godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Rada i Zarząd/Dziennik Starosty/Świąteczne przemyślenia

Świąteczne przemyślenia | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Świąteczne przemyślenia

22 Grudnia 2022

Myśląc pod koniec roku o naszym Powiecie zauważam, że dotąd najczęściej mówiłem i najwięcej czasu poświęcałem budowie oraz modernizacji dróg. Od ich właściwego stanu zależy bowiem zarówno komfort codziennego życia mieszkańców, jak i atrakcyjność posiadanych terenów inwestycyjnych. Dzięki wielu zabiegom udało się na ten cel uzyskać wiele milionów złotych finansowego wsparcia i dokonać niemało. Ale podobnie kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie należytego funkcjonowania miechowskiego Szpitala. On przecież warunkuje poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, czego doświadczyliśmy zwłaszcza w czasie epidemii covid-19.
Jeśli w przenośni porównuje się drogi do systemu krwiobiegu, to Szpital jest jego sercem. Dlatego wiele moich ostatnich rozmów służbowych i wyjazdów poświęciłem właśnie na zapewnienie odpowiednio wysokich kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia tak, aby nie pogłębiał się deficyt najważniejszej w Powiecie placówki służby zdrowia. Dodajmy, że jest ona również największym pracodawcą zatrudniającym 800 osób. Także z tego powodu kondycja finansowa Szpitala nie może być nikomu z samorządowców obojętna.

Na Boże Narodzenie 2022 roku oraz na Nowy Rok 2023 życzę nam wszystkim - Mieszkańcom Powiatu Miechowskiego - dobrego zdrowia, spełnienia marzeń, satysfakcji w pracy i przede wszystkim rodzinnego ciepła.

Jacek Kobyłka

do góry