godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1258.

Aktualności

 • Trwają intensywne starania o pozyskanie bazy drogowej GDDKiA dla Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie 2022-07-14

  Trwają intensywne starania o pozyskanie bazy drogowej GDDKiA dla Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie

  W czwartek 14 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu w formie online zebrała się Rada Powiatu Miechowskiego. Zasadniczym punktem posiedzenia było przyjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości w formie darowizny celowej - bazy drogowej GDDKiA Oddział w Krakowie znajdującej się przy drodze E7 na ul. Piłsudskiego w Miechowie - i włączenie jej do zasobu nieruchomości Powiatu Miechowskiego, celem urządzenia siedziby

 • Eko Piknik w Eko Ojczyźnie - w Słaboszowie 2022-07-13

  Eko Piknik w Eko Ojczyźnie - w Słaboszowie

  W niedzielę 17 lipca 2022 r. na boisku sportowym w Słaboszowie odbędzie się Piknik Ekologiczny pod hasłem „Eko Ojczyzna w Słaboszowie - zamieszkaj i czuj się dobrze”.

 • Młodzi Małopolanie, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, w Belgii 2022-07-11

  Młodzi Małopolanie, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, w Belgii

  W zakończonym roku szkolnym dwóch uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie kształcący się w  zawodzie technik teleinformatyk - Kamil Miłek i Dominik Miszczyk brali udział w projekcie #Młodzi Małopolanie.EU

 • Szkolenie dla rodzin zastępczych z Powiatu Miechowskiego 2022-07-08

  Szkolenie dla rodzin zastępczych z Powiatu Miechowskiego

  W piątek 8 lipca część rodzin zastępczych z Powiatu Miechowskiego wzięło udział w szkoleniu, którego tematem było wypalenie zawodowe wraz z warsztatami - jak radzić sobie ze złością - swoją i dzieci, nad którymi sprawowana jest piecza.

 • Powstaje pracownia rezonansu w miechowskim szpitalu 2022-07-07

  Powstaje pracownia rezonansu w miechowskim szpitalu

  Trwają prace przy powstającej pracowni rezonansu magnetycznego Szpitala św. Anny w Miechowie. Nowoczesna aparatura diagnostyczna, niezbędna we współczesnej diagnostyce, na której brak narzekali dotąd mieszkańcy Powiatu Miechowskiego, zainstalowana zostanie w pomieszczeniach po byłej pralni szpitalnej przylegającej do budynku A.

 • Dźwięki natury Krystyny Olchawa na 50-lecie pracy twórczej artystki 2022-07-04

  Dźwięki natury Krystyny Olchawa na 50-lecie pracy twórczej artystki

  W piątek 1 lipca w Galerii BWA „U Jaksy” w Miechowie wernisażem zatytułowanym „Dźwięki natury”, Krystyna Olchawa, poprzednia dyr. galerii, obchodziła 50-lecie pracy twórczej. W tym wydarzeniu towarzyszyli jej przyjaciele, rodzina, artyści, miłośnicy sztuki oraz samorządowcy, w tym włodarze Powiatu Miechowskiego

 • Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach 2022-07-01

  Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach

  30 czerwca odebrany został I etap budowy sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zagorzycach. Postępy na budowie oceniali starostowie Powiatu Miechowskiego - Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, w towarzystwie przedstawicieli wykonawcy - Zakładu Remontowo - Budowlanego Zygmunt Murdza, nadzorujących inwestycję oraz dyrektora szkoły - Wojciecha Pengiela.

 • Wprowadzono ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających do centrum Miechowa 2022-06-30

  Wprowadzono ograniczenie tonażu pojazdów wjeżdżających do centrum Miechowa

  8 czerwca 2022 r. została wprowadzona zatwierdzona stała organizacja ruchu mająca na celu ograniczenie wjazdu pojazdów ciężkich do centrum Miechowa. Zadanie zostało zrealizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych z funduszu Powiatu Miechowskiego, po uprzednich konsultacjach z zarządcami wszystkich dróg.

 • Spędzili 18 250 wspólnych dni i nocy… Złote Gody w Charsznicy 2022-06-29

  Spędzili 18 250 wspólnych dni i nocy… Złote Gody w Charsznicy

  14 par małżeńskich, które pół wieku temu, złączone węzłem małżeńskim wyruszyły na nową drogę życia, dotrzymując przysięgi małżeńskiej, w środę 29 czerwca w Charsznicy obchodziło Złote Gody, przeżywając wspólnie ponad 18 tys. 250 dni i nocy. Życzenia i gratulacje Jubilatom złożył Starosta Miechowski Jacek Kobyłka oraz lokalni włodarze samorządu.

 • Powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe w Leśnictwie Trąby 2022-06-27

  Powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe w Leśnictwie Trąby

  24 czerwca 2022 r. w Cisiej Woli rozegrano ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek ratowniczych Powiatu Miechowskiego. Scenariusz manewrów zakładał, iż o godz. 10:00 doszło do wybuchu w budynku leśniczówki na terenie Leśnictwa Trąby w Cisiej Woli. Pilarz, który w pobliżu budynku leśniczówki prowadził ścinkę drzewa w wyniku wybuchu stracił koncentrację i został przyciśnięty przez drzewo.

do góry