godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 978.

Aktualności

 • Bezpłatna infolinia na temat koronawirusa 2020-03-03

  Bezpłatna infolinia na temat koronawirusa

  Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie uruchomił bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informacje na wypadek podejrzenia zakażeniem koronawirusem. Telefoniczna Informacja Pacjenta - 800-190-590 - tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 • O bezpieczeństwie w powiecie miechowskim 2020-02-28

  O bezpieczeństwie w powiecie miechowskim

  Bezpieczeństwo w powiecie miechowskim było przewodnim tematem sesji Rady Powiatu, która odbyła się 27 lutego 2020 roku. To zagadnienie miało szczególny wymiar wobec szalejącego na świecie koronawirusa. Ten temat zdominował już początek obrad, bowiem zadając pytanie, co by było, gdyby wystąpił wirus na Miechowszczyźnie, do przysłowiowej tablicy przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek wywołał dyrektora Szpitala św.

 • Najlepsi w powiecie miechowskim w Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2020-02-28

  Najlepsi w powiecie miechowskim w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  26 lutego 2020 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach zmierzyli się najlepsi uczniowie szkół wytypowani podczas odsłony turnieju na szczeblu gmin.

 • Koncert charytatywny dla Korneli 2020-02-26

  Koncert charytatywny dla Korneli

  Pełny odniesień do miłości, najpiękniejszego uczucia, które towarzyszy człowiekowi przez całe jego życie, był koncert charytatywny pt. „Moja miłość największa”, w wykonaniu uczniów - Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Racławicach, który odbył się u kresu karnawału i na progu Wielkiego Postu, 25 lutego w kinie CKiS.

 • 157. rocznica bitwy miechowskiej 2020-02-19

  157. rocznica bitwy miechowskiej

  17 lutego 2020 roku w Miechowie odbyły się uroczystości upamiętniające bitwę miechowską rozegraną 157 lat temu. Obchody zainaugurowała Msza święta sprawowana w Kościele św. Barbary na miechowskim cmentarzu. Nabożeństwo celebrował ks. proboszcz Franciszek Siarek.

 • Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Miechowie 2020-02-17

  Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej PSP w Miechowie

  Z udziałem Jacka Kobyłki, Starosty Powiatu Miechowskiego, burmistrza i wójtów oraz st. bryg. Piotra Filipka, zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, w piątek 14 lutego 2020 r. zawodowi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie podsumowali 2019 rok.

 • Schematy podatkowe - szkolenie w miechowskim Starostwie 2020-02-11

  Schematy podatkowe - szkolenie w miechowskim Starostwie

  We wtorek 11 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miechowie odbyło się szkolenie na temat wprowadzenia i stosowania procedur dotyczących obowiązku przekazywania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacji o schematach podatkowych. Wzięli w nim udział pracownicy Starostwa oraz jednostek organizacyjnych.

 • Delegacja z Powiatu Miechowskiego na obchodach 274. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki 2020-02-07

  Delegacja z Powiatu Miechowskiego na obchodach 274. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki

  W miejscu historycznym, gdzie przyszedł na świat wielki bohater nie tylko naszego, ale i innych narodów - w Kosowie Poleskim na Mereczowszczyźnie w Białorusi, we wtorek 4 lutego 2020 r. delegacja z Powiatu Miechowskiego uczestniczyła w obchodach 274. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki.

 • Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji miechowskiego Starostwa 2020-01-17

  Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji miechowskiego Starostwa

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom petentów i idąc z duchem technologicznym czasu, w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Miechowie uruchomiono terminale płatnicze.

 • Noworoczne spotkanie strażaków 2020-01-10

  Noworoczne spotkanie strażaków

  W czwartek 9 stycznia 2020 r. po raz pierwszy w nowym roku zebrał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Miechowie. W spotkaniu noworocznym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wziął udział starosta miechowski Jacek Kobyłka, proboszcz Parafii Grobu Bożego ks. Franciszek Siarek, komendanci KP PSP Miechów mł. bryg. Michał Majda i st. kpt. Mariusz Idzik, poprzedni komendant Grzegorz Kosiński, burmistrz i

do góry