godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1344.

Aktualności

 • Narodowe Święto Niepodległości 2022 - obchody w Miechowie 2022-11-12

  Narodowe Święto Niepodległości 2022 - obchody w Miechowie

  Miechowskie miejsko-powiatowe obchody 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zgromadziły liczne poczty sztandarowe służb mundurowych, harcerzy, samorządów, szkół, placówek oświatowych, rozmaitych instytucji oraz ich dyrektorów i przedstawicieli. Uroczystość uświetniły muzycznie i artystycznie w zmożonej sile trzy orkiestry dęte - z Nasiechowic, Sławic i Miechowa, a także Chór Bazyliki Grobu Bożego.

 • Dźwięki bandury oczarowały publiczność kolejnych „Nocy i Dni Ziemi Miechowskiej” 2022-11-07

  Dźwięki bandury oczarowały publiczność kolejnych „Nocy i Dni Ziemi Miechowskiej”

  Niedzielny jesienny wieczór 6 listopada mury Dworu w „Jabłoniowym Sadzie” w Grzymałowie wypełniły liryczne, ale też skoczne dźwięki niezwykłego, niespotykanego u nas instrumentu - bandury, któremu towarzyszyło słowo, również nie byle jakie słowo, ale starannie wyselekcjonowane fragmenty kronikarskich wspomnień z pamiętników Kazimierza Girtlera, dzierżawcy majątku w Kalinie Małej w XIX w. oraz poezja o tematyce

 • Zima 2022/23 niestraszna powiatowym służbom i drogowcom 2022-11-04

  Zima 2022/23 niestraszna powiatowym służbom i drogowcom

  Przygotowanie do nadchodzącej zimy służb, instytucji oraz samorządów Powiatu Miechowskiego dbających o rozumiane w wielu aspektach bezpieczeństwo mieszkańców, było zasadniczym tematem spotkania Powiatowego Sztabu Kryzysowego 3 listopada w sali konferencyjnej starostwa.

 • Powiatowy konkurs ekologiczno-pszczelarski 2022-10-31

  Powiatowy konkurs ekologiczno-pszczelarski

  W piątek 28 września odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Rola pszczół w zapylaniu roślin”. Organizatorem zmagań był Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie oraz Powiat Miechowski. Przed rozstrzygnięciem, w szkołach ponadpodstawowych miechowscy pszczelarze na rozmaitych warsztatach przekazywali informację na temat pszczół oraz produktów pszczelich.

 • O przyszłości kształcenia zawodowego w Powiecie Miechowskim 2022-10-28

  O przyszłości kształcenia zawodowego w Powiecie Miechowskim

  „Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy w Powiecie Miechowskim” to temat przewodni konferencji zorganizowanej w czwartek 27 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W prezentację mechanizmów, możliwości i wypracowanie modelu kształcenia zawodowego na przyszłość, w skorelowaniu działań różnych instytucji i placówek włączyli się partnerzy konferencji: Małopolska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy i

 • O komunikacji rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi - szkolenie z PCPR-em 2022-10-26

  O komunikacji rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi - szkolenie z PCPR-em

  „W trosce o dobro dziecka - efektywna komunikacja rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi” - to temat kolejnego szkolenia zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miechowie. 25 października w Bursie Szkolnej rodzice zastępczy z Powiatu Miechowskiego pod kierunkiem coacha Edyty Rogozińskiej wymieniali się doświadczeniami z komunikacji z rodzinami biologicznymi dzieci, nad którymi sprawują pieczę.

 • Dźwięki bandury i poezja o tematyce ukraińskiej w niedzielę 6 listopada w Grzymałowie 2022-10-24

  Dźwięki bandury i poezja o tematyce ukraińskiej w niedzielę 6 listopada w Grzymałowie

  Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Marta i Ireneusz Trybulcowie zapraszają w niedzielę 6 listopada o godz. 17.00 do „Dworu w Jabłoniowym Sadzie” na koncert znakomitej bandurzystki ukraińskiej Iryny Hubiak - absolwentki Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej.

 • Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin uroczyście otwarte 2022-10-24

  Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin uroczyście otwarte

  Z udziałem Minister Agnieszki Ścigaj, II Wicewojewody Mateusza Małodzińskiego oraz samorządowców, w tym m.in. Starostów Powiatu Miechowskiego - Jacka Kobyłki i Pawła Osikowskiego, w piątek 21 października w Strzeżowie II uroczyście otwarto Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin prowadzone przez miechowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 • Powiatowy Dzień Nauczyciela 2022 2022-10-13

  Powiatowy Dzień Nauczyciela 2022

  W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, na uroczystym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Miechowie, prawie 80 nauczycieli ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski, otrzymało nagrody będące uhonorowaniem ich pracy. 13 nauczycieli zostało wyróżnionych Nagrodą Starosty Miechowskiego, 63 - Nagrodą Dyrektorów Szkół i 1 - Małopolskiego Kuratora Oświaty.

 • Powiatowa sesja oświatowa 2022-10-13

  Powiatowa sesja oświatowa

  592 zrekrutowanych absolwentów klas ósmych, w sumie 1912 uczniów i 174 nauczycieli szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski… Te i inne dane, m.in. wyniki egzaminów zawodowych i matur, osiągnięcia i potrzeby jednostek przybliżone zostały 13 października na sesji powiatowej, która poświęcona była oświacie.

do góry