godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1344.

Aktualności

 • Artyści dla Pań. Operetka powraca na ziemię miechowską 2023-03-03

  Artyści dla Pań. Operetka powraca na ziemię miechowską

  Po 3-letniej przerwie związanej z pandemią na ziemię miechowską powraca koncert z cyklu „Wiosna w operetce na ziemi miechowskiej”. W sobotę 11 marca w Hotelu „Mercure Racławice Dosłońce” będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie i duety z operetek w wykonaniu solistów operowych, aktorów i Orkiestry Festiwalowej.

 • Pożarnicze młodzieżówki zmierzyły się w pierwszych powiatowych zawodach halowych 2023-02-28

  Pożarnicze młodzieżówki zmierzyły się w pierwszych powiatowych zawodach halowych

  138 członków z 29 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w tym 13 dziewczęcych i 16 chłopięcych, wzięło udział w Pierwszych Powiatowych Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych rozegranych 26 lutego w Gołczy. Zmagania były niezwykle zacięte i emocjonujące. Nagrody dla najlepszych wręczał Wicestarosta Paweł Osikowski oraz Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Michał Majda.

 • O bezpieczeństwie w powiecie w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie 2023-02-27

  O bezpieczeństwie w powiecie w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

  Bezpieczeństwo w Powiecie Miechowskim w 2022 roku było zasadniczym tematem sesji Rady Powiatu, która odbyła się 24 lutego. Informacje w tym zakresie przedstawili szefowie służb: komendanci powiatowi policji i straży pożarnej - podinsp. Jacek Rosół, mł. bryg. Michał Majda oraz Zbigniew Bałazy, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

 • Minęło 160 lat od pamiętnej i tragicznej bitwy miechowskiej 2023-02-20

  Minęło 160 lat od pamiętnej i tragicznej bitwy miechowskiej

  17 lutego 2023 roku minęło równo 160 lat, kiedy to w Miechowie rozegrała się jedna z najkrwawszych i najtragiczniejszych bitew powstania styczniowego. Obchody rozpoczęła Msza św. w Kościele św. Barbary na Cmentarzu Parafialnym, który był jednym ze świadków tego wydarzenia.

 • Walka z narkotykami, więcej patroli, uzupełnienie kadr - priorytetami działań nowego komendanta KPP Miechów 2023-02-17

  Walka z narkotykami, więcej patroli, uzupełnienie kadr - priorytetami działań nowego komendanta KPP Miechów

  W czwartkowym posiedzeniu Zarządu Powiatu Miechowskiego 16 lutego uczestniczyli powiatowi komendanci służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców. Obok mł. bryg. Michała Majdy kierującego Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, zasiadł podinsp. Jacek Rosół, który od tygodnia stoi na czele Komendy Powiatowej Policji.

 • 2022 rok pełen wyzwań dla strażaków Powiatu Miechowskiego 2023-02-16

  2022 rok pełen wyzwań dla strażaków Powiatu Miechowskiego

  15 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie odbyła się narada roczna. Działania ratowniczo-gaśnicze jednostki w 2022 roku podsumował komendant mł bryg. Michał Majda, przedstawiając je m.in.: zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Pawłowi Żabie, zastępcy dyr. Zarządu Wykonawczego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP dh Tomaszowi Nowakowi,

 • Nadchodzi 160. rocznica Bitwy Miechowskiej 2023-02-14

  Nadchodzi 160. rocznica Bitwy Miechowskiej

  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski oraz Starosta Miechowski Jacek Kobyłka zapraszają na uroczyste obchody 160. rocznicy Bitwy Miechowskiej, które odbędą się w piątek 17 lutego w centrum miasta.

 • Łopaty poszły w ruch na budowie wiaduktu w Uniejowie Rędziny 2023-02-13

  Łopaty poszły w ruch na budowie wiaduktu w Uniejowie Rędziny

  To co przez ponad 40 lat pozostawało w sferze planów i zapewne po tylu latach u wielu trącało już powątpiewaniem, w końcu doszło do oczekiwanej od dekad realizacji. Symbolicznym wbiciem łopaty 13 lutego 2023 roku Minister Andrzej Adamczyk, włodarze Powiatu Miechowskiego ze Starostami Jackiem Kobyłką, Pawłem Osikowskim, Przewodniczącym Rady Krzysztofem Świerczkiem

 • Postępy prac przy budowie sali gimnastycznej w Zagorzycach 2023-02-09

  Postępy prac przy budowie sali gimnastycznej w Zagorzycach

  Mimo zimowej aury, prace przy budowie sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego idą pełną parą. Obiekt został zadaszony. Zainstalowano stolarkę okienną. Rozpoczął się montaż instalacji wewnętrznych - elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej, a także ocieplenie elewacji.

 • Podinspektor Jacek Rosół pełniącym obowiązku komendanta powiatowego policji w Miechowie 2023-02-08

  Podinspektor Jacek Rosół pełniącym obowiązku komendanta powiatowego policji w Miechowie

  Po 30 latach służby, w tym przez 5 ostatnich lat na stanowisku komendanta Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, inspektor Andrzej Kot odszedł na emeryturę. Rozkazem komendanta wojewódzkiego nadinsp. Michała Ledziona, pełniącym obowiązku komendanta został podinsp. Jacek Rosół. Również na emeryturę odszedł dotychczasowy zastępca miechowskiego komendanta

do góry