza delegacja udaje się na Białoruś by podpisać umowę o współpracy z powiatem (rejonem) iwacewickim. Mojemu odpowiednikowi wręczę w darze akwarelę autorstwa Marka Hołdy przedstawiającą bazylikę w Miechowie. Natomiast tamtejszemu muzeum Tadeusza Kościuszki podaruję srebrny medal z podobizną polskiego bohatera, wybity przez NBP. Wrócimy stamtąd już we wtorek gdyż następnego dnia (6 lutego) przyjedzie z roboczą wizytą do Miechowa wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Poruszymy z nim kwestię dróg powiatowych (napraw zniszczeń popowodziowych), sprawę dopłat do pensjonariuszy opieki społecznej, a przede wszystkim będziemy rozmawiać o problemach finansowych naszego szpitala.
Odrywając się od spraw bieżących, poważnie zastanawiam się nad perspektywiczną potrzebą zlokalizowania wszystkich wydziałów starostwa, obecnie rozrzuconych w trzech punktach miasta, w jednym wystarczająco obszernym obiekcie. Według mojego rozeznania, najlepiej byłoby dobudować nowe skrzydło do głównego gmachu. Rozwiązanie to nie tylko umożliwi sprawniejszą pracę urzędu, lecz przede wszystkim będzie korzystne dla naszych mieszkańców, którzy wszystko załatwią w jednym miejscu. Mam świadomość, że to szybko nie nastąpi, ale by w ogóle nastąpiło trzeba już zacząć o tym myśleć.

Jacek Kobyłka

 

do góry