godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Drogi powiatowe w centrum uwagi radnych

Drogi powiatowe w centrum uwagi radnych

23 Maja 2023
Drogi powiatowe w centrum uwagi radnych

W poniedziałek 22 maja w ramach połączonego posiedzenia komisji, radni Rady Powiatu Miechowskiego udali się w teren na objazd dróg. Po drodze, zakres zrealizowanych prac i plany na przyszłość przedstawił Krzysztof Szarek, dyr. Zarządu Dróg Powiatowych.

Radni przejechali odcinkami „powiatówek”, które zostały przebudowane w poprzednim roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i oddane do użytku z końcem poprzedniego roku. Byli również na drogach, które w bieżącym roku są remontowane tzw. systemem nakładek oraz m.in. przy odcinku drogi Chodów-Pstroszyce, której rozpoczęła się przebudowa w ramach tegorocznego rozdania RFRD. Ten odcinek, do tej pory o nawierzchni tłuczniowej, choć niezbyt długi, bo prawie 600 metrowy, jest niezwykle ważny i oczekiwany od lat przez mieszkańców naszego powiatu, bowiem łączy dwie gminy - Charsznica i Miechów.

Na dłużej radni powiatowi zatrzymali się w Uniejowie Rędziny, by podziwiać postępy przy budowie wiaduktu nad linią LHS, realizowane przy znaczącym udziale (8 mln zł) z Rządowego Programu Polski Ład. Przypomnijmy, iż koszt całego zadania wynosi 9 453 763 zł. W ostatnim czasie, dzięki staraniom władz Powiatu Miechowskiego, udało się pozyskać dodatkowe dofinansowanie na zadanie od LHS w wysokości 500 tys. zł netto. Różnicę pomiędzy dofinansowaniem a całkowitym kosztem pokrywają po połowie samorządu Powiatu Miechowskiego i Gminy Charsznica.

Drogowe podsumowanie 2022 roku i plany na bieżący i kolejne lata nastąpi już w czwartek 25 maja na sesji Rady Powiatu poświęconej temu zagadnieniu.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry