godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1007.

Aktualności

 • Obchody 3 Maja bez oficjalnych uroczystości 2020-04-30

  Obchody 3 Maja bez oficjalnych uroczystości

  W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zachowania panujących obostrzeń i zaleceń, miechowskie obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w zupełnie innej, maksymalnie ograniczonej formie.

 • Dwa nowe przypadki koronawirusa w powiecie miechowskim 2020-04-27

  Dwa nowe przypadki koronawirusa w powiecie miechowskim

  W niedzielę 26 kwietnia zanotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie miechowskim. Jak podaje w poniedziałek 27 kwietnia Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Miechowie, w związku z nowymi przypadkami, kwarantannę domową nałożono na 22 osoby (możliwy kontakt z zakażonymi).

 • 80% dofinansowania FDS na drogi powiatowe 2020-04-23

  80% dofinansowania FDS na drogi powiatowe

  Powiat Miechowski uzyskał dofinansowanie na przebudowę dwóch ciągów komunikacyjnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w Charsznicy i Pstroszycach II. Co warte podkreślenia, znalazł się w gronie nielicznych małopolskich powiatów, które otrzymały dofinansowanie na najwyższym poziomie - 80%.

 • Każdy z nas może wesprzeć miechowski szpital 2020-04-22

  Każdy z nas może wesprzeć miechowski szpital

  W dobie panującej pandemii koronawirusa są wielorakie sposoby by wesprzeć w zaopatrzeniu w Szpital św. Anny w Miechowie w środki ochronne. Jak czytamy na stronie Szpitala (http://www.szpital.miechow.pl/ ) pomoc płynie zewsząd. A to poprzez wpłaty indywidualne na konto, a to poprzez darowizny rzeczowe od fundacji, różnych organizacji, stowarzyszeń, firm i instytucji.

 • Pomoc PFRON dla uczestników zawieszonych zajęć rehabilitacyjnych i aktywizacyjnych 2020-04-21

  Pomoc PFRON dla uczestników zawieszonych zajęć rehabilitacyjnych i aktywizacyjnych

  Oddział Małopolski PFRON informuje, że w ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które w związku z zamknięciem placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.

 • Prace przy przebudowie boiska ZS Nr 2 nabierają tempa 2020-04-15

  Prace przy przebudowie boiska ZS Nr 2 nabierają tempa

  Choć nieco nie sprzyja pogoda, po Świętach Wielkanocnych wznowione zostały roboty przy przebudowie boiska szkolnego wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.

 • Ostatnie pożegnanie Stanisława Piwowarskiego - historyka, regionalisty zasłużonego dla Powiatu Miechowskiego 2020-04-10

  Ostatnie pożegnanie Stanisława Piwowarskiego - historyka, regionalisty zasłużonego dla Powiatu Miechowskiego

  W Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. odszedł od nas Stanisław Piwowarski, zasłużony dla Miechowszczyzny historyk, regionalista, który odkrywał dla nas najnowsze dzieje naszej ziemi (21.05.1944 r. - 09.04.2020 r.). Świętej pamięci Stanisława znali niemal wszyscy mieszkańcy powiatu miechowskiego. Swe życie i pracę zawodową poświęcił na krzewienie lokalnej spuścizny, dziedzictwa i kultury.

 • Wiosenne sprzątanie i remonty na drogach powiatu miechowskiego 2020-04-09

  Wiosenne sprzątanie i remonty na drogach powiatu miechowskiego

  Przed Świętami Wielkanocnymi Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie realizuje sprzątanie dróg i chodników we wszystkich gminach Miechowszczyzny. Na drogi wyjechał sprzęt ZDP - duża zamiatarka podpięta do koparko-ładowarki JCB oraz zakupiony w ostatnim czasie zestaw małej zamiatarki z małym ciągnikiem ramowym LS R60.

 • Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy 2020-04-09

  Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

  Jacek Kobyłka, Starosta Powiatu Miechowskiego z Zarządem Powiatu Miechowskiego oraz Krzysztof Świerczek, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego wraz z Radą Powiatu Miechowskiego, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, z okazji Świąt Wielkiej Nocy, Wszystkim Szanownym Mieszkańcom Miechowszczyzny składają serdeczne życzenia Zdrowia, Spokoju, Wiary i Nadziei na lepsze jutro.

 • Nowe obostrzenia związane z koronawirusem 2020-03-31

  Nowe obostrzenia związane z koronawirusem

  We wtorkowe południe 31 marca 2020 r. Premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki na okres 2 kolejnych tygodni ogłosił nowe restrykcje związane z rozszerzającą się pandemią koronawirusa. To wszystko, jak podkreślał, ma na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się patogenu SARS-CoV-2.

do góry