godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1074.

Aktualności

 • Wszystkiego Najlepszego dla Pracowników Socjalnych! 2020-11-20

  Wszystkiego Najlepszego dla Pracowników Socjalnych!

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, wszystkim osobom, które niosą pomoc i służą drugiemu człowiekowi na Miechowszczyźnie, składamy serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, szczęścia oraz nieprzemijającej satysfakcji ze swej pracy na rzecz osób potrzebujących. Te skromne, ale też szczere wyrazy naszej wdzięczności

 • Płatności bezgotówkowe w Starostwie Powiatowym w Miechowie 2020-11-19

  Płatności bezgotówkowe w Starostwie Powiatowym w Miechowie

  Na mocy rozporządzenia Starosty Miechowskiego, z dniem 31 grudnia 2020 r. zostanie zlikwidowana kasa Starostwa Powiatowego w Miechowie. Wszelkie operacje gotówkowe od 1 stycznia 2021 roku realizowane będą w formie bezgotówkowej, w tym z wykorzystaniem terminali płatniczych dostępnych w Starostwie.

 • 415-letnia kapliczka w Boczkowicach odnowiona 2020-11-16

  415-letnia kapliczka w Boczkowicach odnowiona

  W połowie listopada mieszkańcom Boczkowic w Gminie Książ Wielki oddana została odrestaurowana przydrożna kapliczka. Jest to jeden z cenniejszych i unikatowych obiektów tego typu na terenie Powiatu Miechowskiego.

 • Nowy pojazd ratowniczo - gaśniczy w KP PSP Miechów 2020-11-13

  Nowy pojazd ratowniczo - gaśniczy w KP PSP Miechów

  W listopadzie 2020 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie wzbogaciła się o nowy średni wóz bojowy. Jest to nowoczesny pojazd, który znacznie usprawni służbę strażakom i tym samym wzmocni bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Miechowskiego.

 • Miechowskie obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości 2020-11-12

  Miechowskie obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Z racji pandemii koronawirusa Miechowskie obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości miały wymiar niezwykle skromny, ale przez to też refleksyjny. Nie było pocztów sztandarowych, orkiestry, okolicznościowego spotkania.

 • Jesienne zaawansowane prace na drogach Powiatu Miechowskiego 2020-11-10

  Jesienne zaawansowane prace na drogach Powiatu Miechowskiego

  Jesień to okres wytężonych prac realizowanych na drogach Powiatu Miechowskiego. Na ukończeniu są przebudowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - Książ Mały - Boczkowice oraz w Pstroszycach II. Trwają też prace z FDS przy przebudowie ul. Sportowej w Charsznicy. W 50% zaawansowane są roboty przy budowie nowego mostu w Swojczanach.

 • Święto Niepodległości 2020 w zmienionej formie 2020-11-09

  Święto Niepodległości 2020 w zmienionej formie

  Z uwagi na pandemię koronawirusa i związanymi z nią szeroko zakrojonymi obostrzeniami w życiu społecznym i publicznym, tegoroczne miechowskie gminno-powiatowe obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w zmienionej, mocno okrojonej formie.

 • Sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach i Szpitalu św. Anny w Miechowie 2020-11-05

  Sytuacja epidemiologiczna w DPS-ach i Szpitalu św. Anny w Miechowie

  Przeminęła fala zachorowań na Covid-19 w dwóch najbardziej dotkniętych tą chorobą DPS-ach w Powiecie Miechowskim. Jak informuje Małgorzata Wachacka, dyr. Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie, 79 mężczyzn (pensjonariuszy) od zeszłej środy zaliczanych jest już do ozdrowieńców. 

 • Na boisku LO będzie można uprawiać street workout 2020-11-02

  Na boisku LO będzie można uprawiać street workout

  Na boisku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie zakończyły się prace montażowe w ramach realizacji zadania „Plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia typu street workout”.

 • Życzenia jubileuszowe dla zasłużonych pedagogów 2020-11-02

  Życzenia jubileuszowe dla zasłużonych pedagogów

  W połowie października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia należą się nie tylko pedagogom pracującym obecnie w szkołach i placówkach oświatowych, ale też tym emerytowanym i zasłużonym, którzy wykształcili i wychowali wiele pokoleń mieszkańców Powiatu Miechowskiego.

do góry