godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1104.

Aktualności

 • W miechowskim szpitalu będzie rezonans magnetyczny 2021-04-13

  W miechowskim szpitalu będzie rezonans magnetyczny

  Powiat Miechowski pozyskał wydatne wsparcie finansowe 2,5 mln zł z kolejnego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zakup rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jest szansa, iż badania w tym zakresie będą wykonywane w Miechowie jeszcze w tym roku.

 • Pozimowa likwidacja przełomów i dziur na drogach powiatowych 2021-03-31

  Pozimowa likwidacja przełomów i dziur na drogach powiatowych

  Ostatnia zima, w przeciwieństwie do kilku poprzednich, pokazała swoje prawdziwe oblicze. Ujemne temperatury oraz opady deszczu i śniegu wywołały niemałe spustoszenie na drogach Powiatu Miechowskiego. Na wielu odcinkach powstały nie tylko dziury i ubytki w nawierzchni, ale też fachowo definiowane przez drogowców tzw. przełomy typu lekkiego, średniego i ciężkiego.

 • Tarasy i bariery budynku DPS w Miechowie do wymiany 2021-03-29

  Tarasy i bariery budynku DPS w Miechowie do wymiany

  Na posiedzeniu 24 marca, na wniosek dyrektor Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie, po uprzedniej wizji lokalnej w terenie przez wicestarostę Pawła Osikowskiego, Zarząd Powiatu Miechowskiego zdecydował o wygospodarowaniu z budżetu powiatu i przeznaczeniu dodatkowych środków na pilne prace remontowe przy budynku jednostki.

 • O walce z pandemią na sesji Rady Powiatu Miechowskiego 2021-03-26

  O walce z pandemią na sesji Rady Powiatu Miechowskiego

  Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w Powiecie Miechowskim w 2020 roku było przewodnim tematem sesji Rady Powiatu, która online odbyła się w czwartek 25 marca. Zwłaszcza sytuacja epidemiologiczna, zarówno ta w poprzednim roku jak i bieżąca była główną osią zainteresowania wśród radnych. Działania w tej dziedzinie zreferował dogłębnie Mirosław Dróżdż, dyr. Szpitala św. Anny w Mi

 • Promesy na sprzęt komputerowy z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów i szkół Powiatu Miechowskiego 2021-03-25

  Promesy na sprzęt komputerowy z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla samorządów i szkół Powiatu Miechowskiego

  24 marca Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego z radnym Sejmiku Mirosławem Drożdżem wręczyli samorządowcom i dyrektorom szkół z Powiatu Miechowskiego promesy z Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze w ramach tego działania przeznaczone zostały na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i dostępem do internetu dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowy oraz placówek

 • PPK w Starostwie Powiatowym w Miechowie 2021-03-16

  PPK w Starostwie Powiatowym w Miechowie

  15 marca w Starostwie Powiatowym w Miechowie odbył się cykl szkoleń w związku z obowiązkowym wdrożeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Zawiłości z zakresu PPK przedstawił Łukasz Olszewski, przedstawiciel firmy zarządzającej PPK w Starostwie.

 • Nowy naczelnik wydziału w miechowskim starostwie 2021-03-15

  Nowy naczelnik wydziału w miechowskim starostwie

  Wyłonionym w drodze konkursu, nowym naczelnikiem Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Rynku Pracy Starostwa Powiatowego w Miechowie została Joanna Struzik ze świętokrzyskiego Sędziszowa.

 • Punkt szczepień w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie 2021-03-12

  Punkt szczepień w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie

  W związku z realizacją masowych szczepień przeciwko Covid-19, w porozumieniu z władzami Powiatu Miechowskiego i dyrekcją szkoły, od poniedziałku 15 marca Szpital św. Anny uruchamia dodatkowy punkt szczepień w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie (sala gimnastyczna, wejście od strony parkingu przy ul. Konopnickiej 2).

 • Z okazji Dnia Kobiet 2021-03-08

  Z okazji Dnia Kobiet

  Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, nieustającej radości z życia, spełnienia planów i marzeń. Niech optymizm, zadowolenie, satysfakcja i szacunek innych towarzyszą Wam na każdy dzień.

 • Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka - powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych 2021-03-04

  Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka - powiatowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Miechowie i Małopolskiego Kuratorium Oświaty organizuje II Powiatowe Sympozjum Murawowe, któremu towarzyszy konkurs pod hasłem „Przyroda miechowskich muraw w rękach człowieka”.

do góry