godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1176.

Aktualności

 • OSP Zagorzyce zwycięzcą XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych 2021-09-27

  OSP Zagorzyce zwycięzcą XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

  W XI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych odbywających się w niedzielę 26 września na stadionie w Książu Wielkim, startowali zarówno seniorzy i drużyny młodzieżowe, nie tylko grupy męskie, ale też kobiece oraz mieszane. Dzięki temu rywalizacja była niezwykle ciekawa i emocjonująca. Nie obyło się bez małych dramatów w postaci nieukończenia konkurencji bojowych, a to z uwagi na splątany lub źle dopięty wąż

 • Świętowanie i ślubowanie w miechowskim Ekonomiku 2021-09-24

  Świętowanie i ślubowanie w miechowskim Ekonomiku

  166. pierwszoklasistów Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie, 24 września poprzez ślubowanie na sztandar szkoły zostało przyjętych do braci uczniowskiej. To wydarzenie tradycyjnie łączyło się ze Świętem Szkoły, które rozpoczęła Msza św. odprawiona w Bazylice Grobu Bożego.

 • Podziękowania dla dyr. LO i poprawiająca się sytuacja na rynku pracy tematami wrześniowej sesji Rady Powiatu 2021-09-23

  Podziękowania dla dyr. LO i poprawiająca się sytuacja na rynku pracy tematami wrześniowej sesji Rady Powiatu

  Po zeszłorocznym wzroście, w tym roku stopa bezrobocia w Powiecie Miechowskim spada. Skutki pandemii mogłyby być znacznie poważniejsze dla rodzimego rynku pracy, ale skutecznie zaradziły temu środki rządowe ze wszystkich tarcz antykryzysowych (prawie 21 mln zł) i aktywne dystrybuowanie nimi przez Powiatowy Urząd Pracy w Miechowie.

 • Uczniowie z Gminy Słaboszów zebrali 750 kg odpadów w ramach akcji Sprzątanie Świata 2021-09-22

  Uczniowie z Gminy Słaboszów zebrali 750 kg odpadów w ramach akcji Sprzątanie Świata

  W poniedziałek 20 września uczniowie szkół podstawowych z Gminy Słaboszów w Dziaduszycach oraz Janowicach opuścili swe szkolne ławy, by uporządkować nieco swe otoczenie w ramach 28. akcji Sprzątanie Świata, której tym razem przyświecało motto „Myślę, więc nie śmiecę!”

 • Wieczór poetów ziemi miechowskiej w Grzymałowie 2021-09-20

  Wieczór poetów ziemi miechowskiej w Grzymałowie

  Kolejne spotkanie z cyklu Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej u Marty i Ireneusza Trybulców we „Dworze w Jabłoniowym Sadzie” w Grzymałowie upłynęło pod znakiem poetów ziemi miechowskiej. Znany krakowski aktor wywodzący się z Miechowa - Krzysztof Górecki, czytał wiersze: Honorowej Obywatelki Miechowa i zacnej stulatki - Janiny Bergander oraz Barbary Cichoń, Janusza Drabika i Jarosława Szczęsnego Binkowskiego.

 • Nowy sprzęt do ćwiczeń i środki ochrony indywidualnej dla DPS ul. Warszawska w Miechowie 2021-09-16

  Nowy sprzęt do ćwiczeń i środki ochrony indywidualnej dla DPS ul. Warszawska w Miechowie

  Powiat Miechowski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski, w ramach wniosku o przyznanie pomocy finansowej w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” dla Domu Pomocy Społecznej w Miechowie

 • Jak pomóc młodym po pandemii? 2021-09-15

  Jak pomóc młodym po pandemii?

  4 września w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyło się „Miechowskie Forum na rzecz Młodych” organizowane przez Stowarzyszenie Rozwijamy Pasje. Powiat Miechowski reprezentował Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu, dyrektorzy oraz pracownicy szkół i jednostek organizacyjnych.

 • EkoDoradca Powiatu Miechowskiego 2021-09-15

  EkoDoradca Powiatu Miechowskiego

  Przedstawiamy EkoDoradcę Powiatu Miechowskiego.W Starostwie Powiatowym w Miechowie na stanowisku doradcy ds. klimatu i środowiska pracuje od 1 lipca 2021 roku. Ukończyła studia II stopnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na Wydziale Leśnictwa. W wolnych chwilach lubi usiąść nad książką z rodzaju tych „z dreszczykiem” (zwłaszcza powieściami S. Kinga). Ma również słabość do psów średnich i dużych ras.

 • I etap prac poscaleniowych w Chodowie zakończony 2021-09-14

  I etap prac poscaleniowych w Chodowie zakończony

  Zakończył się I etap zagospodarowania poscaleniowego wsi Chodów w gminie Charsznica, realizowany w ramach operacji pn: Scalanie gruntów, poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Słuchacze Szkoły Policealnej ZS Nr 1 zainaugurowali rok szkolny 2021-09-07

  Słuchacze Szkoły Policealnej ZS Nr 1 zainaugurowali rok szkolny

  3 września w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w budynku szkoły przy ul. Sobieskiego 8 odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022, na której był obecny Starosta Miechowski Jacek Kobyłka.

do góry