godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1095.

Aktualności

 • Ostatnie pożegnanie profesora LO - Zbigniewa Lasoty 2021-02-02

  Ostatnie pożegnanie profesora LO - Zbigniewa Lasoty

  W niedzielę 31 stycznia w wieku 73 lat zmarł Zbigniew Lasota, niezwykle zasłużony dla Powiatu Miechowskiego człowiek, który przez dekady wychował i wykształcił wiele pokoleń uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie.

 • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy odchodzi na emeryturę 2021-01-25

  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy odchodzi na emeryturę

  Starosta Jacek Kobyłka, kierownictwo Starostwa Powiatowego oraz członkowie Rady Rynku Pracy podziękowali za współpracę Annie Frączkiewicz, dyr. Powiatowego Urzędu Pracy, która odchodzi na zasłużoną emeryturę po 26 latach wytężonego wysiłku na rzecz walki z bezrobociem w Powiecie Miechowskim.

 • Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów Powiatu Miechowskiego 2021-01-19

  Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów Powiatu Miechowskiego

  W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz II wicewojewoda Ryszard Pagacz samorządowcom Powiatu Miechowskiego wręczyli czeki potwierdzające przyznanie środków z drugiej odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 • Ostatnie pożegnanie Naczelnika Czesława Mardausa 2021-01-15

  Ostatnie pożegnanie Naczelnika Czesława Mardausa

  Z głębokim i szczerym żalem, starosta, Zarząd, Rada i Pracownicy Powiatu Miechowskiego przyjęli wiadomość, iż nagle i niespodziewanie w czwartek 14 stycznia 2021 roku odszedł od nas nasz współpracownik, przyjaciel - śp. Czesław Mardaus, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Rynku Pracy Starostwa Powiatowego w Miechowie.

 • Kolejny etap do powstania strefy gospodarczej 2021-01-13

  Kolejny etap do powstania strefy gospodarczej

  12 stycznia 2021 r. ogłoszone zostało postępowanie w trybie zamówienia publicznego na projekt urbanistyczno-architektoniczny parku technologicznego w Książu Wielkim - Powiat Miechowski. Jest to kolejny, zasadniczy krok do organizacji strefy i przyciągnięcia na Miechowszczyznę inwestorów.

 • Nowy radiowóz KPP Miechów 2021-01-05

  Nowy radiowóz KPP Miechów

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymali nowy radiowóz Kia Ceed, który został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu samorządów Powiatu Miechowskiego, Gminy i Miasta Miechów oraz Komendy Głównej Policji.

 • Zmiana warty w miechowskim Sanepidzie 2021-01-04

  Zmiana warty w miechowskim Sanepidzie

  Ostatni dzień 2020 roku był jednocześnie ostatnim przed odejściem na emeryturę dniem pracy dla dra Floriana Kąckiego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Miechowie. Za jego 18-letnią służbę dziękowali przedstawiciele władz Powiatu Miechowskiego wraz z lek. wet. Jarosławem Foremnym, dyr. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz nową powiatową inspektor - Edytą Bryg, rdzenną mieszkanką Miechowszczyzny.

 • Rekordowy prawie stumilionowy budżet jednogłośnie uchwalony przez Radę Powiatu Miechowskiego 2020-12-30

  Rekordowy prawie stumilionowy budżet jednogłośnie uchwalony przez Radę Powiatu Miechowskiego

  Ponad 93 mln zł dochodów i prawie 100 mln zł wydatków, z czego 1/3 (ponad 32 mln zł) inwestycyjnych, to zasadnicze składowego rekordowego jak dotąd budżetu Powiatu Miechowskiego na 2021 rok, uchwalonego jednogłośnie we wtorek 28 grudnia.

 • Kapelani poświęcili nowy wóz strażacki 2020-12-29

  Kapelani poświęcili nowy wóz strażacki

  U schyłku 2020 roku, 28 grudnia kapelani strażaków, wojewódzki - ks. bryg. Władysław Kulig oraz powiatowy - ks. proboszcz Franciszek Siarek, w obecności włodarzy Powiatu Miechowskiego - starostów Jacka Kobyłki, Pawła Osikowskiego i przewodniczącego Rady - Krzysztofa Świerczka, poświęcili nowy średni wóz strażacki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie.

 • Rok 2020 upłynął pod znakiem inwestycji 2020-12-28

  Rok 2020 upłynął pod znakiem inwestycji

  Ponad 10 km przebudowanych i wyremontowanych dróg, likwidacja i budowa nowego mostu, budowa boiska i kotłowni warsztatów przy ZS Nr 2 w Miechowie oraz placu sportowo-rekreacyjnego na boisku LO w Miechowie, wsparcie Szpitala i jednostek porządkowo-ratowniczych, konserwacja przydrożnych kapliczek - to tylko ogólny obraz zrealizowanych zadań inwestycyjnych Powiatu Miechowskiego w 2020 roku.

do góry