godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Betlejemskie Światło Pokoju u Starosty Miechowskiego

Betlejemskie Światło Pokoju u Starosty Miechowskiego

22 Grudnia 2020
Betlejemskie Światło Pokoju u Starosty Miechowskiego

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia Starosta Miechowski Jacek Kobyłka przyjął Betlejemskie Światło Pokoju przekazane przez harcerki z Drużyny Wędrowniczej „3 DSH” im. R. Baden-Powella, działającej w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Miechowie.

Światło Betlejemskie niemal od 30. lat zapalane jest od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze z LO życzyli staroście zdrowia, szczęścia, pomyślności i lepszego przyszłego roku od mijającego.

Starosta Powiatu Miechowskiego życzył młodzieży, by jak najszybciej mogli się spotykać w ławach szkolnych, w gronie swych przyjaciół, by odbudować uśpione przez zdalną naukę relacje rówieśnicze. Wręczając skromne upominki harcerkom - Natalii Kołodziej, Aleksandrze Gądek i Klaudii Przeździk, starosta Jacek Kobyłka przyznał, że robi mu się na duszy weselej, gdy spoglądając przez okno widzi młodych ludzi. Zatem był wyrazicielem nie tylko swojego życzenia, by w końcu wirus został pokonany, aby zapanowała zwykła codzienność, ta sprzed pandemii.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry