godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Dożynki, szkoły i e-urząd

Dożynki, szkoły i e-urząd | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Dożynki, szkoły i e-urząd

23 Sierpnia 2019

Przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończono wszystkie trzy inwestycje prowadzone ostatnio przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych. Powstało tam nowe boisko sportowe, zmodernizowano zaplecze kuchenne stołówki oraz zainstalowano dwie tablice multimedialne znacznie ułatwiające edukację gdyż czynią ten proces atrakcyjniejszym dla uczniów. Na 30 sierpnia zaplanowano specjalne posiedzenie komisji oświaty Rady Powiatu by naocznie sprawdzić przygotowanie wszystkich naszych placówek do rozpoczęcia nauki.
Dużym wydarzeniem w życiu rolniczego Powiatu Miechowskiego będą Dożynki. W tym roku organizuje je Gmina Słaboszów. Serdecznie zapraszam tam naszych mieszkańców w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia. Uroczystość rozpocznie o godzinie 11.30. msza w miejscowym kościele. Po niej będą oficjalne wystąpienia, tradycyjne obrzędy, a także konkursy i koncerty, zaś na koniec zabawa taneczna. Warto przypomnieć, że to już XIX Dożynki Powiatu Miechowskiego połączone tym razem z I Małopolskim Świętem Zboża.
Jak niemal w każdym moim wpisie nie mogę pominąć ważnej sprawy inwestycji drogowych. Prowadzimy je obecnie na terenie sołectw: Moczydło i Krzeszówka, Przybysławice oraz Ulina. Natomiast zakończono już likwidację szkód popowodziowych. Roboty te prowadzono w trzech gminach: Gołcza, Racławice i Słaboszów. Kosztem 650 tys. zł wyremontowano pięć odcinków dróg powiatowych o łącznej długości 2.570 m. I ważna informacja dla wszystkich odwiedzających Starostwo. Wystąpiliśmy o dotację na wprowadzenie kompleksowego systemu e-urząd, który znacznie ułatwi obsługę mieszkańców umożliwiając załatwienie wielu spraw przez internet bez potrzeby stawiania się osobiście. Chociaż i przy dotychczasowym, tradycyjnym sposobie załatwienia interesantów nie brakuje słów podziękowania z ich strony za życzliwość i sprawność naszych urzędników.

Jacek Kobyłka

do góry