godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1058.

Aktualności

 • Święto Niepodległości 2020 w zmienionej formie 2020-11-09

  Święto Niepodległości 2020 w zmienionej formie

  Z uwagi na pandemię koronawirusa i związanymi z nią szeroko zakrojonymi obostrzeniami w życiu społecznym i publicznym, tegoroczne miechowskie gminno-powiatowe obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w zmienionej, mocno okrojonej formie.

 • Sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach i Szpitalu św. Anny w Miechowie 2020-11-05

  Sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach i Szpitalu św. Anny w Miechowie

  Przeminęła fala zachorowań na Covid-19 w dwóch najbardziej dotkniętych tą chorobą DPS-ach w Powiecie Miechowskim. Jak informuje Małgorzata Wachacka, dyr. Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie, 79 mężczyzn (pensjonariuszy) od zeszłej środy zaliczanych jest już do ozdrowieńców. 

 • Na boisku LO będzie można uprawiać street workout 2020-11-02

  Na boisku LO będzie można uprawiać street workout

  Na boisku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie zakończyły się prace montażowe w ramach realizacji zadania „Plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia typu street workout”.

 • Życzenia jubileuszowe dla zasłużonych pedagogów 2020-11-02

  Życzenia jubileuszowe dla zasłużonych pedagogów

  W połowie października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia należą się nie tylko pedagogom pracującym obecnie w szkołach i placówkach oświatowych, ale też tym emerytowanym i zasłużonym, którzy wykształcili i wychowali wiele pokoleń mieszkańców Powiatu Miechowskiego.

 • O oświacie i sytuacji epidemiologicznej Szpitala na sesji Rady Powiatu 2020-10-30

  O oświacie i sytuacji epidemiologicznej Szpitala na sesji Rady Powiatu

  Wiodącym tematem sesji Rady Powiatu, która w formie telekonferencji odbyła się 29 października, była oświata ponadpodstawowa i sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim.

 • Aktualna sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach Powiatu Miechowskiego 2020-10-27

  Aktualna sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach Powiatu Miechowskiego

  Sytuacja epidemiologiczna w domach pomocy społecznej w Powiecie Miechowskim na dzień 27 października, jak przyznają dyrektorzy placówek, wśród których zebrane zostały aktualne dane, jest trudna, ale jak zapewniają, pomału stabilizuje się.

 • Na boisku LO powstaje plac sportowo-rekreacyjny z urządzeniami street workout 2020-10-21

  Na boisku LO powstaje plac sportowo-rekreacyjny z urządzeniami street workout

  Na boisku Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie rozpoczęły się pierwsze prace montażowe w ramach realizacji zadania „Plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia typu street workout”.

 • Życzenia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020-10-13

  Życzenia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej z racji trudnej sytuacji epidemiologicznej na Miechowszczyźnie będą miały niestety wymiar nad wyraz skromny. Tym razem w Starostwie Powiatowym nie będzie okolicznościowego spotkania z dyrektorami i nauczycielami szkół oraz jednostek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski.

 • Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim 2020-10-12

  Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim

  Sytuacja epidemiologiczna na Miechowszczyźnie staje się bardzo poważna. Niestety odnotowaliśmy poważne ogniska zakażeń w domach pomocy społecznej, a także w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jak wiemy, również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

 • W Swojczanach powstaje nowy most 2020-10-07

  W Swojczanach powstaje nowy most

  W Swojczanach w Gminie Charsznica, Powiat Miechowski realizuje inwestycję polegającą na rozbiórce istniejącego mostu M-12 w ciągu drogi powiatowej nr 1186 K Jelcza - Podmiejska Wola oraz budowie nowego obiektu inżynierskiego w tej samej lokalizacji, wraz z przebudową dojazdów i systemu odwodnienia w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1138 K.

do góry