godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 977.

Aktualności

 • Tropami Jaksy - konkurs dla szkół ponadpodstawowych 2019-12-27

  Tropami Jaksy - konkurs dla szkół ponadpodstawowych

  17 grudnia w Starostwie Powiatowym w Miechowie rozstrzygnięto konkurs historyczny „Tropami Jaksy”. Jego celem była popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy historycznej na temat Jaksy Gryfity, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniowskich oraz pogłębienie wiedzy o historii regionalnej na tle historii Polski.

 • Rada Powiatu Miechowskiego uchwaliła budżet na 2020 rok 2019-12-20

  Rada Powiatu Miechowskiego uchwaliła budżet na 2020 rok

  W czwartek 19 grudnia po raz ostatni w starym 2019 roku zebrała się Rada Powiatu. Porządek obrad był dość bogaty, ale jego najważniejszą częścią było uchwalenie budżetu na 2020 rok.

 • Warsztaty świąteczne dla KGW powiatu miechowskiego 2019-12-20

  Warsztaty świąteczne dla KGW powiatu miechowskiego

  Święta to czas magiczny. Jednak nim zasiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas mnóstwo obowiązków - sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy. Małopolska Izba Rolnicza w Miechowie przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach postanowiła nieco umilić paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu miechowskiego ten przedświąteczny czas. 16 grudnia 2019 roku na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego

 • Po raz V kolęda poleciała w świat 2019-12-19

  Po raz V kolęda poleciała w świat

  Już po raz V Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach oraz Stowarzyszenie Blask Nadziei zorganizowali przegląd „Leć kolędo w świat”. Tegoroczną edycję objęła patronatem Pierwsza Dama - Agata Kornhuser-Duda.

 • O wapnowaniu gleb w miechowskim starostwie 2019-12-17

  O wapnowaniu gleb w miechowskim starostwie

  Pełna sala rolników zainteresowanych wapnowaniem gleb w ramach ogólnopolskiego programu ich regeneracji, zebrała się w piątek 13 grudnia na szkoleniu w Starostwie Powiatowym w Miechowie organizowanym przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Okręgową Stację Chemiczno - Rolniczą w Kielcach. Szkolenie dotyczyło ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.

 • Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019” 2019-12-16

  Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019”

  Po raz III z rzędu, Marta Banach, główny księgowy Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Miechowie, została zwycięzcą prestiżowego branżowego konkursu - Księgowy Budżetu. Organizatorem zmagań jest warszawskie wydawnictwo „Infor” wydające różnorakie specjalistyczne periodyki o tematyce finansów oraz m.in. „Gazetę Prawną”.

 • Biskup kielecki Jan Piotrowski z wizytą duszpasterską w Miechowie 2019-12-13

  Biskup kielecki Jan Piotrowski z wizytą duszpasterską w Miechowie

  W czwartek 12 grudnia do Miechowa przybył Biskup Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski. Swą wizytą duszpasterską pokrzepił mieszkańców oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie oraz pacjentów i personel medyczno-administracyjny Szpitala św. Anny w Miechowie.

 • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie laureatami VII Konkursu "Mam zawód. Mam fantazję" 2019-12-11

  Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie laureatami VII Konkursu "Mam zawód. Mam fantazję"

  W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego odbywającej się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, uczniowie Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia w Konkursie. Wyróżnienia wręczali: Edward Czesak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty i Rafał Kosowski, radny Samorządu Województwa Małopolskiego.

 • 10 lat ochrony obszarów Natura 2000 w Powiecie Miechowskim i w Małopolsce 2019-12-11

  10 lat ochrony obszarów Natura 2000 w Powiecie Miechowskim i w Małopolsce

  To już 10 lat, odkąd Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie chroni w Małopolsce obszary Natura 2000. Jej działania skumulowane są zwłaszcza w Powiecie Miechowskim, gdyż tu prowadzone są sztandarowe projekty ochrony muraw kserotermicznych i wypasu owcy olkuskiej. Na ten cel RDOŚ pozyskało fundusze unijne i krajowe, które w znacznej części trafiły na Miechowszczyznę.

 • Powiatowi Pszczelarze na „opłatku” w miechowskim Starostwie 2019-12-10

  Powiatowi Pszczelarze na „opłatku” w miechowskim Starostwie

  W niedzielę 8 grudnia Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie zebrało się na spotkaniu opłatkowym. Zanim miłośnicy pszczelarstwa złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne w sali konferencyjnej miechowskiego Starostwa, za wstawiennictwem swojego patrona - św. Ambrożego, modlili się w Bazylice Grobu Bożego.

do góry