godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl

Wpis nr 24 | Starostwo Powiatowe w Miechowie

Wpis nr 24

7 Czerwca 2019

W związku z planami modernizacji drogi powiatowej przebiegającej przez Pstroszyce i poprzecinanej wiaduktami linii kolejowych, przed przystąpieniem do fazy projektowania tej inwestycji odbyliśmy rozmowy w krakowskiej Dyrekcji PKP. Ustaliliśmy tam zasady prowadzenia prac przy obiektach kolejowych, by objęły one także przylegające do nich fragmenty drogi. Inaczej bowiem pozostała by tam, ku utrapieniu kierowców, stara nawierzchnia jezdni.
Niebawem mam odebrać od Marszałka Małopolski promesę na dofinansowanie budowy boiska w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach. Otrzymamy 140 tys. zł unijnego dofinansowania, a niemal drugie tyle dołożymy za zgodą Rady Powiatu ze środków własnych. Ostatnio byłem w Zagorzycach na pikniku integracyjnym. I na miejscu dodatkowo utwierdziłem się w przekonaniu jak bardzo potrzebny jest tej młodzieży nowy obiekt sportowy, którego dotąd bardzo brakowało. Kontynuując tematykę placówek oświatowych dopowiem, iż przystąpiliśmy do programu dodatkowej edukacji ekonomicznej uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Będzie go prowadził za fundusze ze zdobytego grantu krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.
I sprawa w tym wpisie ostatnia. Sam jestem rolnikiem uprawiając obecnie z zamiłowania i dla polepszenia kondycji fizycznej, niewielki areał ziemi obsianej rzepakiem i pszenicą. Obserwując własne pole widzę, że tegoroczne zbiory powinny być obfite. Dobra to wiadomość dla wciąż licznych, dużych i małych gospodarstw w naszym powiecie. Jako prezes Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Książu Wielkim, będę w następną niedzielę (16 czerwca) uczestniczył w Święcie Ludowym organizowanym w Tochołowie.

Jacek Kobyłka

 

do góry