godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Dzień Nauczyciela w Zagorzycach

Dzień Nauczyciela w Zagorzycach

17 Października 2019
Dzień Nauczyciela w Zagorzycach

Prawdziwe, szczere, radosne, wypowiedziane i wyśpiewane z niesamowitym zaangażowaniem, były życzenia, które uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolnego w Zagorzycach złożyli w środę 16 października 2019 r. swoim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękowali za okazywaną im serdeczność, cierpliwość i wyrozumiałość, poświęcenie i troskę wkładaną w ich edukację i wychowanie. Dzieci i młodzież wspomniały także dzieje powstałej w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, będącą pierwszym na świecie Ministerstwem Edukacji.

Będący pod wrażeniem występu młodzieży, wicestarosta Paweł Osikowski, w imieniu swoim i organu prowadzącego - powiatu miechowskiego, życzył nauczycielom i pracownikom zadowolenia z pracy, samych sukcesów oraz spokoju i przewidywalności w pracy zawodowej na przyszłość.

Ukłony i podziękowania w stronę nauczycieli i pracowników obsługi oraz administracji SOSW Zagorzyce, skierował dyr. placówki Wojciech Pengiel podkreślając, że ich oddana praca częstokroć wykracza poza wymiar godzin, nie tylko w dzień, ale i w nocy. Dzięki temu pomagają uczniom odkrywać świat, poznawać jego kolejne aspekty, przełamywać indywidualne bariery.

Dyrektor wspomniał, iż ten rok był pracowity, ale dzięki temu udało się zrealizować wiele zmian, inwestycji, przy wsparciu organu prowadzącego, za co dziękował. Efekty tego są widoczne w szkole (np. odnowiona kuchnia, stołówka) jak i wokół niej (nowe boisko).

Akcentem wieńczącym obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zagorzycach były nagrody dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników, które wręczył w asyście wicestarosty Pawła Osikowskiego.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry